A úplně poslední, dnes zveřejněný sousedský příběh, zakončíme veselou historkou, o kterou se s námi ve svém příspěvku podělila čtenářka s nickem evelyn.

Sousedské vztahy je nevyčerpatelné téma. Jako dítě jsem se stěhovala nesčetněkrát, moje máma shledávala z nějakeho prapodivného důvodu v častém přemísťováni nás a našeho příslušenství zvláštní potěšení. Já s bráchou už jsme tolik její nadšení nesdíleli, než jsme si stačili najít kamarády, už byl čas na nové přesuny.

Proto, když jsme se tři roky po svatbě, konečně dočkali vlastního bydlení 3+1, zapřísáhla jsem se, že odtamtud mě vynesou nohama. Nejlepší na tom bydlení byli právě sousedi. Všichni jsme se nastěhovali zároveň, byli jsme přibližně stejného věku s malými dětmi. Dlouho to netrvalo a skamarádili jsme se, navštěvovali se navzájem, půjčovali si potraviny, nařadí....Mejdany, jaké se tam pořádaly, byly vyhlášené.:)

Historek z té doby mám spoustu, ale to by bylo na román a ne na krátký článek. Proto vybírám jen jednu.

Sousedovic kluk, ve věku naší starší a její nejlepší kamarád, nás jednou v noci ubrečenej, usoplenej vzbudil, že maminka s tátou odešli a jeho s malou sestrou nechali samotné doma. Nechtělo se mi věřit, že by odešli a neřekli ani slovo, nebo k nám nedali děcka spát. Uložila jsem ho k dcerám do postele a šla pro jeho malou sestru, které řev byl slyšet v celém domě. Vytáhla ji z postýlky a po cestě kolem ložnice zmerčím pohyb pod dekou. Hlavy to nemělo, jen dva páry chodidel. Uspala  jsem malou v postýlce, Péťu, jak se kluk jmenoval, uložila zpět do jeho lože poté, co jsem mu chodidla ukázala a uklidnila ho, že rodiče doma jsou, jen tvrdě spí, já sama se vrátila domů. Ráno, když jsem přišla na kafe, kamarádka na mě vychrlila hned ve dveřích, cela rozčilená, že Petr dostal už ráno mazec, lže, že byl v noci u nás, protože se bál..., celej říčnej ji vyprávěl celou noční historku, kterou ovšem ona vzala za výplod jeho bujné fantazie, ale protože na ni trval, rozčílilo ji to a dostal,  chudák, výprask. :)

S některými sousedy z té doby stále udržuju kontakt,  i když slib, že mě odtamtud vynesou nohama, jsem nedodržela, ale to je jiná historka, jiná kapitola. :)

evelyn

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_____________

Ale chudák malý, to je mi ho líto :) Každopádně povedená historka i celý úvodní příspěvek.
Děkuji, že jste napsala a přeji stálé, dobré udržení sousedských kontaktů.

Saša

Téma dnešního dne 24. října 2011 zní: Sousedské vztahy

  • Jací jsou vaši sousedé?
  • A nebo jaké byste si přály?
  • Máte hezké sousedské vztahy, nebo občas skřípají?
  • Znáte nějakou sousedskou příhodu svých známých nebo příbuzných?
  • Ať už veselou, nebo smutnou
  • Líbí se vám více sousedská anonymita, nebo skoro až rodinné vztahy?

Vše o sousedech, ať už svých, nebo svých známých, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který napíšete, jednu hodnou sousedku odměním, a to dárkem, který můžete v rámci dobrých sousedských vztahů dobře využít :) Balíčková sada kávy Douwe Egberts

kava

Reklama