Světově uznávaná sopránová star a zároveň jedna z nejkrásnějších operních div Doriana Milazzo navštíví koncem října Prahu. Důvodem je účinkování v unikátní rockové opeře Petr a Lucie (Pietro e Lucia), jejíž světová premiéra a zároveň jediné představení v rámci České republiky proběhne 2. prosince 2010 v pražské Tesla Areně.

Návštěva souvisí se závěrečnými přípravami světové premiéry, která je pomalu za dveřmi. Jsem moc rád, že právě paní Doriana Milazzo přijala nabídku hlavní role Lucie," říká Roman Roun, majitel pořádající agentury Roman Roun Agency.

Ve známém příběhu lásky, vytvořeném na motivy slavné novely Romaina Rollanda, se na monumentální 360stupňové scéně využívající nejmodernější 3D videotechnologie, holografické efekty a hydraulické systémy představí na jednom pódiu operní a rockové špičky z celé Evropy.

Pod taktovkou světoznámého italského dirigenta Marcella Roty se v Praze setkají takové hvězdy, jakými jsou zcela jistě Doriana Milazzo, Mario Malagnini, Tiziana Carraro, Aldo Caputo, Paolo Pecchioli, Gianfranco Montresor, sólisté Bolšovo těatra, sólisté Moskevského divadla klasického baletu, Taneční soubor moderního tance M-Teatro Russia, Český národní symfonický orchestr Praha, Český filharmonický sbor Brno či James Nisbet, Lars Lehmann, Ossy Pfeiffer a řada dalších anglických, německých a slovenských rockových instrumentálních umělců.

Podle Rouna půjde o jeden z největších projektů v novodobých dějinách České republiky. „Návštěvníci spatří architektonicky vysoce propracovanou scénu využívající zcela unikátní technologii synchronizovaného prolínání děje na jevišti s 3D grafickým videopozadím na velkoplošných LED panelech. Scéna zabírá téměř 800 čtverečních metrů a je zavěšena na osmi nosných sloupech. A právě kombinace moderních technologií, hvězdného obsazení a netradičního propojení operní hudby s klasickým rockem zcela jistě přinese divákům jeden z nejromantičtějších předvánočních zážitků," dodává Roun.

Jedním z hlavních poslání celosvětového turné unikátního tříhodinového díla, ve kterém se představí přes sto padesát účinkujících z devíti zemí Evropy, je výzva všem zemím světa k boji proti mezinárodnímu terorismu. I z tohoto důvodu se pořadatel světové premiéry v Praze, agentura Roman Roun Agency, rozhodl věnovat značnou část výdělku nadaci princů Williama a Harryho, která navazuje na práci jejich zesnulé matky Diany, princezny z Walesu.

opera a rock

Reklama