Bulvár

Erich von Däniken v Česku!


Ze syna továrníka se vypracoval až na hotelového manažera. Tato práce ho však neuspokojovala a začal se věnovat myšlence, že vdávných časech naši zemi museli navštívit mimozemšťané a nechali tu po sobě spoustu stop. Začal cestovat a sbírat spoustu materiálů, které jeho teorie potvrzovaly. Vroce 1968 pak napsal svou první knihu – Vzpomínky na budoucnost. Jistě už jste poznali, že se jedná o slavného spisovatele, cestovatele a historika Ericha von Dänikena.

Dílo, které rozpoutalo „Dänikenománii“
Vzpomínky na budoucnost se staly tak oblíbené, že podle nich byl natočený i film rok povydání knihy. V New York Times o tomto díle napsali, že rozpoutalo takzvanou „Dänikenmánii“. Erich se totiž vtéto knize pokusil doložit hypotézu, že na naši Zemi přiletěli návštěvníci zvesmíru. Čtenáři i diváci se tak doslova rozdělili na dva tábory. Na ty, kteří věřili, že Däniken musí mít určitě pravdu, a na ty, kteří jeho názory odmítali.

Dänikenovy úspěchy
Dodnes vydal tři desítky knih, které byly přeloženy do 32 jazyků a prodány vnákladu přes 60 milionů výtisků. To ho učinilo nejúspěšnějším autorem literatury faktu. Jeho knihy inspirovaly i sci-fi filmy jako Blízké setkání třetíhodruhu či Stargate. Däniken měl dokonce i vlastní dokumentární seriál, který svého času vysílala RTL. I když se tento pořad vysílal po 22. hodině, sledovalo ho vprůměru 4,9 milionů diváků, čímž se stal nejsledovanějším pořadem vnočních hodinách.

Rodinný život
Tento slavný autor literatury faktu, celým jménem Erich Anton Paul von Däniken, se narodil 14. dubna 1935 ve švýcarském Zofingenu. Po dostudování obecné školy šel na humanitní gymnázium College St. Michel ve Fribourgu. Během studií ho zaujala historie, lety do vesmíru, náboženská filosofie a nevyřešené archeologické záhady. Zabýval se však také elektronikou, molekulární biologií a mutacemi lidského pokolení. To vše se odráží vjeho dílech. Dnes je mu již 72 let, ale je stále plný elánu a chuti po dalším bádání. Cestuje, píše a přednáší.

soutěž - VOstravě bylzahájen provoz elektrické tramvaje, v souvislosti s tímto byl zároveň ukončen provoz osobní dopravy parní tramvaje.

Při všech svých povinnostech však nezapomíná na svou rodinu. Se svou manželkou, se kterou žije už pětatřicet let, bydlí ve švýcarské horské vesnici Beatenbergu. Toto místo považuje za nejkrásnější na světě. I když to není jeho rodná vesnice, považují ho zde za čestného občana a vytvořili zde Cestu Ericha von Dänikena, která je dlouhá 3,5 kilometru. Na této poznávací stezce je několik zastavení ve tvaru otevřené knihy, které informují o životě a díle jejich čestného občana. A to vangličtině a němčině. Se svou manželkou má dceru Cornelii a je dědečkem dvou vnoučat.

Turné po Čechách!
Dänikenem si váží svých fanoušků všude po světě, a tak pořádá spoustu přednáškových turné. Už od 10. října do 13. října 2007 bude opět přednášet vČechách. Tyto přednášky, které pořádá firma Aldea,vzdělávací agentura,pod názvem Nevyřešené záhady minulosti, se budou konat ve 4 českých městech. Návštěvníci se mohou těšit na dvou hodinovou přednášku vněmčině sčeským překladem, doplněnou velkoplošnou projekcí svideosekvencemi, fotografiemi a počítačovými animacemi. Dozví se vše, co chtěli vědět o peruánské plošině Nazca, egyptských pyramidách a mnoho dalších informací. Po přednášce budou mít možnost se osobně sDänikenem setkat na autogramiádě.

A kde by jste se vpřípadě zájmu mohli setkat s panemErichem i vy?

Liberec
10. 10. 2007 19.00 hod. - CENTRUM BABYLON, Nitranská1, Liberec

Ústí nad Labem
11. 10. 2007 19.00 hod. - Dům kultury, Velká Hradební19, Ústí nadLabem

Karlovy Vary
12. 10. 2007 19.00 hod. - Hotel Thermal, I. P. Pavlova11, Karlovy Vary

Plzeň
13. 10. 2007 16.00 hod. - Dům kultury INWEST-K,a. s., Americká49, Plzeň

Bližší informace naleznete ZDE.

Četla jste někdy něco od Ericha von Dänikena? Jaký je váš názor na jeho teorie? Souhlasíte sním? Zajímala by vás jeho přednáška? Navštívila se jste někdy jeho přednášku vminulých letech, třeba vPraze nebo na Moravě?

zdroj: www.daniken.cz

http://anomal.cz

   
04.10.2007 - Kultura - autor: bezradná Eleonor

Komentáře:

 1. [14] opickajura [*]

  přednáška o záhadách budou zajímavé.To je moje parketa

  superkarma: 0 01.11.2013, 17:03:56
 2. avatar
  [13] Lulli [*]

  Chystám se číst Vzpomínky na budoucnost. Bylo mi to doporučeno jako výborná knížka, tak uvidíme
  O Dänikenovi jsem dost slyšela a na nějakou přednášku bych se ráda podívala. Ale bohužel, termín jsem prošvihla
  Z cluster: je možný, že je to jen kšeft, ale rozhodně mi to přijde zajímavý.

  superkarma: 0 25.12.2007, 19:14:26
 3. avatar
  [11] Z cluster [*]

  asi to bude znít předpojatě, ale nemůžu si pomoci. Člověku co má ksicht typický pro pojišťováka nebudu věřit ani dobrý den .. :-D Nehledě na to, že pan Erich si ze svých záhad rozjel docela slušný kšeftík. Ale co, nezáviďmě a přejme mu to ..

  superkarma: 0 05.10.2007, 07:10:47
 4. avatar
  [9] Japina [*]

  Taky jsem jeho Vzpomínky na budoucnost hltala ještě jako mladé důvěřivé dítko, on "ufáky" vidí za každým šutrem, a když je těch šutrů celá kupa, jako v případě pyramid, tak je to jasné.

  superkarma: 0 04.10.2007, 13:09:58
 5. [7] Rikina [*]

  eleonor.tosnerova: už to vypadá líp a odkaz taky funguje.

  superkarma: 0 04.10.2007, 10:07:13
 6. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Rikina: Měla jsem to taky přesně tak

  superkarma: 0 04.10.2007, 09:27:37
 7. avatar
  [4] gerda [*]

  No, upřímně - roky největší slávy už má za sebou. Jeho knížky byly ve své době trhák, teď, v záplavě informací, už to není ono. Přesto mu přeju nabité sály, i když...

  superkarma: 0 04.10.2007, 09:09:26
 8. avatar
  [3] Anouk [*]

  Erich von Däniken se radi do literatury faktu? Mozna by priste stalo zato cerpat z vice zdroju (treba ze dvou ).
  Vete "A kde jste se v případě zájmu mohli setkat s Erichem i vy?" nejak nerozumim, ta setkani uz byla?

  superkarma: 0 04.10.2007, 01:03:36
 9. [2] Rikina [*]

  Pan Erich von Däniken je mi vcelku sympatický, neboť jeho Vzpomínky na budoucnost se mi dostaly do rukou již coby dítku, a patrně mají velkou zásluhu na tom, že jsem začala číst sci-fi. Jeho teorie jsou sice poněkud svérázné, ale líbí se mi, s jakým nasazením (možná hodným lepších věcí) si je obhajuje a šíří po světě. Považovala bych setkání s ním za velmi příjemné a radostně bych si nechala podepsat knihu, ale obávám se, že se na výše popsanou akci prostě nedostanu. BTW odkaz Bližší informace naleznete ZDE nefunguje.

  superkarma: 0 04.10.2007, 00:33:55
 10. [1] Rikina [*]

  Setkat se osobně s Dänikenem, ne s Dänikem. A ten film se jmenoval Blízká setkání třetího druhu, ne Setkání blízkého druhu. Opisujte to z té wikipedie aspoň správně, beztak je to téměř doslovná citace.

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Erich_von_D%C3%A4niken

  superkarma: 0 04.10.2007, 00:22:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme