Vývojové oddělení laboratoří Payot došlo do samého lůna přírody ve svém pátrání po látkách, které tělo potřebuje k doplnění své hladiny minerálů a ke znovuzískání jeho vitality. Tajemství této péče o pleť: polodrahokamy a jejich široké využití. 

 

Naše tělo potřebuje přibližně stovku stopových prvků ke správnému fungování. Proto, že některé z těchto prvků stimulují tvorbu enzymů, které ovlivňují v kůži biochemické reakce a jsou proto nezbytné pro zlepšení buněčné obnovy pokožky, minerální program Payot  je zaměřený na kompenzaci našeho nedostatku minerálních solí. Ve výsledné podobě tak představuje zvlášť příjemné řešení pro zlepšení zdraví a vitality pokožky.

 

Tělové přípravky, které byly až dosud exklusivně používány v kosmetických salónech, jsou nyní k dostání ve volném prodeji a přizpůsobují se naší touze po okouzlení a zkrášlení.

 

Šest nových výrobků, šest rituálů kombinujících krásu a smyslnost, šest téměř magických formulí založených na originálních texturách a unikátních ingrediencích s bezprecedentními vlastnostmi: polodrahokamy a stopové prvky s řadou užitečných vlastností.

 

Aby Vitalité Minérale dosáhly těchto cílů, obsahují tři polodrahokamy bohaté na stopové prvky:

 

 

Rhodochrozit

Růžově zbarvený kámen bohatý na hořčík má zklidňující a relaxační účinky. Pro buddhismus představuje symbol spočinutí, v čínské tradici zase symbol klidu a vyrovnanosti. Pro křesťany duchovní rozjímání. Předpokládá se, že zlepšuje naši celkovou psychickou kondici a regeneruje stresovanou a unavenou pokožku. Hořčík je zvlášť nezbytný pro syntézu proteinů, karbohydrátů a lipidů.

 

Malachit

Zeleně zbarvený kámen bohatý na měď má čisticí a detoxikační účinky. V Africe symbolizuje cestu k získání síly protivníka, v Laosu osvěžující déšť. Zvláště šamani mu přisuzují řadu užitečných vlastností: pročištění těla, opravu tkání, harmonizaci energetických proudů. Později začal být uznávaný  jako prostředek proti podvrtnutí, revmatismu a kloubním zánětům. Dnes je doporučován  proti radiaci vyzařované monitory počítačů a elektronickými přístroji. Své vyrovnávací, stres odbourávací a holistické účinky přizpůsobuje všem typům pleti.

 

Smithsonit

Modrozeleně zbarvený kámen bohatý na zinek dodává stimulační a regenerační přínos. Podle tradic představuje ranní rozbřesk pro americké Indiány nebo hojicí prostředek pro Číňany. Dnes je používán ke zmírnění pochyb a úzkosti. Údajně je schopný chránit základní zdrojový kód naší kůže – DNA. Pro svůj obsah zinku je schopný ovlivňovat činnost přes více než 200 enzymů a hraje základní roli pro zachování života.

 

S komplexem těchto minerálních látek Payot kombinuje aktivní látky rostlinného původu:

  • Tavolník kombinovaný se zinkem a vitaminem PP a deriváty salycilátu má zjemňující, ochranné a hojivé vlastnosti. Je také mimořádně stimulující.
  • Březová míza představuje skutečný elixír zdraví, je bohatá na minerály, vitaminy a stopové prvky s hydratačními[1] a povzbuzujícími vlastnostmi.

 

 

Vitalité Minérale, řada šesti výrobků kombinujících krásu, duchovní naladění a smyslnost

 

La Douche Minerále

Revitalizační sprchový gel, který nevysušuje. Jemná vůně ještě dlouho zní na pokožce a přináší příjemný pocit zdraví a pohody. 200 ml

Cena: 450 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Les Cristaux Minéraux.

Blahodárná koupelová sůl, mimořádně bohatá na stopové prvky, provoní koupel a tělo, zklidní a uvolní mysl a podpoří remineralizaci pokožky Přináší skutečný, hluboký pocit uvolnění a pohody. 500 g

Cena: 1 050 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L’Huile Précieuse Minérale.

Regenerační suchý olej zjemňuje, uklidňuje a dává hedvábný lesk pokožce těla. Jeho  nemastná textura zaručuje důležitý výsledek: po použití nezanechává žádný lepivý film. Jen delikátní vůni relaxace a jemnosti. 100 ml

Cena: 1 105 Kč  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L’Emulsion Minérale.

Regenerační, oživující mléko ve formě lehounce parfemovaného   gelového krému s vylehčenou, nekonečně jemnou texturou. Nemá jen ochranné a hydratační vlastnosti, je také schopné dodat pleti novou vitalitu s pocitem zdraví a pohody. 200 ml

Cena: 895 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

La Crème Délice Minérale.

Bohatý a hedvábně jemný krém s regeneračními a stres uvolňujícími vlastnostmi relaxuje tělo a mysl. Jeho tajemství: rhodochrozit, polodrahokam se známými relaxačními účinky. 200 ml

Cena: 1 170 Kč

 

 

 

 

 


L’Eau de Soin.

Dobíjecí parfemovaná minerální voda s unikátním parfémem vyvolává vzpomínky na dětství a vůni dětské pokožky. Jeho průzračná mlha zjemňuje pleť a dává intenzivní pocit vitality. 100 ml

Cena: 1 100 Kč

 

 

 

 

Více o kosmetice Payot se dozvíte na www.payot.cz

Reklama