Čtenářka Eva má se sousedskými vztahy bohaté zkušenosti. A to po všech stránkách. Přečtěte si další zajímavý příspěvek, včetně opilého souseda a jeho „hitem“: Jde, jede mašinka.

Dobrý den milé ženy-in, dlouho jsem váhala, jestli napíšu, i když k tomuto tématu toho mám opravdu hodně :o)
Čtrnáct let jsem bydlela v paneláku, kde jsme neměli o historky se sousedy nouzi.

Pod námi bydlel takový starší pár a měli rádi svůj klid. Ale nás bylo v bytě 5, a já byla malé střeštidlo, tak o zábavu bylo postaráno. A pán vždycky, když jsem překročila určité decibely a skákala doma přes švihadlo s puštěnou hudbou, tak začal bušit na radiátorové trubky, abychom se uklidnili. To bylo první varování, podruhé už přišel zvonit a vždycky mamce vynadal, ať se drží na uzdě toho malého spratka :o) Nebo vždycky přišel, když jsem se koupala, že jsme ho zase vytopili a má mokrý strop v koupelně. (no nikdo mi neřekl, že ten odpad od vany, co je nahoře proti přetékání, není namontovaný na trubku, jak má. A já z vesela dělala schválně vlny :o) No, měl to s námi někdy těžké. Ale někdy byl i milý. Jednou mi utekl křeček, a já hledala všude a nemohla jsem ho najít. A najednou zvonil zvonek, a za dveřmi stál pán s pětilitrovou zavařovací sklenicí v ruce a v ní měl mého křečka, že ho našel v obýváku. Asi se k nim dostal přes odpadovou trubku u záchodu, nebyla krytá a byla tam díra do zdi, tak tam asi vlezl.

Druzí sousedi přes chodbu byli fajn, kamarádila jsem se s jejich dcerou. Ale jednou její tatínek přišel  domů opilý. Měli v chodbě skleněné dveře, a jak byl opilý, tak si jich nějak nevšiml a přeletěl jimi. Podřezal si žíly a pak šel k nám zvonit na dveře, abychom mu půjčili náplast. Mamka otevřela a jak ho viděla, jak mu z ruky stříká krev, tak zavolala: „Péťo, to je pro tebe!!“ a šla omdlít do ložnice. Já byla ještě malá, ale úplně si to živě pamatuju. Bylo to celkem nechutné, celá chodba byla od krve a ségra to pak musela vytírat.

Další soused, co bydlel nad námi, tak ten zase měl ve zvyku přijít domů ráno opilý a na plné pecky pouštěl: Jede, jede mašinka. To byla radost, když ve 4 hodiny ráno, začal hrát takové hitovky.

Potom jsme se s rodiči přestěhovali do rodinného domku, kde jsme sousedy měli kousek přes plot. Byli to takoví starší lidé, ale hodní. Sousedka nám dávala vajíčka zadarmo, a své dceři je prodávala :o) Takže jsme ani slepice nemuseli mít.

Potom jsem se přestěhovala s manželem do Prahy a tady bydlíme v paneláku, kde se sice zdravíme se sousedy na chodbě, ale to asi tak vše. Dokonce sousedy, co máme přes chodbu, jsem ani neviděla vcházet ze dveří. Je sice fakt, že jsem většinu dne v práci, takže je nemám ani kdy vidět.

Sousedská anonymita, nebo rodinné vztahy? No, já si myslím, že každé má své pro a proti. I když tady by se mi líbily ty rodinné vztahy, jelikož mám rodinu daleko a známých tu také moc nemáme. Možná časem, vždyť tam bydlíme teprve tři čtvrtě roku.

Přeji hezký den a hodné sousedy :)

Eva

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_________________

Milá Evi, děkuji za váš obsáhlý, sousedský příspěvek a přeji vám, ať se vám v novém bydlišti daří. Bez potrhlých či opilých sousedů.:)
Saša

Téma dnešního dne 24. října 2011 zní: Sousedské vztahy

  • Jací jsou vaši sousedé?
  • A nebo jaké byste si přály?
  • Máte hezké sousedské vztahy, nebo občas skřípají?
  • Znáte nějakou sousedskou příhodu svých známých nebo příbuzných?
  • Ať už veselou, nebo smutnou
  • Líbí se vám více sousedská anonymita, nebo skoro až rodinné vztahy?

Vše o sousedech, ať už svých, nebo svých známých, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který napíšete, jednu hodnou sousedku odměním, a to dárkem, který můžete v rámci dobrých sousedských vztahů dobře využít :) Balíčková sada kávy Douwe Egberts

kava

Reklama