Bulvár

Emma Smetana: Můj přítel Jordan mě umí rozesmát kdykoliv

Moderátorka zpráv na Nově a nyní i zpěvačka Emma Smetana je v jednom kole. Krom toho, že se pravidelně objevuje na televizních obrazovkách, účinkuje už rok a půl v hlavní roli v muzikálu Lucie. Nyní se věnuje dalšímu závazku – své vlastní muzice. Naštěstí na to není sama. Ať dělá, co dělá, vždy může počítat s podporou svého dlouholetého přítele Jordana Haje.

Není to tak dlouho, co ses dala opět na hudbu a odbyla sis svůj první koncert s novou kapelou ve Fóru Karlín. Jaké jsou pocity?
Euforie, obavy, naděje, štěstí.

První koncert a hned jako předskokanka Gorana Bregoviče – jaké to bylo?
Reakce lidí byly skvělé, ale já vlastně vůbec nevím, jaké to bylo… Obecně jsem neschopná sama sebe jakkoli hodnotit, a v tomto případě to platí tím spíš, že jsem byla celý koncert v absolutním tranzu. Vím jen, že mi bylo hrozně líto, když to skončilo. Před námi stály dva tisíce lidí, kteří nepřišli na nás, ale na Gorana, a přesto při našem koncertě tančili, usmívali se a na rozloučenou nás z pódia vyprovázel překrásný potlesk.

ysdgdgh

Měla jsi velkou trému? Jak proti ní bojuješ?
Upřímně? Takhle extrémní trému, nebo spíš dokonce strach jsem nikdy předtím nezažila. Před koncertem jsem doufala, že to ze mě po první písničce spadne… Ale nestalo se. Proti trémě se kromě pár dechových cvičení nedá bojovat nijak, a navíc je zajímavé, že ji třeba rok nemám, a pak se najednou znenadání objeví, aniž by člověk věděl proč, nedá se to nijak předvídat.

Nashromáždila jsi kolem sebe poměrně hodně předních českých muzikantů, takže vypadáte téměř jako superkapela. Jak sis je vybírala?
S Jirkou Burianem (hudebník a producent, stojí mimo jiné za projekty Southpaw, Republic of Two, Kapitán Demo…) to vzniklo tak, že po cestě autem z loňského festivalu Colours of Ostrava náhodou přišla řeč na to, že zpívám a skládám písničky. On si pak doma něco našel na internetu, ozval se, že se mu to líbí, a tím k našemu kamarádství přibyla i hudební spolupráce. Byli jsme na několika soustředěních na chalupě, pravidelně se vídáme, skládáme, nahráváme, vaříme, jíme, hádáme se, skládáme, nahráváme… Ostatní muzikanti jsou také převážně naši kamarádi, takže s nimi souzním nejen hudebně, ale především lidsky, což považuju za ohromné štěstí.

sdgdh

Oblíbená otázka – jak bys popsala hudbu, kterou děláte?
Bylo mi řečeno, že ty písně zní jako soundtracky v bondovkách. Chceme dělat kvalitní pop se světovým zvukem.

Skládáš si sama texty a hudbu?
Samozřejmě! Upřímně řečeno, nevidím velký smysl v tvorbě, která není autorská. Skládám hudbu a píšu texty od svých devíti let – v angličtině, francouzštině, češtině a hebrejštině. A teď skládám také spolu s Jirkou, který má neskutečný talent na to nosit mi písně, o nichž jsem celý život snila.

Které jazyky zazní na desce?
Angličtina a francouzština zcela určitě, u dalších jazyků včetně češtiny si zatím nejsem jistá.

Chystáš se vydat album?
Chystám! Jednáme teď s hudebním vydavatelstvím a se sponzory a album by mohlo vyjít někdy na podzim nebo v zimě. Nicméně nespěchám na to, chci nejprve vydat první singl, pak druhý, a až potom případně desku.

V kapele máš i svého přítele Jordana. Jak spolupráce funguje?
On není přímo v kapele, ale výrazně se podílí na skládání a aranžích, v jedné písni zpíváme spolu. Funguje to kupodivu výborně, až se tomu sami divíme.

sgdbg

Na facebooku jsi psala, že sis splnila svůj velký sen. Vzdala by ses moderování kvůli muzice?
Jakákoliv otázka, která obsahuje slovo „by“, je pro mě obtížná. Nežiju v hypotézách, reaguju vždy na nastalou situaci. Doteď jsem se ale nikdy nevzdala ničeho, co mě těší. Když se chce, lze toho skloubit mnoho

Na svůj pěvecký talent jsi poprvé výrazně upozornila prostřednictvím muzikálu Lucie. Stále v něm účinkuješ?
Mockrát děkuju za poklonu. Ano, Lucie je stále na programu Hudebního divadla Karlín a i po roce a půl nás to všechny – včetně diváků – naštěstí baví.

Jak ses sžila se svojí rolí?
Upřímně řečeno, moc nemusím takové ty herecké rozbory role… Faktem je, že díky Lucii jsem si poprvé vyzkoušela, jaké to je zkoušet divadlo. Bylo to drsné a největší režijní práci na mně odvedl můj Jordan, který mi pomohl úplně se vším – se zvládnutím prostoru, polohou hlasu a takzvanou psychologií postavy, ale také s mojí vlastní psychikou. Včas pochopil, že potřebuju povzbudit, a ihned se mě ujal, chodil na ty zkoušky se mnou a doma jsme pak pokračovali. Vnímám to jako velký důkaz lásky a při každé ovaci, kterou po představení na jevišti zažíváme, mu v duchu znovu děkuju. A samozřejmě děkuju těm lidem, co před námi stojí, tleskají a vypadají šťastně. Mám vždycky chuť si je vzít všechny s sebou domů.

sgsg

Nová kapela, muzikál, moderování, herectví, organizace dobročinného bazaru… Jsi velmi zaneprázdněná žena. Máš vůbec nějaký volný čas pro sebe? A pro svého přítele?
Umím si ho udělat. A vážím si ho o to víc, že ho není mnoho.

Jak relaxuješ?
Spánkem, jídlem, vařením, cestováním, bikram jógou, procházkami, návštěvami svých nejbližších… A především smíchem. Jordan mě umí rozesmát kdykoliv.

Zdá se, že do tvého nabitého programu už by se nepodařilo nic nacpat. Co ale třeba rodina, přemýšlíš nad dítětem?
Přemýšlíme. Oba. :)

Dalo by se říct, že jsi renesanční člověk, věnuješ se hned několika profesím. Jaký cíl máš před sebou teď?
Vydržet dál pravidelně chodit na bikram jógu. Vydat kvalitní album, za které se nebudu stydět. Ideálně s ním uspět i mimo ČR. Vytrvat v organizaci charitativních bazarů a přispívat díky tomu organizacím, které pomáhají tam, kde je to potřeba. A zachovat si vnitřní integritu a smysl pro humor.

sdbvdgfbh

Zdroj foto: Emma Smetana

   
29.05.2015 - Rozhovory - autor: Marta Pušová

Komentáře:

 1. avatar
  [20] renda4141 [*]

  Simpaťanda Sml67

  superkarma: 0 08.06.2015, 16:39:53
 2. avatar
  [19] Jandywoman [*]

  Emma Smetana, no jo, ta se neztratí holka šikovná... Bude-li mít ostré lokty po mamince Monice Mac Donagh Pajerové, studentské vůdkyni z r. 1989 nebo bude šikovná a dravá po tetě Kateřině Jacques (propagátorce biomasy) či strýci Martinu Bursíkovi....Sml59Sml59Sml59Sml59Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 1 29.05.2015, 20:53:03
 3. avatar
  [18] lalica [*]

  Tak zrovna tuhle já nemusím. Slyšela jsem o jejich " praktikách" v televizi...Sml68

  superkarma: 1 29.05.2015, 20:36:02
 4. [17] xdita [*]

  je hezká a milá Sml58

  superkarma: 0 29.05.2015, 18:39:49
 5. avatar
  [16] kobližka [*]

  gerda — #15 Nepopírám,že někdy může být důvod se jenom udělat zajímavější.

  superkarma: 0 29.05.2015, 14:18:50
 6. avatar
  [15] gerda [*]

  kobližka — #14jasně, já si jenom myslím, že pokud si někdo záměrně vytvoří příjmení tak, že ho dodatečně vysvětluje nebo obhajuje, pak je něco špatně. U E.S. chápu důvod, tam pobyt v zahraničí je. Ovšem u většiny dam jde především o to mít lacinou reklamu a dělat se tak zajímavou. Vybrat správné jméno je skoro lepší, než mít vysokoškolský titul, ten už má u nás každý, kdo si ho zaplatíSml24

  1. na komentář reaguje kobližka — #16
  superkarma: 4 29.05.2015, 14:16:27
 7. avatar
  [14] kobližka [*]

  gerda — #12 Upřímně - mě se to taky nelíbí,ale pokud majitelka takového jména uvažuje o tom,že bude pobývat i v cizině,možná to logiku má.Ale nějaká módní novinka to nejspíš nebude.Pročítám teď staré matriční zápisy kvůli rodokmenu a tam je zcela běžné,že ženské příjmení má mužský tvar a je za ním přípona -ová.

  1. na komentář reaguje gerda — #15
  superkarma: 2 29.05.2015, 13:39:52
 8. avatar
  [13] ToraToraTora [*]

  Léthé — #8 A to je hezkáý příklad s Vondráčkovou. Tu jsem nemusela, ale poslední dobou se zdá, že si tu svoji cestičku vyšlapala a nemusí se opírat jen o jméno slavné tetičky. Sml67

  superkarma: 0 29.05.2015, 12:10:07
 9. avatar
  [12] gerda [*]

  OlgaMarie — #9To je trošinku jiná káva, tato jména jsou zde odnepaměti.Sml16 Ostatně, svůj názor na jména typu Lenka Teska Arnoštová, JáklVítová, Petra Svoboda a spol. zcela výstižně projevil zástupce Ústavu pro jazyk český pan Oliva

  http://www.novinky.cz/domaci/364530-vystrelky-v-zenskych-jmenech-cestina-trpi.html

  1. na komentář reaguje kobližka — #14
  superkarma: 3 29.05.2015, 11:31:33
 10. [11] Maria28 [*]

  OlgaMarie — #9 Také umím vícero jazyků a nepíše se o mněSml80. A to se mnou rodiče netrajdali po Evropě, takže jsem podmínky měla horší. Je obecně známo, že vystudovat VŠ v cizině je daleko snazší, než v ČR (pokud se nejedná o Plzeň). Kdo dělá charitu nezištně, tak o tom nemluví. Uznávám, že děvče je hezké, pilné, schopné, nadané, ale takových je...No tak ať se jí daří i nadále, ale já před ní na zadel taky nepadám.

  superkarma: 4 29.05.2015, 11:06:33
 11. [10] manislava [*]

  Sml59

  superkarma: 0 29.05.2015, 11:02:08
 12. avatar
  [9] OlgaMarie [*]

  Mně se líbí! Sml67Obdivuji, že dokázala vystudovat 2 VŠ ve dvou zemích. Jednu v němčině, druhou ve francouzštině! Mluví francouzky, anglicky, německy, španělsky a částečně zvládá hebrejštinu. Nevíme, jak zvládala jako dítě stěhování po Evropě. Rodiče jí mohli pomoc tak leda se školným, ale neučili se za ni. Také mohla studovat za stipendium.

  A vnucování koncovky -ová u příjmení se mi zajídá. To aby se poznalo hned, kdo je žena/muž? Pěkná blbost. Hádejte: Je René Jirků muž nebo žena?

  1. na komentář reaguje Maria28 — #11
  2. na komentář reaguje gerda — #12
  superkarma: 0 29.05.2015, 10:23:00
 13. avatar
  [8] Léthé [*]

  ToraToraTora — #6Tak tobě musím dát trochu za pravdu, ona je fakt sice hezká, ale trochu „tuku a koření“ navíc by jí neuškodiloSml30.

  Jen mi přijde krátkozraké šmahem odsoudit někoho jen proto, že jí někdo ty její cestičky tu a tam ušlapával. Jasně, neprošla koncentračním táborem a netrávila část svého dětství po dětských domovech, ale je tohle automaticky handicap ?

  Vzpomínám si na Lucii Vondráčkovou, ta to taky neměla lehké dokázat, že je není pouze prominentní kindrharant, ale že opravdu něco umí.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #13
  superkarma: 0 29.05.2015, 09:49:06
 14. avatar
  [7] Léthé [*]

  Prostě není na svět člověk ten, který by se zavděčil (líbil) lidem všem. Sml80

  superkarma: 0 29.05.2015, 09:16:25
 15. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  Taková neslaná nemastná. Sml80 že by měla něco, čím vynikne,zaujme, to marně hledám.

  1. na komentář reaguje Léthé — #8
  superkarma: 0 29.05.2015, 08:50:42
 16. avatar
  [5] datura [*]

  Líbí se mi a mám ji ráda, je chytrá a krásná, to se jen tak nevidí a nevím z čeho se tady soudí, že je rozmazlená Sml80, že by závist ?

  superkarma: 0 29.05.2015, 08:43:25
 17. avatar
  [4] gerda [*]

  Léthé — #2jaksi si jí nedokážu vážit.Sml80Víc mi imponují lidi, kteří museli překonávat překážky, takhle dáma je z prominentní rodiny a dalo se očekávat, že jí všecko půjde samo. Což ji samozřejmě neubírá na kráse, jen vysvětluje, proč je jí plno všude tam, kam si ukáže prstíčkem.Sml58 Ale co, je mi vcelku ukradená, škoda řečí...

  superkarma: 1 29.05.2015, 08:41:11
 18. [3] ZdenaZ [*]

  pěkné povídáníSml22

  superkarma: 0 29.05.2015, 08:08:28
 19. avatar
  [2] Léthé [*]

  Je hezkáSml29.

  A jestli je rozmazlená ?Sml80 Většinou rozmazlujeme ty, které milujeme. Zřejmě měla tato dáma kolem sebe lidi, kteří jí milovali. Říkám si teď, co řekne jednou někdo o mé vnučce ? Jaká bude ?…vím jen že byla a zatím stále je svou rodinou rozmazlovaná. To já nikdy nebyla. Semnou se život nesral.

  1. na komentář reaguje gerda — #4
  superkarma: 0 29.05.2015, 07:50:29
 20. avatar
  [1] gerda [*]

  Tuhle rozmazlenou protekční krasavici tak nějak nemusím.Sml3

  superkarma: 5 29.05.2015, 05:37:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme