Zdraví

Eliza: Nedám dopustit na med

Ahoj! Domácích receptů je spousta. Bohužel některé domácí léky jsou pro mě nepoživatelné :-)

Cibuli s medem jsem si jednou nachystala a po zralé úvaze vylila do záchodu. Nedokázala jsem se přimět k polknutí. Slivovici si ráda dám, ale rozhodně ne když jsem nachcípaná. Opět mi protestuje žaludek.

Na co tedy věřím? Nedám dopustit na med když mě škrábe v krku - i třeba po zpívacím maratonu. Nedávám ho do čaje, ale klidně vycucám několik lžiček.

Při prvních příznacích nachlazení nasazuju echinaceovou tinkturu a jako prevence se mi v poslední době osvědčila hlíva ústřičná. Dopřávám si kapsle nebo takové bobonky kde je hlíva smíchaná se sušeným ovocem a rakytníkem. Není to přípravek z nejlevnějších, ale zase obsahuje jen minimum přidaných látek a hlavně kombinuje vitamín C s vlákninou. Musím to zaklepat, už několik let mě chřipka i většina viroz minula, což připisuju včasnému zásahu právě hlívy a echinacey.

Kdysi jsem zkoušela užívat vitamín C, ale jako prevence mě nenadchnul. Rozhodně nefungoval ve fázi "lechtání v nose, pálení v očích". Citrony si dávám jako studenou citronádu s javorovým sirupem.

kromě nachlazení občas řeším náběh na zánět močového měchýře. Tady aplikuji jako prevenci brusinkové preparáty a když už to začne vypadat špatně využiju desinfekční účinky urologického čaje - vybírám ten s Jehlicí trnitou nebo s Medvědicí lékařskou. Když není zbytí, ráda sáhnu po lékařem předepsaných antibioticích - pokud jsou oprávněná. Nejsem masochista a nehodlám být nemocná déle než je nezbytně nutné. Naštěstí jsem antibiotika měla v posledních 5-ti letech jenom jednou.

Bacilové a viry jsou potvůrky, radši jim neotvírat cestu. Hezký den kdy bude stačit čaj a med.

Eliza

Text nebyl redakcí upraven.

Ještě hodinu mi můžete posílat své recepty proti chřipce, nachlazení i dalším zimním neduhům!

Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

   
25.02.2010 - Alternativně - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Nikusa [*]

  Mě pomáhá čaj s nastrouhaným čerstvým zázvorem a citronem, to mi zabere vždy. Jinak trošku slivovice(domácí) do horkého čaje večer před spaním a ráno dobrýSml67

  superkarma: 0 28.02.2010, 15:24:51
 2. [3] libuno [*]

  Tak pokud mohu reagovat na výše uvedený článek. Cibule mi také vždy "smrděla". Dělám to tak, že cibuli nakrájím na kousíčky a přidávám cukr (med je jistě lepší, ba nejlepší) a ten nechám chvíli macerovat. Pak přes sítko přecedím a poté vypiji, třebaže se zacpaným nosem.

  Pamatuji na doby, kdy jsem dětem v době, kdy na ně "cosi útočilo", dělala heřmánkový roztok - nepamatuji se, snad litr vody a půl sáčku heřmánku. Posléze nádobu se směsí -  horká voda, dítě skloněné nad nádobou obličejem k ní, deka přes hlavu i hrnec a dýchalo se. Chudák dítě zpocené, ale bylo to v pohodě.

  Co se týče urologických obtíží, to znám také. Od roku 1989. Poprvé jsem to zažila po absolvování 1. máje 1989. Dceři tenkrát byly 2 roky a já jako kantorka musela do průvodu. Paní ředitelka nakázala, že se toho musíme účastnit všichni bez ohledu na děti. Dcera malá, já s mávátkem. Asi jsem tenkrát nebyla dostatečně oblečená. I takové situace nastávají.

  Je to již spoustu let, ale urologické problémy mám dvakrát za rok. Nemyslím si, že za to mohl ten "rok".

  Zkoušela jsem kanadské borůvky, ale jediné, co zabírá jsou léky, které mi musí předepsat paní doktorka. Ale ten čaj piji jako ten extrakt s tou cibulí - se zacpaným nosem. Možná jsem si měla za těch pár let zvyknout, zvyk je železná košile. Ale... tohle nechci, ale musím.

  Díky, že jsem se tu musela vypovídat.

  superkarma: 0 25.02.2010, 20:17:49
 3. avatar
  [2] Žulda [*]

  Je toho moc, jeden si to nepamatuje.

  http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-zdravi-zdravi/125581/chripka-30-zarucenych-babskych-rad.html

  http://www.lady.sk/index.php?kategoria=17&kateg=2&re=260224&text=&reakcii=5

  superkarma: 0 25.02.2010, 15:52:42
 4. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  A medovina Sml67Sml30

  superkarma: 0 25.02.2010, 15:27:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme