Bulvár

Eva Herzigová: Z modelky bude herečka?

Eva Herzigová odešla do Paříže v pouhých šestnácti letech, když zvítězila v konkursu modelingové agentury Madison. Výška 181 centimetrů, blond vlasy a široký úsměv jí okamžitě zajistily zakázky u renomovaných firem. Mezi špičku ji ale katapultovala až reklama na podprsenku Wonderbra. Filmové nabídky přišly poměrně záhy, už v roce 1995 si zahrála po boku hvězdného Gérarda Depardieu ve snímku Strážní andělé.

Později jí nabídl roli i věhlasný režisér Stanley Kubrick, měla si zahrát po boku Toma Cruise a Nicole Kidman ve snímku Eyes Wide Shut. Odmítla ji, protože ve filmu bylo příliš nahých scén. Zato na roli Olgy Picasso v životopisném snímku Modigliani kývla a udělala dobře, je to zatím nejlepší film její kariéry. Trumfne ho Pohádkář? Eva si roli Kláry velmi pochvaluje. A tentokrát se nechala dokonce slyšet, jak ji mrzí, že některé milostné scény, jež měla mít s Jiřím Macháčkem, byly nakonec vyškrtnuty. Každopádně to vypadá, že se Herzigová definitivně rozhodla vyměnit modeling za herectví. „Mám cit pro světlo a vím, jak se postavit před objektiv,“ odpovídá na otázku, jak lze zúročit zkušenosti z modelingu při filmování. A má zřejmě pravdu, není totiž zdaleka první ani poslední modelkou před filmovou kamerou.

Začínaly jako modelky

Eva HerzigováHerečka má být hezká. To platilo od chvíle, co se ženy začaly objevovat na stříbrném plátně. Ty, jimž příroda příliš půvabu nenadělila, mohly dříve pomýšlet jen na záporné nebo komické role. Nové filmové naděje se prostě hledaly mezi krasavicemi – meziválečnou filmovou star Gretu Garbo například objevili díky reklamním šotům na klobouky, které natočila ještě jako prodavačka ve stockholmském obchodním domě. Jako manekýnka, jak se dříve říkalo, začínala i česká hvězda Adina Mandlová, jež předváděla róby módního domu Rosenbaum. Stejný trend pokračoval i po druhé světové válce – Italky Gina Lollobrigida a Sophia Loren se k filmu dostaly díky svému umístění v soutěžích krásy, Marilyn Monroe a Brigitte Bardot, největší filmové sexsymboly 20. století, ukázaly své půvaby nejprve na titulních stránkách časopisů, teprve poté přišel film. A kdo si dnes vzpomene, že současné hvězdy, jako je Milla Jovovich, Monica Bellucci či Diane Kruger, začínaly jako „věšáky na šaty“?

Byly jen na ozdobu?

Ne každé modelce se ale ve filmu daří uchytit. Natočí pár snímků a s hereckou kariérou je konec. Například velká hvězda modelingu Cindy Crawford se rovněž pokoušela prorazit v Hollywoodu, ale v paměti diváků nakonec utkvěl maximálně snímek Jako štvaná zvěř, kde hrála s Williamem Baldwinem. A upřímně řečeno, žádný velký šlágr to nebyl. Také filmografie krásné Slovenky Adriany Sklenaříkové a půvabné Češky Jitky Kocurové netvoří žádná velká díla, byť Asterix a Olympijské hry či Účastníci zájezdu jsou divácky velmi populární. Někdy je prostě jen potřeba mít ve filmu hezkou tvář. Až v kině na Pohádkáři uvidíme, jak je to vlastně s Evou Herzigovou…   

   
07.11.2014 - Společnost - autor: Kateřina Doležalová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Gloria [*]

  Nevidela jsem Evu Hercigovou v zadnem filmu, ale dobre si ji pamatuji z reklamy Wonderbra, byla to snad nejhezci reklama co jsem kdy videla a moc ji to sluselo, byla proste vsudeSml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 07.11.2014, 11:12:19
 2. [2] Bucík [*]

  Paní Eva je krásná žena a hlavně velmi milá. Žádný film jsem s ní bohužel zatím neviděla. Ale doufám, že to brzy napravím a těšín se, že bude dobrá.

  superkarma: 0 07.11.2014, 10:36:13
 3. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Zrovna včera dávali na ARTu zmiňovaný životopisní film o Modiglianim a byl to pro mě opravdu zážitek. Super film Sml67 a paní Eva je tam nepřehlédnutelná.

  superkarma: 0 07.11.2014, 09:22:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme