Bulvár

Entomologové odešli od soudu s nepořízenou


Český entomolog Petr Švácha, kterého indický soud v září zprostil obžaloby z nezákonného sběru brouků a hmyzu, dnes u soudu oproti předpokladům nedostal zpět své doklady a osobní věci.

Jeho kolega Emil Kučera, odsouzený v září za nelegální sběr brouků ke tříletému nepodmíněnému trestu, měl mít dnes první stání odvolacího soudu. Soudce na ně ale nepřišel a další stání by se pravděpodobně mělo uskutečnit až 6. listopadu.

 

Švácha čekal, zda se proti jeho zproštění obžaloby odvolají lesníci z přírodního parku Singalia, nedaleko něhož byli čeští entomologové zadrženi. Lhůta pro odvolání uplynula 10. října, zatím prý ale není jasné, zda bylo odvolání podáno.

 

V případě, že se nikdo neodvolal, měl dnes český entomolog dostat zpátky svůj cestovní pas. To se ale nestalo – soudce, který o tom měl rozhodnout, si vzal do pondělka dovolenou, napsal Kučera v mailu.

Švácha a Kučera byli zadrženi 22. června nedaleko parku Singalia, asi 90 kilometrů od Dárdžilingu v severovýchodní Indii. Měli u sebe přes 200 exemplářů vzácných brouků a larev motýlů, nikoli však úřední povolení pro jejich sběr. Oba entomologové nicméně od počátku trvali na tom, že na území parku vůbec nevstoupili.

Soud v indickém Dárdžilingu 10. září Šváchu zprostil obžaloby, zatímco Kučeru překvapivě shledal vinným a vyměřil mu tříletý nepodmíněný trest vězení. Kučera se proti rozsudku na místě odvolal.

   
16.10.2008 - Společnost - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] zzuzzka30 [*]

  superkarma: 0 16.10.2008, 20:20:23
 2. avatar
  [1] kareta [*]

  to je zas ostuda

  superkarma: 0 16.10.2008, 16:33:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme