Vztahy

EvaH: Milovala jsem ho!

V mých čtrnácti letech byl mojí velkou, samozřejmě platonickou, láskou Jiří Korn. Samozřejmě že nemusím připomínat o koho se jedná. Pane bože, jak já ho milovala! Znala jsem všechny jeho písničky, přehrávala si je na magneťáku pořád dokola, vystřihovala jsem si všechny články, ve kterých o něm byla sebemenší zmínka a jeho fotografie zaplnily všechny zdi mého pokojíku.

Dokonce jsem mu odpustila i to, že se oženil. Když tato zpráva proběhla jakýmsi časopisem, nelenila jsem a přepečlivě vybrala v papírnictví svatební přání, které jsem mu poslala. Kdo ví, jestli ho vůbec dostal a kdo ví, jestli ho vůbec někdy četl.

Byla jsem holka z vesnice a tak to byl svátek, když se tu konala nějaká kulturní akce. A že do vzdálenější vesnice měl přijet na začátku prázdnin Olympic, to už teda něco znamenalo. S kamarádkou jsme si oblékly bóžohodové šaty, nejspíš to  byly krimplenové kalhoty a sloterové halenky, do vlasů  jsme si uvázaly jemné šátečky, já růžový, kamarádka červený, natupírovaly jsme si „boudy“ a vydaly se na kolách za Olympicem.

Koncert byl samozřejmě úžasný a na Jirkovi jsem mohla oči nechat. Sledovala jsem každý jeho pohyb, středem mého zájmu byl jen on. Po koncertě se konala autogramiáda. Třímala jsem  ruce černobílou fotku Olympicu, už jsem měla podpis Petra Jandy a ostatních a blížila jsem se k Němu. Rozdával podpisy a úsměvy na všechny strany, o fanynky evidentně neměl nouzi.

Už držel v ruce i moji fotku, chystal se ji podepsat, ale v tom přestala propiska fungovat. Bezradně pokrčil rameny. „Nemáte slečno propisku?“, oslovil mě a já nikdy nezapomenu na to rozechvění, které se mi rozlilo po celém těle. Cítila jsem jak se červenám, ale rychle jsem vyštrachala v kabelce propisovačku a podala mu ji. Vzhlédl ke mně a já jsem měla pocit, že mi věnuje daleko delší a hlubší pohled než jaký věnoval ostatním fanynkám. Prostě naše oči se setkaly a bylo to úžasné, čas se na chvíli zastavil a mě bušilo srdce až v krku.

I kamarádka říkala, že se na mě dlouze podíval. Za mnou ale čekaly další příznivkyně a tak jsem skončila odstrčená davem s podepsanou fotkou, bez propisky, ale šťastná jak nikdy. A zamilovaná snad ještě víc! A s tím jsem si vystačila celé prázdniny a ještě kousek školního roku!

EvaH

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

A jaká byla vaše tajná láska?

redakce@zena-in.cz

   
29.06.2010 - Láska a vztahy - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] lalica [*]

  Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 30.06.2010, 08:04:27
 2. avatar
  [3] 13042000 [*]

  ifulinkaa — #2 já ho měla ráda, ještě když zpíval s Vondráčkovou a dalšíma, stepoval, nosil cylindr a oblek, pak jsem ho viděla v muzikálu, tam byl taky skvělý, ale s tím 4TETem mi prostě nesedí, což neznamená, že se někomu jinému nemůže líbit

  superkarma: 0 29.06.2010, 14:34:44
 3. avatar
  [2] ifulinkaa [*]

  dva týdny zpět jsem byla na koncertě 4TET a byl opět famózní :-) umí zpívat dobře a hrát zvládne mafiány,nepříjemné panáky i úlisňáky - mám ho taky ráda,ale deníček si nevedu

  1. na komentář reaguje 13042000 — #3
  superkarma: 0 29.06.2010, 14:27:56
 4. avatar
  [1] 13042000 [*]

  Moje sestra ho taky milovala, měla asi 4 deníčky s jeho fotkama a článkama, dokonce mu jednou napsala dopis a šly jsme mu ho zastrčit za stěrač. Sml30 Dnes co zpívá se 4TETem tak už se mi nelíbí Sml15. Kazí si svoje vlastní písničky. Sml15

  superkarma: 0 29.06.2010, 14:23:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme