Bulvár

Euroklíč pro vozíčkáře


Pro lidi se zdravotním postižením patří k pocitu samostatnosti a dobré mobility bezbariérový přístup na veřejná WC. Je to problém, který řeší euroklíč nejenom v Německu a v jiných zemích Evropy, ale už i u nás. Euroklíč možňuje přístup pomocí jednoho jediného univerzálního klíče na WC v motorestech a na dálničních odpočívadlech, ale také v galeriích, kinech a na nádražích i ve školách.

Středočeši jsou vybaveni
Zámkovými vložkami pro euroklíče je už vybaveno všech sedm toalet pro postižené v budově Krajského úřadu Středočeského kraje, čtyřiadvacet zámků je ve školách, dvanáct v kulturních zařízeních, čtyři v Oblastní nemocnici Mladá Boleslav a v nemocnici Středočeského kraje, euroklíčem si mohou lidé na vozíku otevřít WC i na nádraží v Dobřichovicích.

Smyslem projektu, který se v Česku už zabydluje je, aby hendikepovaní lidé měli jednodušší přístup tam, kam zdraví chodí běžně a bez omezení, aby jedním klíčem mohli otevřít toalety nebo spustit schodišťovou plošinu. Důležité je, aby tento drobný klíč v budoucnu snížil nejistotu všech hendikepovaných, kteří se chtějí co nejvolněji pohybovat po našich městech a obcích.

Máte ve své rodině člověka na vozíku? Jakou pomoc od vás potřebuje? Myslíte si, že euroklíč je dobrá věc? Kde všude by si s ním mohli hendikepovaní lidé otevírat a co, kromě WC?


 

   
18.03.2008 - Společnost - autor: Pavel Miškovský

Komentáře:

 1. [2] pani [*]

  gentiana: ja takoveho mám.

  superkarma: 0 18.03.2008, 20:07:31
 2. [1] gentiana [*]

  (1) Ne, takové shazujeme z Tarpejské skály.
  (2) Dotáhnout na Tarpejskou skálu.
  (3) No, čo by nie.
  (4) Co takhle v kuchyni, konzervy?

  superkarma: 0 18.03.2008, 09:33:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme