Domácnost

Energie v bytě podle FENG SHUI

 

Už podruhé se na stránkách Žena-in.cz budeme zabývat prastarou čínskou filozofií, zdůrazňující a akceptující souvislosti mezi námi, planetou a vesmírem. Toto umění pracuje v prostoru s energiemi - eliminuje špatné a podporuje kladně působící. Minule jsme se zabývali barvami a jejich vlivem, dnes pro vás máme pár Feng shui rad a triků, jak dobře zharmonizovat energie ve vašem bytě či domě, a to bez hlubších znalostí tohoto umění. Jednoduše řečeno, zvládne to každý. Tak proč to nezkusit?

Kde nám může unikat energie?

 • Odhrnuté záclony = zbytečný únik energie, zvlášť je-li okno v jedné linii s dveřmi či vchodem do bytu.

 • Otevřené dveře koupelny a WC = únik finanční energie (je spojené s vodou).

 • Špinavý sporák disharmonizuje všechny oblasti domácího štěstí. Je také vhodné používat všechny plotýnky vyváženě.

 • Přemíra nábytku vytváří dojem stísněnosti, těžké energie, nepružnosti. Méně je opravdu více. Zvolte si světlé barvy, a rozjasní se i váš život.

 • Zavírejte poklop WC - zbytečně vám může unikat finanční energie! Stejně tak vám uniká kapajícími kohoutky a tekoucím WC. Vše řádně opravte.

 • Tmavá zákoutí - neproudí zde energie "čchi", shromažďuje se zde energie negativní. Zákoutí a skříně s uskladněnými nepotřebnými věcmi vážně ohrožují vaši prosperitu i zdraví. Vyneste je mimo byt, zbavte se jich. Udržujte ve skříních pořádek.

 • Haldy dokladů, stohy účtenek, složenek a dalších dokladů podporují pocit neustálého odlivu financí a mohou způsobovat sklíčenost a pocity marnosti. Staré, nepotřebné účty vyhoďte, ostatní ukryjte v pěkné krabici či šanonu.


Čím můžeme energii harmonizovat?

 • K harmonizaci energie "čchi" můžete použít květiny - ideální jsou s květy a kulatými listy, mohou být i řezané (řezaným měňte denně vodu, když začnou vadnout, vyhoďte je).

 • Velmi příznivou "čchi" přinášejí do zahrady i domácnosti malé vodní fontánky a akvária, pokud jsou čistá a s čerstvou vodou.

 • Pořiďte si kreslířské uhly. Nalámejte je na kousky a položte do keramické misky či nádoby, kterou umístíte do západní či severozápadní části domu či bytu - přidají vám více energie spojené s praktičností a pocitem stability.

 • Podpořte dobrou energii prostoru jemnými vůněmi vonných tyčinek, vhodné jsou například japonské, bez dřívka - oproti indickým jsou velmi jemné, nečoudí.

 • Použijte křišťály. Budou měnit přirozené světlo na duhové barvy a šířit je po místnosti. Jsou vynikající v tmavých místnostech, kam chcete vnést více přirozené energie "čchi", radosti a harmonie.

 • Ke vchodu domu nebo do předsíně, postavte sošku lva, tygra nebo psa. Vytvoříte pocit a energii ochrany. Vhodná je také zvonkohra s draky v předsíni či zrcátko Ba gua, jež odráží pryč vlivy cizích energií.

 • Světlo podporuje tok pozitivní energie "čchi" - osvětlete i tmavé kouty, důležité je osvětlení vchodu a chodby - aby k Vám štěstí a prosperita našly cestu.


Tolik pár triků na harmonizaci energií (nejen) v bytě. Příště si povíme, jak očistit vaše obydlí od všeho zlého.

minule: Barvy v bytě podle Feng shui - ZDE
zdroj: cakry.cz

 

   
   
07.09.2005 - Dům a byt - autor: Klára Němečková

Komentáře:

 1. [32] PanJan [*]

  iljanka — #18 Sml67

  superkarma: 0 13.08.2016, 08:20:41
 2. [31] PanJan [*]

  Skvělej článek! Sml22 Feng shui (feng šuej) přináší do bytu či do domu přirozenou harmonii. Nechali jsme si zařídit podle feng shui celý byt (barvy podle feng shui, feng shui ložnice, feng shui kuchyň, feng shui obývák, feng shui pracovna) a bylo to dobrý rozhodnutí Sml16

  superkarma: 0 13.08.2016, 08:20:13
 3. [30] karolina78 [*]

  K takové úpravě se skvěle hodí fototapety na stěnu

  superkarma: 0 05.01.2014, 01:19:09
 4. avatar
  [25] Žábina [*]

  Aja: a jseš si jistá že žije podle feng-šuej? to totiž nepodporuje schovávání starých krámů ,berou energii...jestli není sousedka jen bordelářka

  superkarma: 0 07.09.2005, 22:12:47
 5. avatar
  [18] iljanka [*]

  Je plno věcí mezi nebem a zemí, o kterých nic nevíme a neznáme je, ale mají na nás vliv i když si to nechceme přiznat. Taky se o podobné věci zajímám a nemyslím si , že by všechno bylo jen šarlatánství. Buďte, prosím, tolerantní.

  1. na komentář reaguje PanJan — #32
  superkarma: 0 07.09.2005, 16:55:49
 6. avatar
  [17] Trinii [*]

  To je pěkný článek
  máme doma světlý nábytek, tmavý na mě vždycky působil přesně tak jak píšou stísněně. A strašně se mi líbí ta soška do předsíně, určitě si nějakou pořídím.

  superkarma: 0 07.09.2005, 16:52:07
 7. avatar
  [10] Odemětobě [*]

  david.lister: opět perlíš.Je to energie pozitivní nebo negativní?

  superkarma: 0 07.09.2005, 13:01:02
 8. [9] Evalota [*]

  david.lister:

  superkarma: 0 07.09.2005, 09:50:27
 9. avatar
  [8] Aja [*]

  Moje sousedka podle téhle vědy žije Ve sevým dvoupokojáči má kulatý rohy, správně danou postel i záclony, světlé kouty apod. Všechen bordel shromažďuje v kuchyni na stolech i pod nimi...má tam při ruce i kapky do nosu, které používala předloni v březnu, papíry od vánočních dárků...krabičky s krémy i od nich, naprosto všechno, co jí za tři roky upadlo od ruky...

  superkarma: 0 07.09.2005, 09:08:40
 10. avatar
  [7] murena [*]

  Prima článek, o energie se zajímám,ikdyž pro někoho je to spíš úsměvné čtení,ale i tak úsměv působí stejně jako pozitivní energie.Tak pěknou středu,plnou úsměvů přeji všem

  superkarma: 0 07.09.2005, 08:44:39
 11. avatar
  [4] svetluszka [*]

  Takže za to , že si nemůžeme dovolit lepší auto, může můj manžel....finanční energie utíká otevřeným záchodem....

  superkarma: 0 07.09.2005, 07:30:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme