První, a opravdu kuriózní příspěvek ohledně stěhování, přišel od čtenářky, která se podepsala jako Eva. V novém bydlišti bydlela celé „tři hodiny“.

Při tématu stěhování jsem si vzpomněla na dobu, kdy jsem se vdávala. Je to už moc roků, radši ani nebudu psát kolik. Manžel měl dostat hned po svatbě podnikový byt, ale nějak se to protáhlo a prý budeme muset ještě tak dva nebo tři měsíce počkat, protože byty ještě nebyly hotové. Moc jsme se těšili, že mě ještě ve svatebním přenese přes práh našeho hnízdečka, ale co se dalo dělat. U mých rodičů jsme bydlet nemohli, měli malý dvoupokojový byt a ještě jsem měla dva mladší bratry,u manželových rodičů bylo místa dost, měli velký byt a manželův brat už byl dávno ženatý a odstěhovaný.
Dohodli jsme se, že než dostaneme byt, tak se tam na ty tři měsíce nastěhujeme. Já jsem si  chtěla vzít od rodičů z bytu také můj starožitný šicí stroj po babičce, který jsem měla na památku a který byl pořád funkční a často jsem na něm šila. Maminka mi říkala, nech ho tady, vezmeš si ho až do vašeho, ale já jsem ho chtěla mít u sebe a navíc u manželových rodičů bylo místa, že tam šlo tancovat. Skoro bych řekla až takový holobyt. Jinak jsem si žádný nábytek nebrala, jenom oblečení , ten šicí stroj a ještě …magneťák.

Když to manžel nesl ještě s jeho bráchou nahoru k jeho rodičům, do pokoje, kde jsme měli bydlet, tak tchýně ve dveřích utrousila: „Takové staré krámy mě Evičko do bytu netahej, „ tím měla na mysli babiččin šicí stroj. Strašně se mě to dotklo a ještě to dorazila tím, když při pohledu na magnetofon řekla: „a nemysli si, že tady budeš vyhrávat na magneťák, my chceme mít klid.“
Teď si představte tam vydržet bydlet ještě tři měsíce? Manželovi jsem řekla, že se k nim nestěhuju , a že se radši budu mačkat doma s rodiči, než dostaneme byt a budeme se scházet jako dřív.

Moje nastěhování ke tchýni a tchánovi trvalo celé tři hodiny! Byt jsme nakonec dostali už za měsíc  a šicí stroj po babičce se dodnes vyjímá jako krásná dekorace v předsíni. Kdykoli tchýně přišla  na návštěvu, nedovolila si říct ani ťuk.

Eva

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_______________________________

Udělala jste dobře. I kdyby to mělo být jenom na tři dny, určitě by Vám tchýně dělala zle. A pokud na to Váš manžel přistoupil, je fajn a chápavý. Doufám, že v tom vašem vlastním hnízdečku jste spolu stále oba :)
Pěkný den a děkuji za příspěvek
Saša

Téma dnešního dne 6. srpna: Stěhování

 • Kolikrát za svůj život jste se stěhovaly?
 • A z jakých důvodů?
 • Napište, i kdyby jenom jednou.
 • Co považujete u stěhování za nejhorší?
 • Ztratilo se vám někdy něco?
 • Myslíte, že je lepší vyhořet než se stěhovat?
 • A co chudáci lidé ze zaplavených oblastí, kteří se stěhovat musí?
  Znáte nějaké?
 • Pokud máte, napište i nějakou veselou stěhovací historku.
 • A můžete posílat i fotografie, třeba se stěhováky :)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním dárkovou kazetou přírodní bylinné kosmetiky Ryor.

kosmetika

Reklama