Čtenářka ekleinovka si prošla díky vegetariánství ztrátou imunity a ačkoliv se donutí sníst sem tam nějaké maso o zvěřinu má nulový zájem.  Děkuji Vám ekleinovko za příspěvek.

Pohodový čtvrtek všem divochům i divoškám :))))
 
  I já se hlásím k této tlupě, ale v trošku jinak přenesené formě. Co se  týče divočiny připravené k pojídání, tak tady obcházím obloukem.

Jakožto ,,vyléčený vegetarián“ / podotýkám, že díky vegetariánství jsem ztratila imunitu a byla poté léčena ve vojenské nemocnici, kde mne primář hodnosti majora postavil do latě skoro násilím /,pozřu stěží kuřecí a občas i kousek vepřového. Tím moje kamarádství s masem končí.

Ryby bych do sebe nedostala vůbec, nejsem přece kanibalka / :) mám alergii na jod/. Tím nechci kazit milovníkům všech možných masíček chuť. U nás doma se mnou drží rodinka basu. Cpou se kuřecím, sem tam vepřovým.

Když mne popadne velká zvrhlost, dáme si pečené koleno. Ostatní, mají - li chuť na zvěřinu, dají si ji v restauraci - sotva jednou do roka. Ryby mají také rádi, ale musí si je připravit sami. Mně se zvedá okamžitě žaludek. 

Asi dnes nadzvednu hodně lidí, ale já nejsem schopná zabít ani mouchu. Maximálně plácnu otravného komára. Když jsem byla malá a babička zabíjela kachnu /podřezávala ji /, okamžitě jsem vzala nohy na ramena a slzela pro nevinného ptáka.

A co potom králíky!!! Jedenkrát jsem byla přítomna ráně za uši a následnému stahování z kůže mého Honzíka a udělalo se mi černo před očima. Toho jsem oplakala ještě více a tím začal můj odpor k pojídání masa. Byla jsem bita, ale to odpor ještě násobilo.

Babička mi vždycky říkávala : ,,Evičko, ty jsi taková šikovná holka,ale v hospodářství budeš vždycky k ho..u.“ Měla pravdu. Ale co, každý jsme nadáni jinak a vyznáváme jiné hodnoty. Proto je svět tak barvitý a my se můžeme najít i najíst právě  v tom a tím, co nám nejvíce sedí a samozřejmě chutná. 
Mějte se krásně ,ekleinovka
Text nebyl redakčně upraven


Jaký je váš vztah ke zvěřině a myslivectví…

  • Jaké zvěřinové jídlo máte nejraději?
  • Nebo byste něco takového do pusy nikdy nevzala?
  • Máte nějaký skvělý recept?
  • Kdo vám zvěřinu dodává?
  • Ulovila jste vy někdy něco sama?
  • Umíte vyvrhnout a stáhnout z kůže nějaké zvíře?
  • Vběhla vám pod auto srna, nebo divoké prase?
  • Neb na vás nějaké roztomilé zvířátko zaútočilo?

Na vaše příběhy, recepty, úvahy na výše uvedené téma se těším na redakčním mailu

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes v 16 hodin za příspěvek odměním. A čím? To bude překvapení!

Reklama