Bulvár

Eva Knappová, ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.: Zdraví máme jen jedno!

Pamatuji si na svou první tiskovou konferenci, kde se mluvilo otevřeně o rakovině prsu. Je to už pěknou řádku let a situace se za tu dobu značně změnila. O tématu se píše, ženy si aktivně vyhledávají informace na internetu a rovněž běží řada projektů, které neúnavně šíří osvětu a pomáhají.

Přesto mě napadá spousta otázek, které bych chtěla položit Evě Knappové, ženě, jež s tématem rakoviny prsu žije v rámci své práce pro Alianci žen s rakovinou prsu doslova každý den. A bohužel s ní má také osobní zkušenost, protože na ni zemřela její maminka.

Jak jsme na tom v České republice s informovaností ohledně rakoviny prsu? Na první pohled se zdá, že snad nemůže existovat člověk, kterého by informace o této zákeřné nemoci minula...
Ano, vypadá to tak, ale musím říci, že jen vypadá. Co se týká informovanosti, myslím, že je v současnosti mnoho zdrojů, ze kterých se může člověk o rakovině prsu, ale nejen o ní, prostě o rakovině, jako civilizační chorobě a hlavně o důležitosti prevence proti této nemoci, dozvědět, nicméně... Osobně se často účastním s kolegyněmi z pacientských organizací různých osvětových akcí, na kterých nabízíme veřejnosti informace o důležitosti prevence, včetně nabídky edukace samovyšetření prsu na prsním fantomu, a tak mohu potvrdit, že se bohužel stále ještě setkáváme poměrně často s velkým odstupem a panikou se tématu jakkoliv dotknout či si ho připustit. Takže i když snaha a možnosti jsou, ne každý jich chce využít.

Eva Knappová, ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.:  Zdraví máme jen jedno!

Přejít na stranu:

 
   
11.06.2014 - Rozhovory - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Suzanne [*]

    Obdivuhodná dáma s obrovským charisma. Znám ji osobně, je skvělá a dodává spoustě lidem optimismus.

    superkarma: 1 11.06.2014, 09:30:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme