Bulvár

Eva: Moučný červ je chutnější, než cvrček!

Můj manžel vymyslel dovolenou v Thajsku. Měla jsem z tak exotické země nejprve docela strach, ale zážitky, které jsme tam zažili nikdy nezapomenu.

Jednou večer jsme jeli ještě s ostatními Čechy na pravý thajský večerní trh. Hned jak jsme tam přijeli, tak jsme ochutnali párečky, které prý byli "little spicy" (trochu pálivé). Pálivé? To bylo slabé slovo.

Potom jsme přešli ke stánku s hmyzem - bylo tam snad všechno, mouční červi, kobylky, sarančata, larvy, cvrčci atd. Tak jsme si nechali dát trochu cvrčků, moučných červů a larev.

Hmyz hodili do rozpáleného oleje snad s pórkem nebo citronovou trávou, jen narychlo prohřáli a pokapali nějakou omáčkou (tipovali jsme, že nějakou jako naše sójová) a dali do igelitového pytlíku, ostatně jako všechno.

První co jsem byla ochotna zkusit byl cvrček - nebylo to vůbec špatné, ale zůstávaly mi na jazyku ty nožičky a krovky.

Potom jsem se nechala přemluvit na moučné červy. Toto zvířátko vůbec nesnáším, ale všichni říkali, že je lepší než cvrček. Opravdu byl, takový jemný, chuťově jak arašídy.

Na larvu jsem odvahu neměla, ale manžel říkal, že ten tlustý červ je takový dost moučný, tak nevím. S tímto pytlíkem hmyzu jsme putovali thajskou tržnicí a pojídali jako brambůrky nebo oříšky.

Všimli jsme si, že místní děti, když někdo takový pytlík nedojezený vyhodil do popelnice, tak ho z popelnice vylovili a dojedli.

Na tržnici jsme si potom dali ještě suši, taky výborné, místní polévku a na závěr sladkou tečku - smažené asi odpalované těsto pocukrované a koktejl z čerstvého ovoce. Úžasný chuťový zážitek.


Máš můj obdiv. Bomba!! Taky bych do toho klidně šla! M.

Napište mi dnes na redakce@zena-in.cz, co jste kdy odvážného ochutnali a jestli byste šli s námi do výživného hmyzu, který máme dnes v redakci k obědu. Zvolili jsme cvrčky pražené s mandlemi, v sýrovém těstíčku a jako zákusek s banánem a čokoládou.

Těším se na vaše názory a příběhy, hezký den!

   
10.09.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Eva_CZ [*]

  Thajska kuchyne je jeden velkej orgasmus, povazuji ji za nejlepsi na svete, i kdyz jim pouze v USA. Zato jsem byla v nejvyhlasenejsi thajske restauraci, tak snad trosku vim, o cem mluvim. Doufam, ze se jednou nacpu i v tom Thajsku. Klidne moucnymi cervy.

  superkarma: 0 11.09.2010, 01:36:23
 2. avatar
  [5] Zázvorka [*]

  Já bych se na takovéto tržinic v daleké cizině bála cokoli koupit natož sníst! A fakt jste nikdo neměl střevní či jiné potíže? Sml6

  superkarma: 0 10.09.2010, 12:00:31
 3. avatar
  [4] ToraToraTora [*]

  kuty — #1 Uplně se vidím, jak  zpoza stoliček doluji nožičky Sml15

  superkarma: 0 10.09.2010, 11:00:11
 4. avatar
  [3] kuty [*]

  enka1 — #2 právě že toho křupání se děsímSml6

  superkarma: 0 10.09.2010, 10:35:55
 5. avatar
  [2] enka1 [*]

  kuty — #1 Aspoň to líp křupe.

  1. na komentář reaguje kuty — #3
  superkarma: 0 10.09.2010, 10:30:05
 6. avatar
  [1] kuty [*]

  Jsi odvážnáSml67.Já bych to asi nedala,vadily by mi tam ty nožičky a hlavně krovkySml22

  1. na komentář reaguje enka1 — #2
  2. na komentář reaguje ToraToraTora — #4
  superkarma: 0 10.09.2010, 09:47:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme