Holit žiletkami se ženy musí téměř každý den, což zabírá dost času. Existuje, ale i jiná možnost, jak se chloupků zbavit a to až na čtyři týdny. Epilace! Mýty opředená, ale dokonale funkční. Zkuste ji a nebudete litovat. Vaše nohy budou mnohem hladší a přitažlivější než po holení obyčejným strojkem. Poradíme vám, jak si tuto činnost co nejvíce zpříjemnit.

br

  1. Počkejte pár dnů po běžném holení, dokud chloupky mírně nedorostou. Pak budou v ideální délce, aby je epilátor všechny dobře odstranil. Ty nejnovější přístroje však dokážou zachytit chloupky i o velikosti půl milimetru, takže se nemusíte bát, že byste předtím musela chodit se strništěm na nohách.
  2. Den před epilací použijte ve sprše peeling nebo si dopřejte masáž pomocí žínky či lufy, to brání nepěknému zarůstání chloupků a pokožka bude zároveň hladší a zbavená veškerých odumřelých buněk a mastnoty, epilace pak půjde mnohem snadněji.
  3. Při epilaci na sucho je rovněž velmi důležité kůži na nohách dobře očistit, poté ji zcela usušit a pak teprve začít  epilovat směrem nahoru proti růstu chloupků. Ty se přitom nadzvednou a půjdou lépe odstranit. Vydržte počáteční bolest, s každou další procedurou bude epilace snesitelnější a bude trvat mnohem kratší dobu.
  4. Pro úplně začátečnice v epilaci doporučujeme epilaci na mokro s Braun Silk-épil 5 Wet & Dry, který je speciálně určen pro ty, kdo s epilací teprve začínají. Teplá voda uklidňuje kůži a zmenšuje její citlivost. Odpočívejte nejprve několik minut v teplé vodě, pokožka se přitom dobře zvlhčí a uvolní. Můžete použít i hydratační sprchový gel. Teplem se pokožka znecitliví a trhání chloupků ucítíte méně. Během epilování mějte nohy zcela ponořené ve vodě, kde se chloupky napřímí a epilátor je tak snadněji zachytí.
  5. Po první epilaci pokožka většinou lehce zarudne, z toho ale nemusíte mít obavy, podráždění během několika hodin zmizí.  S epilací tedy ale rozhodně nezačínejte, pokud se chystáte na důležitou schůzku v sukni či na pláž do plavek, raději počkejte na večer, aby měla kůže čas během noci zregenerovat a další den už byla krásně hebká a hladká. Zklidnění může pomoci i tělové mléko či speciální přípravky po holení.

braun461

Reklama