A co bylo pro čtenářku s nickem enka1 tím téměř osudovým zaspáním, to už se dozvíte v dalším, veselém (cimrmanovském) příspěvku.

Hezký den, co říci ke změně času? Té  půlroční stresové situaci, kdy si člověk sotva si zvyknoucí na učitou pravidelnost musí zvykat na jinou. Na druhou stranu musím uznat, že se skoro celý svět, aspoň na jedné věci, dohodl (nebo zbláznil?). Škoda, že to nejde v jiných, důležitějších věcech.

Zaspala jsem mockrát, ale jednou téměř osudově.

Za totála učila vlastivědu v pátých třídách zástupkyně a vymyslela pro žáky jakési soutěžení, které spočívalo v přinášení aktualit z denního tisku. Odměnou byl třídní zájezd do Prahy, prohlédnout si první tank (tenkrát ještě zelený), Petřín, Betlémskou kapli a Národní muzeum. A ti moji hajzlíci to vyhráli.
Pravda, večer před odjezdem jsme malinko zapařili (ne se žáky, s kamarádkami), ale pět minut po odjezdu vlaku jsem na nádraží byla. Co teď? Mobilní byly pouze stavební buňky na akcích Z, o telefonech jsme si mohli nechat jen zdát. Šéfstvo na nádraží odmítlo se spojit s vlakem a vyřdit vzkaz, že jedu příštím spojem a kde se sejdem.
No co, trasu jsem znala, snad třídu se soudružkou zástupkyní někde seženu. Připadala jsem si jak Cimrman,když chodil na patentní úřad: „ Teď, teď tu byli“.

Marná snaha. Čekala jsem tedy na nádraží u plánovaného odjezdu vlaku. Třída ani zástupkyně nikde, zmatená jsem se po příjezdu do rodného města spojila se zástupkyní pevnou linkou. To byl rachot. Protože  jsem se nedostavila, vynechali Národní muzeum a odjeli o spoj dřív.

Ze školy mě nevyhodili, ale o prázdninách jsem musela týden dávat do pořádku pár kabinetů a žákovskou knihovnu.

Dodnes se občas vzbudím zpocená. 

enka1

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_____________

Děkuji za Váš příspěvek, který mě opravdu pobavil. Jak s oblibou uvádím: byl by to dobrý scénář k filmu.
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne 26. října zní: Změna letního času na zimní – a naopak

 • Dělá vám posouvání času problémy?
  Ať už ze zimního času na letní, nebo z letního na zimní.
 • Zapomněla jste si někdy na hodinách a hodinkách přetočit změnu času?
 • Působí tato změna na vaši psychiku?
 • Máte raději letní čas, nebo zimní čas?
 • Byly byste pro, aby zůstal jen jeden čas?
 • Jste skřivan, nebo sova?
 • Máte raději východ slunce, nebo západ slunce?
 • Zaspala jste někdy?
 • A zaspala jste něco důležitého?
 • Když máte někam daleko cestovat, umíte si bez problému přivstat?

Vaše veselé historky i příspěvky ohledně času pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem.

Pokud jste ranní ptáče – hrr do práce, možná oceníte pracovní elektronickou myšku k počítači od firmy Microsoft. A pokud se nemůžete probrat, doporučuji šálek čaje Pickwick - směs květů, bylin a ovoce.

. darecekk

 

Reklama