Vztahy

Eliza: Umím tančit a lépe šermuju

Zdravím navigátorky a zejména Dante Alighieri, hlásím se hrdě k tomu, že při čtení v mapě a orientaci jsem lepší než většina průměrných chlapů. Jen mě štve že to nejsou chopni  uznat a já pak vyšiluju, že zbytečně bloudíme.

Jednou jsem porazila ve stolní hře quoridor chlapíka který mi velmi přezíravě dával najevo, že mě má v kapse. Tohle pomyšlení mě hřeje dodneška, i když v celkovém výsledku skončil v turnaji mnohem léepe než já. Tan šok v jeho tváři mi rozhání chmury kdykoliv to potřebuju.

Nicméně, oborů ve kterých bych byla lepší než chlap který se mnou sdílí lože a stůl je málo. Proto jsem si ho ulovila a nehodlám půjčovat ;-). Přiznám, že mě předběhne, lépe rozumí počítačům i matematice, dopsal dizertaci o rok dřív a je skvělý řidič. To, že neví kde je koš na prádlo a jak se pouští myčka, beru jako běžnou mužskou pohodlnost.

Jediné v čem ho spolehlivě trumfnu je, že neumí hrát na jediný hudební nástroj a zpívá jen růže z texasu a to na jakoukoliv písničku. Jen mi to trochu kazí pomyšlení, že má asi lepší hudební sluch než já. To bylo totiž včera: zůčastnili jsme se s naším sborem velkého koncertu v Rudolfinu - samí amatéři (kromě solistů) hráli a zpívali  kromě jiného známou a slavnou Carminu Buranu. 

Byla to krásná a náročná práce, ale rozhodně ne bez zádrhelů, které můj drahý přesně identifikoval, ačkoliv celou dobu působil dojmem že skoro spí. Navíc postřehnul i pár chyb (harmonických) i tam kde já nic neslyšela, ale potvrdili mi je jiní.

Tak nevím, asi nakonec jediné v čem ho trumfnu bude tanec, vaření a zahradničení, ale možná jen do doby než ho to začne zajímat. Jo a možná o trošinku lépe šermuju, ale asi jen proto že se nebojím do toho pořádně třísknout a nepletu si tak často pravou a levou. Nedělám si z toho vrásky, pořád je spousta chlapů které trhnu kdykoliv si vzpomenu, stačí vybrat ten správný obor :-)

Eliza

Jsem lepší než chlap! To je téma na dnešek.

 • V čem máte nad většinou mužů navrch?
 • V čem jste lepší, než ten váš?
 • Podařilo se vám opravdu trumfnout nějakého muže?
 • Porazila jste silnější pohlaví v páce?
 • Opravila jste televizi zatímco on jen bezradně hleděl do jejích útrob?
 • Máte lepší paměť, zatímco své polovičce musíte jednu věc připomenout aspoň desetkrát?

Napište nám v čem jste lepší než chlap! Své příběhy, úvahy a zamyšlení posílejte už teď na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ten nejlepší bude odměněn dárkovou sadou Pickwick, ve které najdete tři druhy ovocných čajů a stylový hrneček.

   
24.06.2010 - Láska a vztahy - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Eliza [*]

  kuželka — #6 Jej díky moc, jsem ráda že se Ti to líbilo. Opravdu v tom bylo hodně snažení, protože sebrat se po celodenním maratonu a jít ještě na 2-3 hodiny studovat party nebylo vždycky lehké a obdivuju moc dirigenta a práci sbormistrů. Každá ze zúčastněných sborů má totiž kromě toho ještě vlastní repertoár a kupříkladu my jsme měli extra program skoro na každý nedělní večer, kromě naší běžné úterní zkoušky a společných pondělních. Ono to vážně není jednoduchá skladba a Lašské jaro taky stálo za to. Navíc tam bylo na varhaní empoře strašné vedro a málo kyslíku.Sml58

  superkarma: 0 24.06.2010, 16:41:54
 2. avatar
  [7] kuželka [*]

  Takže ještě jednou k tématu:

  jak již vyplynule z předchozího - líp tancuju než moje (tolerantnější) polovička Sml30

  superkarma: 0 24.06.2010, 16:06:09
 3. avatar
  [6] kuželka [*]

  Na tom včerejším koncertě jsem byla!!! A mohu potvrdit, že to byl fakt zážitek. Carmina Burana (jak pravila paní předřečnice - množné číslo Sml58 ) jsou úplně něco jiného v sále - navíc v sále s takovou úžasnou akustikou - než z desek, cédéček a pod.

  A tancovat by se dalo... Přímo mi naskakovaly krokové variace samy! Dokonce jsem vymyslela stepařské ztvárnění. Moc jsem si koncert užila. Byli skvělí i přes těch pár chybiček.

  Omlouvám se, uhnula jsem od tématu, ale nedalo mi, musela jsem reagovat Sml16 

  1. na komentář reaguje Eliza — #8
  superkarma: 0 24.06.2010, 16:00:27
 4. avatar
  [5] Eliza [*]

  femme — #4 díky, občas to nevychytám všechno, ty jo? Sml58

  superkarma: 0 24.06.2010, 14:39:56
 5. avatar
  [4] femme [*]

  Eliza — #2  zúúúúúčastnili Sml58 Sml24

  1. na komentář reaguje Eliza — #5
  superkarma: 0 24.06.2010, 14:22:41
 6. avatar
  [3] enka1 [*]

  Sml16Ještěže máš tolik zálib.

  superkarma: 0 24.06.2010, 13:46:44
 7. avatar
  [2] Eliza [*]

  To nakonec te můj taky Sml24 nijak mě to neštve, protože až půjdu na mateřskou, někdo nás bude muset živit a splácet hypotéku Sml80

  1. na komentář reaguje femme — #4
  superkarma: 0 24.06.2010, 13:26:57
 8. avatar
  [1] kačinka [*]

  Taky to máme pěkně rozdělené. Ten můj hraje na kytaru i klavír, peče lepší buchty, ale např. nepředjede mě na kole a líp štípu dříví. A podstatně líp vydělává.

  superkarma: 0 24.06.2010, 12:39:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme