Další příspěvek k dnešnímu tématu je od čtenářky Evy. Dušičky jí nic neříkají. Ne, že by si jich nevážila, ale má to štěstí, že nikomu ještě svíčky rozsvěcovat nemusí.

Dobrý den,
dušičky mi nic neříkají, možná to je smutné, možná normální. Na hřbitov k nikomu z rodiny nechodím a ani jsme s rodiči nechodili. Zatím není ke komu, naštěstí. Ale jak jsem bydlela s rodiči, tak jsme měli domeček na kopečku u hřbitova. A milovala jsem, když byly dušičky, tak ten hřbitov nádherně svítil. Byl to takový malinký hřbitůvek u místního kostela, ale světla tam bylo jako přes den :) Byla to opravdu krása pohledět. Tak pokaždé, jak jsou dušičky, tak jsem ráda, když můžu jít na hřbitov a kochat se těmi krásnými, barevnými světýlky.

Moje maminka mi vždycky říká: „Kdyby ses narodila o dvě hodiny dříve, tak slavíš narozeniny na svátek zesnulých.“ Zní to hrozně, tak jsem ráda, že mám narozeniny 3. listopadu a ne druhého. To by mi moc do oslav nebylo, kdybych musela v ten den vzpomínat, že mi umřela babička, nebo později i rodiče.
A tak jsem ráda, že mi zatím nikdo blízký neumřel a nemusím si to připomínat.
Přeji krásný zbytek dne.
Eva

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_______________

A to je dobře Evi. Važte si toho, že všechny blízké máte kolem sebe.
Děkuji za příspěvek - a i tak, pěkné Dušičky :)
Saša

 

Téma dnešního dne 1. 11. (s jednodenním předstihem) zní prostě a jednoduše - DUŠIČKY

Tentokrát nebudu klást žádné podotázky. Téma Dušičky je natolik silné, že určitě napíšete krásné příspěvky i bez bodů...

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu pisatelku odměním malým dárkem: knihou s příznačným názvem: Kniha duší. A k tomu přibalím luxusní čistící gel Solutions (ale ne na očištění duše, nýbrž na očistění pleti :)

darek

Reklama