Byla jsem dítko vždy poslušné ochotné a obětavé. Škola mi nedělala problémy alespoň co se dotýkalo základních předmětů. Jedinou věc jsem nemohla vystát - tělocvik. Dnes už to vnímám jinak, ale v dětství jsem se cítila potupená a zničená z toho, že nedokážu dostát nárokům na mě kladeným v hodinách tělocviku. Prostě jsem běhala pomalu, skákala málo a míči jsem dokázala uhýbat, ale už ne ho chytat. Nebylo to tím, že by nás měla na tělák nějaká megera, ale bylo nás moc a nikdo se nezabýval tím, že každý má vlohy k něčemu jinému.

Ještě kolem 18-ti let jsem tvrdila, že na sport nemám talent a vůbec že takovéhle věci nepodporuju. Jenže ...na konkrétní dotaz jsem musela připustit, že plavu, jezdím na kole, umím bruslit i lyžovat, řídit kanoi, chodím pravidelně na čundry (tj. ujdu bez problémů kilometrů víc než 15 se zátěží) a kdoví co ještě. Jenže to v mých očích nebyl sport, to byla zábava. Teprve po pár letech jsem byla ochotná připustit, že sport má své kouzlo, jen se v mém případě nesmí jednat o lehkou atletiku. Mám totiž po tatínkovi skryté limity - snadno se zadýchám a přehřeju. Takže odpadá cokoliv, kde se musí delší dobu souvisle běhat a od narození zkrácené šlachy na patách mě limitují co se týče odrazu. Na druhou stranu se můžu spolehnout na slušně pracující svaly, soustředění, plánování (zejména "čtení vody" - vodáci vědí) a rytmus. Sport mě musí bavit, cokoliv jiného považuji dodnes za bezúčelné mučení.

Takže se v současnosti (řekněme posleních pár let) věnuji tanci, šermu (historickému, ale podle pravidel), kanoi, kajaku, plavání, lyžím a turistice. Nikdo mě nedostane do posilovny, na aerobik a na spining - to je nuda. Ještě do jedné věci mě nikdo neuvrtá - nesnáším soutěže. Mnohem radši překonávám sama sebe a jen já vím kolik mě stálo to sil. Ostatní ať se klidně poměřují, ale mě ať vynechají. Ráda zatleskám talentem obdařeným jedincům a budu jim držet palce. Jen mě prosím nechte si užívat pohybu a soupeřit jen s vlastní leností. :-)

Hezký den

Eliza

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Na spinning by mě také nikdo nedostal :) Jezdit na kole a nikam přitom nedojet a nic nevidět! Nesmysl... :)


Dnešním tématem dne je sport a váš vztah k němu. Ale nebojte se, zkusíme to tentokrát bez úrazů!

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět: sport

  • Jak jste na tom se sportováním vy?
  • Vedli vás ke sportu rodiče?
  • Je to vaše černá můra nebo se této zábavě oddáváte často a rádi?
  • Sportujete pravidelně?
  • Jaký sport vám jde?
  • Věnujete se nějakému sportu od malička nebo dokonce závodně?
  • Máte snad nějaké medaile, diplomy?
  • Který sport milujete, přesto na něj nestačíte?
  • Který sport se chystáte teprve zkusit?

Jeden z příspěvků bude odměněn, vybraná čtenářka dostane perličky pro rozjasnění tváří a oční stíny od Avonu.

rozjasnovac

Reklama