Bulvár

Energetický upír – jak se chránit?


Energetický upír není pohádková bytost, ani se nejedná o někoho, kdo by vám skočil při prvním kontaktu po krční tepně. Tyto osoby také nejsou žádnou novinkou na trhu. Znaly je už naše prababičky a nalezla jsem hodně dobových popisů a hodně, mnohdy i kuriózních, receptů, jak se chránit.
Doba pokročila. Vysávači jsou stále stejně nepříjemní, jen moderněji oblečení, a metody ochrany před nimi doznaly také pokroku.

Působení energetického upíra může opravdu vzdáleně připomínat stav, kdy nám je z těla něco odčerpáváno. Je to člověk, v jehož přítomnosti se prostě bez zjevného důvodu necítíme dobře.

Vnímáme slabost a jsme bezdůvodně vyčerpaní. Jemu ale v naší přítomnosti dobře je. Prospívá mu totiž naše energie, kterou dokáže velice šikovně tzv. vysát ve svůj prospěch. Dost pravděpodobně, pokud je to třeba známý nebo i člen rodiny, bude naši přítomnost co nejčastěji vyhledávat, a na rozdíl od nás jen pokvete. Někteří z těchto lidí dokonce potřebují přímý kontakt. Potřebují si na nás sáhnout, třeba nechtěně. Jakmile vstoupí do naší blízkosti, vnímáme to zpravidla nelibě. Není nám to příjemné.

Mnoho takových lidí to ví. Někteří netuší. Ti, kdo vědí o této své „schopnosti“, tak posléze začnou jednat cíleně. Pokud se například oni sami cítí unavení, jednoduše jdou tam, kde vědí, že je někdo „nabije“.

Nejhorší je, když je takovým člověk například někdo z úzkého rodinného kruhu, anebo životní partner.
Měla jsem možnost setkat se s paní, která si neuměla vysvětlit, že jak její báječný manžel, kterého ze srdce miluje, přijde z práce domů, ona je zralá do postele.
„Je to divný a zkraje jsem si toho asi ani nevšimla. Prostě jsem celý den zapřažená v práci, pak přijdu domů a začnu dělat večeři. Lítám jako moucha sem-tam a těším se, až přijde muž domů. Ve chvíli, kdy je chviličku doma, jako bych dostala klackem. Napřed jsem myslela, že málo piju, a od toho jsem brzy unavená.
Že je něco na tom divného, mě napadlo, až když manžel odjel jednou se svým bratrem na pánskou jízdu na hory. Tehdy jsem tyhle pocity neměla a poletovala jsem po bytě třeba až do jedenácti, a to každý den. Nevím, co mám dělat. Přece se s ním nerozvedu, miluji ho,“
stěžovala si.

Existuje obrana?

Nemůžeme kvůli jednomu člověku nechodit do práce, zrušit rodinné oslavy, kde by určitě byla „cucavá teta“, ani opustit milovaného člověka. U cizího upíra je ochrana možná a jednoduchá. Kontakt s takovým člověkem citlivější lidé zaregistrují naprosto neomylně. Dostaví se neurčitý tlak v břiše, špatně se dýchá, člověk slábne. Pokud to není nezbytné, odejděte z přímé blízkosti takového člověka.

Bublina

Naučte se zabalit do bubliny. Je to vlastní obranný systém, který je aktivován námi a který je možno kdykoli obnovit. Zabere to minimum času. 
Je dobré si „vlézt do vlastní bubliny“ každé ráno před odchodem do práce. Neochrání vás úplně, ale rozhodně pomůže. Pokuste se v klidu posadit, zavřít oči a představit si, jak své tělo balíte do bílého světelného obalu, který sahá pěkně několik centimetrů nad hlavu a pod nohy. (To aby uvnitř nebylo těsno.) Bublinu si několikrát za den obnovte. Zní to jako pohádka, ale je to práce s energetickým obalem (jeho zesílením), který prokazatelně existuje, a je-li náš, pak si ho můžeme samozřejmě svou vůlí klidně přizpůsobit. Kdyby v té chvíli někdo přišel a vyfotil vaše energetické pole, což lze, tak by jeho podoba byla trochu jiná než třeba na fotce před tím.

Vlastní kříž

Další dobrou a fungující ochranou, která působení takové osoby bezpečně zmírní, je vlastní kříž. Postačí zkřížit například nohy nebo ruce, případně složit ruce na břicho křížem. Tady chápu, že v MHD, kde je potřeba se držet, to půjde těžko. To bychom se sice ochránili před upírem, ale možná ne před frakturou, způsobenou plavným letem na druhý konec vozu. Tady je každá rada drahá. Pokuste se alespoň odručkovat kousek dál. Například ale v čekárně u lékaře nebo tam, kde to lze, je tato zvýšená ochrana dobrá. O zajímavé síle kříže všeobecně a o zvláštních vlastnostech i možnostech využití tohoto symbolu bych vám ráda brzy řekla mnohem víc.

Upírek domácí

Soužití s energetickým upírem je každopádně náročné.  Jen malé procento lidí  takového člověka pojme za životního partnera, protože signály dostává již předem, a tak často tyto vztahy nevydrží díky podvědomému chování. Prostě se začněme stále častěji omlouvat ze schůzek, až vztah vyšumí. Jsou ale i tací, jejichž vzájemné pouto je tak silné, že se vlastně obětují.
„Miluju ho a hotovo. A to i přes fakt, že jsem v jeho přítomnosti jako praštěná pytlem, není mi dobře a nejraději bych šla spát.  
Jisté je, že u takových párů se po jistém čase objevují například podobné příznaky nemocí. Jeden onemocní a druhý má totéž, i když se nejedná o žádnou např. kapénkovou nákazu. Jeden se ale vždy výrazně dřív uzdraví.

Ochrana proti upírovi v podobě partnera existuje, ale nevím, do jaké míry je proveditelná. Pro zajímavost uvádím dobový recept. Našla jsem ho v jenom almanachu, který po sobě zanechala moje babička. Podle vazby soudím, že jí ho zanechala zase její babička.

- Prvním počinem sundej cetky a všechno, co od tohoto člověka přišlo ku tvé osobě.
(myšleno náušnice, prstýnky, brože, řetízky – to by ještě šlo)
- Tyto předměty a dary ulož tak, aby nebyly na tvých očích.
- Dále všechny podobenky, obrázky a všechno, odkud člověk tento na tebe pohlédnout může.
(To už bude trochu těžší. Neumím si představit, jak někdo masově likviduje fotky z dovolené a obrázky ze svatby. Jak by to partnerovi asi vysvětlil? „Miluji Tě, ale nemůžu Tě ani vidět?“)
- Manželské lůžko energie sčítá.
- Ku vlastní záchraně vede cesta přes lůžko a uličku v podobě písmena „L“. V rohu takto vzniklém pak umísti květiny, nejlépe kaktusy.
(Už vidím, jak jeden ze spaní omylem překročí práh své postele.J)

V zásadě jsou tyto rady určitě velice účinné, ale v důsledku vedou patrně k úplné eliminaci upíra, a to brzkým rozvodem. Čili pokud už někdo pojal za partnera takovou osobu, nezbývá než bublina, odložit řetízky, ty se ještě dají vysvětlit třeba smyšlenou alergií (ač se tím odsuzuje k nenošení šperků), anebo amulet. A k tomu jsem chtěla dojít.

Oko Hóra

Tenhle velice silný zářič, o kterém jsme psali ZDE, si můžete vyrobit například z keramické hlíny nebo jiného materiálu, podle vlastní fantazie a vkusu. Pokud má být použit proti energetickému upírovi, je potřeba na místo, kde je u symbolu oční panenka, umístit malý kousek zrcátka. Takovýto amulet vás ochrání bezpečně. Ve chvíli, kdy někdo hodlá odsát něco z vašeho potenciálu, odráží střípek všechno zase pěkně zpátky k němu. Funguje zaručeně a rozhodně je to nenápadnější než spát v obležení sukulentů a pálit partnerovi občanku.  

A ještě něco: Jestliže se už ocitnete v přítomnosti energetického upíra, pokuste se v jeho přítomnosti co nejméně vyhledávat oční kontakt a zkuste se také vyhnout emocím. Slzy, smích apod., to všechno jsou okamžiky, kdy otevíráme své interní dveře druhým, a jsme tedy i snadněji přístupní.

Poznáte energetického upíra? Věříte, že existují? Jak se chráníte?

   
02.10.2008 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [93] Marta4 [*]

  Ano, znám energetické upírky. Opravdu dovedou sílu-energii odčerpat a přímo se tím sami živit. Obrana je dost těžká, ale nacvičit se dá. M.D.

  superkarma: 0 01.08.2011, 01:23:31
 2. avatar
  [92] grizzly [*]

  Meander 90: Záleží nakolik tomu věříš. Jsou daleko spolehlivější metody a návody. Ale v celku všechny pomáhají vytvořit si představu ochranného štítu, bubliny, ochranného kruhu, zdi ochranné sphéry atd. Čím silnější představu si vytvoříš tím hůře se k tobě pronikne.

  superkarma: 0 04.10.2008, 22:00:05

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [91] grizzly [*]

  Radka27: Žiji a docela dobře a konečně mám trochu času.

  superkarma: 0 04.10.2008, 21:57:04
 2. avatar
  [90] Meander [*]

  Návod, jak si vyrobit bublinu, mě odeslal pod stůl Tohle opravdu někdo myslí vážně?

  superkarma: 0 04.10.2008, 14:34:01
 3. avatar
  [89] Stelinka [*]

  Prostě s akčními lidmi se kterými je nám příjemně se cítíme dobře a naopak zase s pesimisty co jen skuhrají se naladíme na jejich vlnu a pak to na nás taky dolehne a vidíme svět černě. Já vyhledávám pouze optimisty. Jak mi někdo nesedí, přeruším s ním styky.

  superkarma: 0 04.10.2008, 14:05:50
 4. [88] porthos [*]

  superkarma: 0 03.10.2008, 21:37:01
 5. [87] 0000 [*]

  Toto jsem zjistila už jako malá holka. V přítomnosti mojí babičky jsem měla vždy plno energie, síly a vše bylo jednoduché. Později jsem zjistila, že i starosti jako by ze mne spadli. To mne vydrželo vždy dva až tři dny. Takže teď je to jasné jsem upír. Babička bohužel už nežije, takže hledám další oběť.

  superkarma: 0 03.10.2008, 14:13:03
 6. avatar
  [86] Solei [*]

  verlit: gratuluji, seš upír

  superkarma: 0 03.10.2008, 07:26:38
 7. avatar
  [85] verlit [*]

  Náhodou já znám, ke své radosti a štěstí, dva opačné případy. Lidi, kteří nemusejí nic zvláštního dělat ani říkat, ale v jejich společnosti ožiju, najednou je všechno jednoduché, mám plno elánu a energie a jim přitom nijak energie neubyla.
  Několik dní mi to vždycky vydrží, srším nápady a náladou a vůbec je to fajn.

  superkarma: 0 02.10.2008, 23:02:42
 8. avatar
  [84] Radka27 [*]

  grizzly: Nazdar! Moje řeč! Kdes se flákal, dlouhs nebyl vidět?

  superkarma: 0 02.10.2008, 18:15:11
 9. avatar
  [83] grizzly [*]

  Michalo jsou účinnější metody jak se ho zbavit a jak se bránit. Ale to závisí na tvojí síle. Amulety a podobné věci moc nepomohou. Nejlepší obrana je útok.

  superkarma: 0 02.10.2008, 15:43:24
 10. avatar
  [82] grizzly [*]

  Poznám, a nenustále přibývají. Nejvíce jich je u svobodných žen kolem 35.

  superkarma: 0 02.10.2008, 15:40:13
 11. [81] Tini [*]

  michaela.kudlackova: Dekuji za radu

  superkarma: 0 02.10.2008, 15:02:06
 12. avatar
  [80] Michaela Kudláčková [*]

  Tini: Nevím, jestli vyjde tak brzy, ale tehdy ji budu předávat jako rukopis.
  Přímo návod, jak postupovat při výrobě oka je v odkazu v článku. Snaž se při tom myslet na to, že Tě má chránit před zlými věcmi, nikoli před konkretním člověkem i kdyby takový kolem Tebe
  byl.

  superkarma: 0 02.10.2008, 14:53:07
 13. avatar
  [79] Michaela Kudláčková [*]

  shb:

  superkarma: 0 02.10.2008, 14:45:30
 14. [78] Tini [*]

  michaela.kudlackova: Misko, dekuji...neco provedu jo jeste jedna hloupa otazka...nikdy jsem horovo oko nemalovala...musi mit nejaky specialni tvar???
  Budete vydavat knihu????? Tak to az budu na vanoce doma...tak to ji budu muset sehnat...

  superkarma: 0 02.10.2008, 14:40:53
 15. avatar
  [77] shb [*]

  michaela.kudlackova: tak makej makej chci to pod stromeček nééé, dělám si legraci

  superkarma: 0 02.10.2008, 14:15:07
 16. avatar
  [76] Michaela Kudláčková [*]

  shb: no - budu si muset vzít volno, jinak se s tím nehnu :-)

  superkarma: 0 02.10.2008, 14:10:28
 17. avatar
  [75] shb [*]

  michaela.kudlackova: super! už se nemůžu dočkat

  superkarma: 0 02.10.2008, 14:08:34
 18. avatar
  [74] Michaela Kudláčková [*]

  shb: Už tam jsou. I kouzla posbíraná snad ze všech koutů. Jen jí dodělat. Ale termín mám a posouvat ho už nechci

  superkarma: 0 02.10.2008, 14:04:16
 19. avatar
  [73] shb [*]

  michaela.kudlackova: Míšo budou tyhle věci taky v té tvojí knížce?- jako myslím to z čeho to vyrobit a jak..

  superkarma: 0 02.10.2008, 14:00:25
 20. avatar
  [72] Michaela Kudláčková [*]

  Tini: Ahoj, můžeš požužít o dřívko, na které si symbol namaluješ. Zrcátko doporučuji připevnit například klihem, který je přírodnější. Nezapomeň ale, že každý zářič má svou životnost. Každý jinou. Pak je potřeba, v tomto případě spálit a popel vrátit zemi. To že dosloužil poznáš. Jednoduše Tě opustí. Spadne, bez zjevné příčiny. Může to trvat týdny, měsíce...i roky

  superkarma: 0 02.10.2008, 13:53:51
 21. avatar
  [71] Jardine [*]

  Ufff, jako že jsem osoba docela k duchovědám tíhnoucí, energetičtí upíři jsou někde úplně mimo mě. Asi jsem ještě žádného nepotkala . Mnohem pravděpodobnější mi připadá, co filozof a duchovní učitel Eckhart Tolle píše o tzv. emočním těle (pain-body). Někteří lidé mají tenhle konglomerát svých emocí, bolístek, křívd a záští tak silný, že to z nich vyzařuje na hony a člověk se jim raději vyhne. Pokud si je pustí k tělu, může ho ta síla emocí zranit, pokud není sám vyrovnaný. Ale proti takovýmto "silám" se člověk může ubránit pouze pěstováním klidné mysli a psychické odolnosti, ne žádnými magickými proprietami.

  superkarma: 0 02.10.2008, 13:16:32
 22. avatar
  [70] shb [*]

  Radka27, a prece ja: taky si myslím nehledě k tomu, že tohle je nezlob se ubohý, právě přesně když vím, že jsem vytočená kvůli nevím čemu tak přesně právě doma to nepouštím! to si přece nezaslouží!!! vybíjet se na blízkejch, to je na zamyšlenou

  superkarma: 0 02.10.2008, 13:14:08
 23. avatar
  [69] Radka27 [*]

  Šmudlík: S některými lidmi se mi stává že jsem z nich unavená. Ale jen proto, že jsou zkrátka pitomci nebo mají nějaké problémy a těžko se s nimi jedná, baví atd. a to unaví leckoho. Ale hned za každým známým s problémem nebo za každým volem vidět energetického upíra?

  prece ja: To co poisuješ je vybíjení vzteku, nikoliv nabíjení sebe. A když na někoho řveš, zlobíš se na něj, tak to ty vysíláš energii k němu.

  superkarma: 0 02.10.2008, 13:09:42
 24. avatar
  [68] malá paní [*]

  Měla jsem známou,která mě vysávala jak pijavice.Sebrala mi veškerou energii a přišla jsem domů vyšťavená.Chodila jsem s ní ráno do práce teď už jí nevídám.myslím,že si to ani neuvědomují,že vysávají energii.

  superkarma: 0 02.10.2008, 12:59:35
 25. avatar
  [67] Aja [*]

  Dneska bych si zrovna potřebovala někde ucucnout. Jsem jak mátoha...

  superkarma: 0 02.10.2008, 12:46:10
 26. avatar
  [66] prece ja [*]

  no upírem je občas každý.situace: naštvou vás v práci, autobus ujel, v krámě došel chleba. jste s energií úplně na dně, přijdete domů a najednou si vztek vylejete na nic netušícím manžu nebo dětech.co se stalo? zvýšili jste svojí energii tím, že jim jste jí odebrali, protože jakákoliv jejich emoce k vám energii vysílá.a tou vy se nabijete. naprostá většina lidí to dělá podvědomě a občas, pak zas nabíjí jiné. jsou lidi, kteří z tohoto způsobu nabíjení žijou,poznáte je většinou podle toho, že se snaží z vás nějaké emoce dostat za jakoukoliv cenu.

  superkarma: 0 02.10.2008, 12:35:44
 27. avatar
  [65] shb [*]

  Tini: Ahoj! Míša mi doporučovala udělat to (u run) z materiálu pevnýho, tedy jako trvalýho charakteru tak to možná platí i tady- uvidíme, ona se určitě ještě ozve jsem taky zvědavá taky bych si ho udělala, a asi i ten nilský kříž jak o něm kdysi psala

  superkarma: 0 02.10.2008, 12:30:26
 28. avatar
  [64] gerda [*]

  Jo, ale můžu potvrdit, že můj ex mi vytrvale pil krev víc jak dvacet let a po hádce s ním jsem bývala úplně vyšťavená. Přesto si nemyslím, že je upír.

  superkarma: 0 02.10.2008, 12:29:31
 29. [63] Tini [*]

  Tak carovat se da temer se vsim...kazda vec a kazdy clovek vyzaruje nejakou energii a stim se da vzdy pracovat

  superkarma: 0 02.10.2008, 12:28:08
 30. avatar
  [62] gerda [*]

  shb: mno, podle toho, jak už dlouho chodím mezi lidmi po světě by bylo jó divný, kdybych ně nějakého mizeru s upířími vlastnostmi nanarazila Ale jak říkám: na upíry nevěřím, ani na to že vysají životní elán - a otravným lidem se pokud možno vyhnu obloukem.

  superkarma: 0 02.10.2008, 12:27:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme