Eva Soukupová

U nás doma je to takové hodně specifické. Na první pohled vypadáme jako dva flegmatici, kterým je všechno jedno a dominantní není ani jeden z nás. Když o tom ale víc přemýšlím, je to vlastně tak, že si oba stojíme stejně. V některých věcech mám rozhodující slovo já, v jiných on. A tak mi to vyhovuje, protože v oblastech, kde má rozhodující slovo on, jsou moje znalosti velmi mělké. Tam mi jeho dominance pomáhá a mnohé ulehčuje.

Takže tam, kde je třeba, abychom se dohodli, dohodneme většinou bez problémů. Buď máme pohled na věc tak nějak stejný, nebo je to jednomu z nás úplně fuk :-) Já jsem typ člověka, který hádky bytostně nesnáší a tak, než aby došlo k nějaké rozepři, spíš ustoupím. Alespoň na oko a v duchu si myslím svoje.

Jediné, v čem se nedokážeme shodnout jsou přátelé. Tedy komunikace s nimi. On je člověk docela samotářský a tak nedokáže pochopit, že když mám někoho na drátě, kecám přes nějaký ten komunikační program, mám zaplou webkameru, nemusí to nutně něco znamenat. To za sebou okamžitě slyším „Neflirtuj furt.“ Neflirtuju, povídám si se svými přáteli. JEN si povídám. Jenže vysvětlit mu to je věc poměrně nemožná. Nechce se dělit, bere to tak, že se bavím se svými přáteli na jeho úkor. Cítí se mnou zanedbáván. Prý se mu nevěnuju.

Mimochodem jeho představa o věnování se mě docela pobavila. Mělo by to fungovat tak, že když si sedne k televizi, všeho nechám a půjdu si sednout taky. Budu mlčet a dívat se. Docela nenáročné, že?

Míša Kudlášková

Prosazuji jen to, na čem mi opravdu bytostně záleží. Jinak je mi spousta věcí v zásadě šumák. Pokud se jedná o věc, která je skutečně pro mě zásadní, dokážu si jí posadit a to dost válečnickým stylem. Ale je jich tak málo, že to nestojí ani za řeč. U mých rodičů byla generálem jednoznačně moje maminka. :)


Pište mi do redakční pošty redakce@zena-in.cz , avon2předmět: Velitel

  • Kdo je ve vašem vztahu tím dominantním?
  • Jste to vy, nebo váš partner?
  • Vyhovuje vám vaše role?
  • Netoužíte ve vztahu po jiné roli?
  • Jaké máte zkušenosti z předchozích vztahů?
  • Byla jste s někým, kdo byl opakem toho, co potřebujete?
  • Máte dominantního partnera a zjišťujete, že byste ráda chvíli velela vy?
  • Na čem se nedokážete dohodnout, v jaké oblasti není žádný z vás dominantní?
  • Jak to fungovalo u vašich rodičů?

Budu se těšit na vaše příspěvky, zkušenosti, rady, nápady!

Jeden z příspěvků odměním osvěžujícím tělovým sprejem a sprchovým gelem s vůní jablek a vlašských ořechů.

Reklama