Bulvár

Eliza: Přemýšlím, kde jsem nosila nápis „terč“

 Ahoj všem andělům kteří odpouštějí snadno.
Nedělá mi problém odpustit ostatním, možná pro to, že mi nikdy nikdo nic příliš závažného neprovedl.

Odpustila jsem už dávno dětské podrazy, kterých jsem si užila ve škole tolik, ze zpětně přemýšlím kde jsem nosila nápis "terč".

Odpustila jsem spolužačce která mě znala je do té doby, kdy potřebovala moji schopnost číst schémata a obrázky. Tohle odpustit jde snadno.

Jsou to v podstatě prkotiny a koneckonců, nic mě nenutí se těmito lidmi i nadále stýkat a pro příště si dám pozor abych neinvestovala ze svého času a energie příliš.
Jednomu člověku se mi ale odpouští velmi těžce. Jsem to já.

Sobě velmi těžko odpouštím selhání a přešlapy, které mě u jiných nevyvedou z míry.
Cítím v hloubi duše jakou malé pálivé body vzpomínky na situace kdy jsme neudržela pod kontrolou svoje emoce a řekla co nemělo být řečeno.

Neodpustila jsem dosud opomenutí ketrá vedla k nedorozuměním a vím že některé věci jsem měla řešit jinak. Je to těžké, protože běžné omluvy nefungují, když v hloubi duše vím že jsou to lži. Chyby přijímám jako věc ze které je nutno se poučit, ale už mi je nikdo neodpáře.

Nezabývám se tím denně, ale když povolí dobrá nálada a z koutů vykouknou stíny, objeví se jako by někde čekaly za rohem. No, dobré na tom je, že slunce zase vyjde, takže se vlastně o nic nejedná. :-)
Eliza

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


To děláme všichni, ale zase to s tou přísností k sobě nepřeháněj. Nezapomeň se taky pochválit, protože tak kvalitně jako Ty sama to stejně na světě nikdo neudělá. Míša :-)))

Piště mi na redakce@zena-in.cz, své vlastní zkušenosti, názory a příběhy. Co byste dokázali, nebo co jste již zvládli někomu odpustit?

Dnes losujeme drobné výhry k jednomu vašemu e-mailu, každé dvě hodiny!

   
19.03.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. [4] Rikina [*]

  Tak tohle neřeším. Sml80 Nikdo nejsme dokonalý, všichni děláme chyby a vesměs na ně taky doplatíme. Věcí, které jsem mohla udělat jinak, a slov, která jsem nemusela říct, je spousta, zpátky se to vzít nedá, tak nezbývá, než se s tím nějak srovnat. Mohlo to být horší. Sml57 Když se povede se poučit a propříště udělat o jednu oslovinu míň, je to milé. No a ty dvě nebo tři věci, za které se doopravdy stydím, ty si sama sobě odpouštět nehodlám, na to nemám kompetence, a holt se budu stydět do konce života, po zásluze. Sml24

  superkarma: 0 20.03.2010, 01:04:39
 2. avatar
  [3] migulka [*]

  gratulujiSml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 19.03.2010, 17:07:06
 3. avatar
  [2] maje [*]

  já to mám podobně, ale zase si říkám: stalo se, noSml24Sml24 tak mě zab, když se ti uleví.Sml58Sml58 teď s tím stejně nic neuděláš. je třeba se poučit a jít dál. věř mi, vím o čem mluvím.Sml22Sml22

  superkarma: 0 19.03.2010, 15:18:39
 4. [1] jastura [*]

  Máš pravdu, nejhorší je odpustit sobě .... Taky je pár věcí, které mě tíží a mám je zasunuty kdesi v koutku, ale občas se proderou na svět, aby mi připomněly, aby zabolely.....

  superkarma: 0 19.03.2010, 14:35:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme