Jak, to už se dozvíte, když kliknete na příspěvek od pisatelky Elis19, ve kterém postupně probírá svoje dosavadní životní etapy.

Dobrý den, vaše dnešní téma je opravdu hodné zamyšlení a musím se na něj podívat z několika úhlů.

Jelikož mi je přes padesát let, rozčlenila bych své názory do několika životních etap.
Tou první je období náctileté slečny, kdy mi sice nebylo zatěžko někomu pomoci, uvolnit místo v dopravním prostředku, ale také jsem si občas myslela své o názorech a dobře míněných radách starších. Sice jsem je neříkala nahlas, ale zpětně mi bylo trochu hanba. Zažila jsem ale také neurvalé chování mladých i starých, a v tom bych asi velký rozdíl proti dnešku neviděla. Snad jen byl dříve větší respekt alespoň vůči „orgánům“, to dnes si lidé dovolí skoro všechno.

Další etapa je z období kdy jsem měla a čekala další dítě, kdy jak my dříve narozené dobře víme bývaly fronty na úplně všechno, stála jsem ve frontě na banány ve vysokém stupni těhotenství, kdy tu se starší důchodkyně prodrala dopředu, odstrčila mě, předběhla  a ještě své počínání doprovodila nelichotivými slovy.

Ono taky je pravda, že v dnešní době je mladým lidem jejich chování podpořeno i úřední cestou, vždyť kdy my jsme si mohli sami chodit na rodičovské schůzky na střední škole? (vždyť už jsou dospělí), málem si sami podepisovat úkoly? Tak to po nich asi pak ani nemůžeme chtít nějaké velké ohledy.

Dnes už se na bezohlednost dívám úplně jinak, hodně mi vadí vzájemná neúcta a to jak mezi vrstevníky, mezi starými a mladými, ba i naopak, nebudeme si nalhávat, že starší jsou uctiví a ti mladí, no hrůza povídat. Je to hlavně o vzájemné úctě v rodině, na výchově a příkladu rodičů a já mohu jen doufat, že mí tři synové se chovají tak jak bych si přála.

Na závěr malý příběh z vlastní zkušenosti, byly jsme s kamarádkou na výletě v Praze. Podotýkám, že jí je 49 a vypadá o dobrých 20 let mladší. Sedíme v tramvaji k lanovce na Petřín a na jedné zastávce souběžně přistoupily dvě dámy v“ letech „a jedna opravdu stará paní. Kamarádka vstala a uvolnila stařence místo, ta jej s díky odmítla, že hned vystupuje, na toto místo se okamžitě nacpala jedna z dam se slovy“to to trvalo“ a jala se s druhou špitat cosi o nevychovanosti mládí.

Takže úsudek si můžete udělat sami. Jak říká můj manžel, je lepší některé věci hodit za hlavu a radovat se z každého dalšího dne, který jistě přinese nějaké lepší prožitky.

Všechny vás v redakci zdravím 
Elis19

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

A ta vaše kamarádka by se měla hlavně radovat, že je ve 49 letech považována za nevychovanou - mladistvou :) To bych brala :)
Děkuji, že jste napsala, mějte krásný den a co nejméně bezohledných lidí kolem sebe. Doma, i na výletě v Praze…
Saša

Téma dnešního dne: Bezohlednost

  • Setkáváte se ve svém okolí s bezohledností?
  • Byl někdo bezohledný vůči vám samotným?
  • Byla jste i Vy sama někdy bezohledná?
    (a pak jste toho třeba litovala)
  • Napište nám nějaký příběh, který se vás dotkl.
  • Myslíte, že bezohledné chování společnosti je v dnešní době větší, než dejme tomu, v době našich babiček?
  • Co považujete za největší lidskou bezohlednost?
    Vůči komu? Vůči čemu?

Jsou to jen záchytné body, o bezohlednosti můžete psát samozřejmě svými vlastními slovy. Těším se na vaše příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: luxusní dámskou kosmetikou Planet spa / pleťovým mlékem na obličej, krk a dekolt, a na ruce.

darek

Reklama