Další příspěvek je přímo od pisatelky povolané, je jí amatérská zpěvačka Elis19, která hudbu miluje už od dětství. Tedy krom některé.

Dobrý den, toto téma je mi velmi milé a známé, od útlého dětství jsem byla provázena hudbou, kdy jsem pravidelně usínala nejenom s maminčinými ukolébavkami, ale i s vážnou hudbou, kterou ona cvičila na klavír, protože  v té době si dokončovala vzdělání dálkovým studiem konzervatoře.
Z toho už samozřejmě vyplývá, že nejenom já, ale i mé sestry jsme pilně navštěvovaly tzv. Lidušku a to rády a dobrovolně a společně pak doma provozovaly domácí koncerty.

Samozřejmě nevyznávám pouze vážnou hudbu,poslouchám i populární hudbu,rock i poměrně tvrdého kalibru,oblíbenými zpěváky u mne jsou Petr Novák a jeho nostalgické písně,Aleš Brichta a jeho Vlajky vítězný a tak bych mohla ještě dlouho pokračovat....

Jediné co opravdu nemusím a ani jsem tomu nepřišla na chuť je jazz a techno,ostatní žánry, které jsem ani neuvedla toleruji.

A nejenom, že hudbu ráda poslouchám, moc ráda ji i provozuji, chodím totiž do amatérského komorního pěveckého sboru, kde zpíváme široký repertoár od spirituálů, přes lidovky, duchovní písně až po různé zajímavé vychytávky,které nám pravidelně chystá náš mladý a zapálený dirigent.
Vždycky se těším na další zkoušku, kdy pravidelně vypnu, odhodím všechny starosti a zplna hrdla zpívám, je to báječný relax.

Mějte krásný den  Elis19

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

To věřím, že se těšíte. Při zpěvu se krásně zapomene na starosti všedního dne...
A duchovní písně, ty jsou nádherné! Na ty jsem ve výčtu žánrů úplně zapomněla.
Děkuji, že jste napsala, pěkný příspěvek.
Ať Vám to pořád krásně zpívá.
Saša

Téma dnešního dne: Hudba, která mě provází životem

  • Máte nějaký oblíbený hudební žánr?
  • Provází vás od samého dětství, nebo se váš hudební styl s věkem mění?
  • Posloucháte rock, country, lidovku, vážnou hudbu, jazz, soul, techno, pop či dechovku?

Je mnoho hudebních směrů, co se líbí jedné, nemusí se líbit druhé

Napište nám o tom svém na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek čeká pěkný dárek: značková taška Estée Lauder, hodící se pro dny sváteční i páteční – na koncerty i na poslech hudby.

taskael

Reklama