Ahoj velitelky,
nedovedu odhadnout jak moc jsem ráda, že se mi podařilo po letech hledání najít vztah, kde nemusím velet ani se trpně podřizovat. Asi mě má někdo tam nahoře rád, protože jsem si užila obojího a vím že ani jedno není role pro mě. No, spíš jsem časteji byla generálem. Máme to tak trochu v rodě.

Moje mamka je generál z donucení, tedy spíš byla. Táta byl velmi hodný, kreativní a laskavý člověk, který ovšem zcela postrádal schopnost a ochotu něco zařizovat. Ten okouzlující řečník a bavič couvnul před jakýmkoliv úřadem a tak co nezařídila mamka, to nebylo. Řekla bych, že pro tátu bylo snažší vyrobit nábytek do ložnice, než ho jít shánět do obchodů, hledat známosti a dávat všimné. Chtěl mít svůj klid. Oproti tomu všemu stála mamka s nutností jednat s úřady, školou, zařizovat a shánět (to víte, normalizace). Tak se stala generálem řídícím rodinu, protože na to prostě neměla nervy. Někdo to udělat musí.

Poněkud mě zaskočilo, že když táta umřel, tak se z mojí suverení řiditelky zeměkoule skoro přes noc stala babička která se neuměla málem ani rozhodnout jakou bude vařit polévku. Naštěstí to byl přechodný stav a stačilo několikrát zasakrovat, že snad není stará bába a dneska už je to zase moje super mamka. Dost jsem si oddechla.

Podobně jsem dopadla i já, jsem své matky věrná dcera. Po tátovi jsem zdědila nechuť k zařizování a dohadování. Jenže mám také slabé nervy po mamce. Když vidím, že se toho nikdo nechopí, chápu se já. Pak ale očekávám, že moje rozhodnutí bude respektováno. Klidně se podřídím tomu, kdo to dovede lépe, ale nechtějte po mě abych respektovala neumětely. To pak býk ve mě zafuní, zahrabe kopytem a všichni vylezou teprve když se usadí prach. A nějaké kritizování po akci si nedám líbit, měli si to zařídit sami. Jenže já nejsem v jádru duše vůdce a rozhodovat za jiné mě netěší. Takhle jsem se málem ve vztahu s jedním ňoumou stala odpornou megerou, jen protože jeho oblíbená reakce byla "já nevím, jak chceš Ty". No tak jsem rozhodla, obvykle v afektu a tudíž nedobře. Brr, ještě teď mi běhá mráz po zádech.

Naštěstí se mi podařilo potkat chlapa, na jehož úsudek se mohu spolehnout a on respektuje můj názor. Takže se můžeme dohodnout. Já můžu trvat na věcech na kterých mi záleží a couvnou tam kde to ví lépe.

Pro ilustraci, v našem novém bydlení jsem bez problémů prosadila ideu rozložení místností a jejich využití, ale technickou realizaci jsem nechala na něm - a ráda. Takže bohužel nemohu hlasovat v anketě, u nás doma velí ten kdo tomu v té chvíli lépe rozumí :-)

Eliza

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Rozumné řešení, pokud nikdo z dvojice neprahne po roli vedoucího...


Pište mi do redakční pošty redakce@zena-in.cz , avon2předmět: Velitel

  • Kdo je ve vašem vztahu tím dominantním?
  • Jste to vy, nebo váš partner?
  • Vyhovuje vám vaše role?
  • Netoužíte ve vztahu po jiné roli?
  • Jaké máte zkušenosti z předchozích vztahů?
  • Byla jste s někým, kdo byl opakem toho, co potřebujete?
  • Máte dominantního partnera a zjišťujete, že byste ráda chvíli velela vy?
  • Na čem se nedokážete dohodnout, v jaké oblasti není žádný z vás dominantní?
  • Jak to fungovalo u vašich rodičů?

Budu se těšit na vaše příspěvky, zkušenosti, rady, nápady!

Jeden z příspěvků odměním osvěžujícím tělovým sprejem a sprchovým gelem s vůní jablek a vlašských ořechů.

 

 

Reklama