Zdraví

Enzymy – k čemu je potřebujeme?

Enzymy se staly v posledních letech velmi vyhledávaným prostředkem pro řešení nejrůznějších zdravotních potíží, oslabenou imunitou počínaje a podporou hojení různých zranění a pooperačních ran konče. V našem těle máme více jak 5000 druhů enzymů, které řídí a umožňují, aby v našem organismu proběhlo téměř 25 000 životně důležitých reakcí. Je tedy nesporné, že enzymy jsou pro naše zdraví významné látky a jejich blahodárný vliv je znám již po tisíciletí.

enzym

Zeptali jsme se za Vás Mgr. Pavla Suchánka, výzkumného pracovníka v oblasti výživy a civilizačních chorob, zda jsou nějaké novinky, respektive nové trendy v oblasti tzv. systémové enzymoterapii.

suchánek„Novým, svěžím trendem je návrat k čistě „rostlinné enzymoterapii“, která využívá jako zdroj enzymů pouze rostliny a houby. Výhodou těchto kombinací je jejich vysoká účinnost a nízké dávkování a také fakt, že jsou velmi šetrné k našemu zažívacímu traktu.“

Jaké jsou vlastně ostatní zdroje enzymů?
Kromě rostlinných zdrojů se využívají také živočišné zdroje. Běžně známé jsou enzymy, které se získávají z vnitřností jatečních zvířat. Kdo chce upřednostnit čistě rostlinné přípravky, měl by se zajímat o původ použitých enzymů.

Pane magistře, v čem ještě vidíte výhodu rostlinných enzymatických přípravků?
Moderní, inovativní přípravky obsahují více druhů enzymů z rostlin a hub, které navzájem zesilují svůj účinek. Je prokázáno, že například enzymy získané z hub rodu Aspergilus mají navíc schopnost tišit bolest, která doprovází stavy po poranění, zánět, otoky a další.
Toto je zajímavá skutečnost, protože pacient může omezit podávání nesteroidních antirevmatik či jiných léků pro tlumení bolesti, které také zatěžují zažívací ústrojí.

Poraďte nám na závěr, v jakých případech doporučujete podávání čistě rostlinných enzymových komplexů?
V první řadě všem uživatelům, kteří mají negativní zkušenost s vysokým dávkováním v případě enzymů živočišného původu, nebo mají alergii na živočišné bílkoviny. Rostlinné enzymy v kombinaci s enzymy hub rodu Aspergilus lze doporučit všem, kteří mají potíže se sníženou imunitou, léčí se po zraněních či operacích, všem, kteří trpí na opakované záněty v oblasti krku a hlavy (záněty vedlejších dutin nosních), při opakovaných gynekologických zánětech, při revmatoidní artritidě, při zánětech žil a i jako podpora léčby podstatně závažnějších diagnóz.

TIP pro Vás

V současné době je nově v lékárnách k dostání enzymatický přípravek ProfiZYM, který je čistě rostlinný a neobsahuje žádné enzymy z vnitřností jatečních zvířat).
ProfiZYM odpovídá novým trendům a požadavkům pro systémovou enzymoterapii. Vysoká aktivita obsažených enzymů v komplexu ProfiZYM umožňuje komfortní užívání formou malých kapslí z rostlinné želatiny.

Více informací na www.profizym.cz

   
18.04.2011 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [2] keiko [*]

  Já má skvělou zkušenost s enzymy, hlavně s wobenzymem, který pomáhá posilovat mou imunita. byla jsme velmi často nemocná, omezovalo mě to v profesním i osobním životě, teď se cítím mnohem lépe :-)

  superkarma: 0 18.08.2011, 12:24:26
 2. [1] Veronika72 [*]

  [color=#008000][b]http://zena-in.cz/clanek/vitaminy-nedelejme-si-z-tela-chemicku-zbytecne/rubrika/zdravi[/color][/b]

  [color=#008000][b]není nad přírodní... enzymy...? kupte si např. červenou loupanou čočku, nechte ji pár hodin ve vodě a v těch klíčkách jsou - krom jiného - enzymy... Zdraví je v přírodě ne v tabletách![/color][/b]

  superkarma: 0 19.04.2011, 23:13:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme