Hezký den

Ono by to chtělo burana trochu přesněji definovat ( Buran je i ruský raketoplán). Dispečerka popisuje gaunery a nevychovance, Bubidani zpátečníky a primitivy, kteří se dostali k moci. Nejradši bych byla, kdyby význam tohoto slova byl ve spojení s podzemnicí olejnou.

Já mám k buranům milejší přístup. Vidím je jako človíčky neznalé situace, do které se dostanou. Jsou srdeční, těkají očima a snaží se všemožně vyhovět. I těm, co si z nich z pozice světaznalých, dělají legraci a hojí si tím své komplexy z ještě světaznalejších. Každému buranovi po chvíli dojde,jak se věci mají (světaznalým už méně) a pak se burani rozdělí na dvě skupiny. Jedna se snaží přizpůsobit, druhá si pak vybírá společnost, která je mu bližší.

Jeden buran bude k vidění 4.9.2010 v Praze, až bude hledat cestu z autobusového nádraží na parník u Palackého mostu i náměstí :-)    ahoj enka1

Text nebyl redakcí upraven.

Milá Enko, je to jednoduché. Z hlavního nádraží tramvají č. 9, z Masarykova nádraží tramvají číslo 3 nebo 24 do zastávky Palackého náměstí. To je hned u nábřeží. A hnedle pod tím mostem, ke kterému dojdete po přechodu, stojí onen slavný parník. A myslím, že někde tam poblíž jsou schody a kousek dál bezbariérový přístup.

A koho vidíte pod pojmem "buran" vy? Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama