elmex® EROSION PROTECTION – odborná pomoc a účinná ochrana před úbytkem skloviny

 Že jsou zdravé zuby a krásný úsměv a naší vizitkou, o tom není pochyb. O to více nás může znepokojit eroze zubní skloviny. Ačkoliv se týká již každého třetího dospělého obyvatele rozvinutých evropských zemí, povědomí o tomto problému zůstává na velmi nízké úrovni. Vhodné ochraně před nevratným poškozením chrupu erozí bychom proto měli věnovat patřičnou pozornost!

Co je to eroze zubů?

Zažloutlá barva zubů, úbytek zuboviny, ale i zvýšená citlivost zubů – to jsou projevy, které by nás měly varovat. Mohou být důsledkem působení kyselin, které naleptávají tvrdé zubní tkáně - zubní sklovinu a zubovinu - a způsobují jejich úbytek.

zunby

V počátečním stádiu je erozi těžké rozpoznat. Tento problém, třebaže je stejně nebezpečný jako zubní kaz, někdy neodhalí ani zubní lékaři. Výzkumem bylo zjištěno, že dentisté své pacienty během návštěv v ordinaci o hrozbě eroze a jejích důsledcích neinformují.

Jaké rizikové faktory vedou ke vzniku eroze?

Erozi zubů zapříčiňuje intenzivní působení kyselin různého původu. Část z nich se dostává do našeho organismu zvenčí, např. spolu s potravou, část si vytváří organismus sám.

Každodenní strava, bohatá na čerstvé ovoce a zeleninu, představuje stálý a významný zdroj vitaminů. Spolu s nezbytnými a cennými látkami se však bohužel do organismu dostávají i kyseliny, jež mohou postupně naleptávat a oslabovat struktury skloviny. Zuby pak hůře odolávají dalšímu chemickému i mechanickému poškozování. Podobně je tomu i v případě kyselých zálivek na bázi octa, ale i kyselých pochutin. Na vznik eroze má vliv i časté pití sladkých perlivých nápojů, kyselých šťáv, džusů, ovocných čajů a vína. Podobné důsledky pro zubní sklovinu má i užívání některých léků a výrobků pro ústní hygienu s nízkým pH, které neobsahují fluor.

K vnitřním faktorům, jež se mohou podílet na vzniku eroze zubní skloviny, patří mimo jiné i gastroezofageální reflux (pálení žáhy, nechutenství), časté zvracení a pokles vylučování slin.

Zatímco působení vnějších faktorů hrozí každému člověku, faktory vnitřní se týkají  spíše osob z rizikových skupin, jako jsou těhotné ženy, pacienti s bulimií, s nemocemi trávicího traktu, ale i ti, kdo užívají psychotropní léky a antihistaminika. Faktory z jedné ani z druhé skupiny nelze bohužel zcela eliminovat, můžeme však omezit četnost jejich projevů, případně minimalizovat důsledky.

Jak se před erozí chránit?

Eroze skloviny, třebaže je pro zuby nebezpečná a nevratná, není důvodem, abychom zcela rezignovali na oblíbené citrusy nebo víno. Speciální přípravky pro každodenní hygienu ústní dutiny nejenže ochrání naše zuby před zubním kazem, ale také zubní sklovinu před erozí.Pasta

Výrobky ze série elmex® EROSION PROTECTION byly vytvořeny pro každodenní péči o ústní dutinu. Zubní pasta, ústní voda a speciální zubní kartáček elmex® EROSION PROTECTION společně zajistí nejen plnou ochranu před zubním kazem, ale jak potvrzují vědecké studie, také ochranu před působením kyselin a úbytkem zubní skloviny způsobeným kyselinami různého původu.

V zubní pastě elmex® EROSION PROTECTION byla použita technologie ChitoActiveTM, která při každodenním pravidelném používání umožňuje vytvořit na povrchu skloviny ochrannou vrstvu. Díky ní se zuby stávají vůči působení kyselin odolnějšími. Ve spojení s velmi měkkým, vhodně profilovaným kartáčkem a ústní vodou elmex® EROSION PROTECTION lze ještě účinněji posílit zubní sklovinu a současně se chránit před škodlivým působením kyselin. Ústní voda elmex® EROSION PROTECTION navíc neobsahuje alkohol ani umělá barviva. Díky obsahu aminofluoridu zajistí systém výrobků elmex® EROSION PROTECTION rovněž účinnou ochranu před zubním kazem.

Reklama