Čtenářka s nickem Evaspiel se ve svém příspěvku celkem rázně obula do všech příznivců živých stromků. Samozřejmě má na to právo a vy si teď můžete přečíst její názor.

Dobrý den,
toto je ožehavé téma, nedávno jsem měla zajímavou diskusi s jednou čtenářkou na ženě-in.

Já jsem zastáncem umělého stromku. Už mí rodiče jej měli, a letos budu poprvé na Vánoce s manželem sama, a taky jsme si koupili umělý.
Má hodně výhod, člověk nemusí každoročně kupovat nový a nový, ale když si zrovna nekoupíte jeden z nejlevnějších, tak vypadá jak skutečný, neschne, nemusíte ho každoročně někde shánět, nemusíte ho pak vyhazovat. Po Vánocích, se schová zpět do krabice a je připraven na další rok.

Je mi líto těch stromků, které pak skončí po vánocích u popelnic. Příjde mi to jako zbytečné plýtvání. Je to přežitek pro rozmazlence z paneláků.

Nejsem ale úplně proti živému stromku. Ať si ho koupí ti, co jsou na domečku, mají krb a po Vánocích ho ještě pěkně využijí. Nebo když tak strašně po něm toužíte, tak si ho kupte třeba v květináči, ať vydrží déle než jen pár dní.

V té diskuzi mi ta čtenářka psala, že se pěstují na plantážích, a vyřezávají se z lesů, aby nebránili růstu dalším stromům. No, abych pravdu řekla, nezabývala jsem se tím do podrobna, ale když si jen představím, jak velká je spotřeba stromků, jak dlouho musí růst, aby vyrostl do té dané výšky, a tyto stromky se nepěstují jen na Vánoce, vždyť ze dřeva se dělá i plno dalších věcí….

Je mi jich prostě líto, i to jsou živé organismy, nejsem žádná hipeace, ale je mi toho prostě líto, mám ráda přírodu, a už jen z principu bych si stromek do paneláku nekoupila. Když chci mít přírodu doma, tak si koupím živé květiny v květináči, nebo začnu víc chodit ven. Nevidím důvod, proč bych si ho měla kupovat, jen kvůli vůně??? To je směšné zničit strom. Zvlášť když v dnešní době dokážete si koupit umělý, který vypadá opravdu jako živý. A když na něj navěšíte ozdoby, je to k nerozeznání. Někdo třídí odpad, aby chránil přírodu, a zároveň podporuje tuto rozežranost.

Omlouvám se, jestli jsem někoho urazila, ale takový mám prostě na to názor. Takže mě nekamenujte a zkuste se zamyslet.

S pozdravem Evaspiel

poz.red.:Text nebyl redakčně upraven

_____________

Děkuji za Váš příspěvek, určitě Vás nikdo neukamenuje, nebojte se :) Já bych musela hodit první, protože já jsem velkou zastánkyní pravých vánočních stromečků. To ale neznamená, že se na sebe budeme mračit ... Raději si vzájemně popřejme krásné Vánoce... a ať se nám ty naše stromečky líbí :)
Saša

 

Téma dnešního dne: Vánoční stromeček pravý, nebo umělý?

Tak jak je to u vás, milé Ženy-in?

  • Chystáte se ke koupi pravého vánočního stromečku? Ať už do stojanu, nebo toho v květináči. A už ho máte doma?
  • Anebo žádný stromeček kupovat nemusíte, poněvadž máte toho svého krasavce ve skříni a jen ho každý rok oblečete do jiného kabátku, k němuž přidáte pro vůni pár větviček jehličí.
  • Anebo máte jenom to jehličí?
  • A taky třeba taky vůbec nic. Jako zpěvačka Marta Kubišová, která kvůli zvířátkům zavěsí u stropu jen vánoční věnec.

Jak jste na tom u vás doma s vánočním stromečkem, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Můžete posílat i fotografie loňských stromečků, než nazdobíte ten letošní – ať už pravý, či umělý :)

Jednu pisatelku odměním krásným vánočním dárkem: dámským parfémem od firmy AVON -  INTENSE

parfem

Reklama