Další pisatelka Elis19 byla prostředím vánočních trhů okouzlena, a to rovnou na dvou místech. Na kterých, to se dozvíte v jejím vánočním příspěvku.

Dobrý den, na vánoční trhy  do Vídně mě pozval vloni můj prostřední syn. Bylo to od něj moc milé i proto, že jel ještě se svojí dívkou a nedělalo mu žádný problém vzít sebou i mamku.

Cesta autobusem proběhla celkem bez problémů, naše průvodkyně byla fajn, až na určité historické nepřesnosti během jízdy, kdy nás upozorňovala na pamětihodnosti a lehce se sekla i třeba o 100 let ( já bych na to nepřišla, ale syn ,který je učitel dějepisu a němčiny to nezapomněl patřičně okomentovat, naštěstí jenom směrem ke mě).

Po příjezdu jsme byli poučeni kam se máme vydat, kde jsou nejlepší trhy ve Vídni a dostali jsme i užitečné rady kam např. zajít na WC, případně kde si odpočinout. Protože jsem ještě nikdy takový vánoční trh neviděla, byla jsem doslova okouzlena.

Všechny ty krásně nazdobené stánky, spousta lákavých věciček, vůně svařeného vína a dalších pochutin byla opravdu pastva pro oči. Co na tom, že cenové relace nejsou pro nás Čecháčky příliš výhodné, já jsem si to chtěla užít a opravdu taky užila. Ochutnali jsme výbornou klobásu, zapili svařáčkem, po kterém mi lehce ztěžkly nohy,ale zahřál.

Zakoupili jsme nějaké dárečky pro rodinu a patřičně utrmáceni jsme přemýšleli, kam se do odjezdu autobusu uchýlíme.
Protože jsme se nacházeli přímo před starou vídeňskou radnicí, napadlo nás vejít dovnitř a zrovna se tam konal adventní koncert. Tak jsme trhy měli obohacené ještě o kulturní zážitek. Jediná věc mi trochu zkalila náladu a to moje naprostá jazyková bariéra.

O co lépe mi bylo, bylo před několika dny, kdy jsem zavítala do Prahy a prošla se po mnohem skromnějším trhu na Míráku, ale rozuměla jsem a taky tam měli spoustu zajímavých a originálních výrobků a to dokonce i z našeho milého Česka.:)

Zdraví Elis19

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Ve Vídni jsem na trzích nebyla, ale Mírák mám doslova před očima. Prostředí je tam nádherné, zboží jak které, ale bohužel mají někteří hodně přemrštěné ceny – skoro jak ve Vídni :)
Děkuji, že jste napsala, pěkný příspěvek.
Saša

Téma dnešního dne: Vánoční nákupy v zahraničí

  • Jezdíte na vánoční trhy, potažmo vánoční nákupy, do zahraničí?
    do Drážďan, do Vídně, do Londýna, do … …
  • Pokud ano, napište proč. V čem jsou jiné a lepší, než ty naše?
  • Pokud nejezdíte, napište i důvod, proč ne.

Těším se na vaše předvánoční příspěvky.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek (pisatelů) odměníme malým dárkem: výživnou maskou na vlasy Gliss Kur a suchým šamponem zn. Syoss. (obojí ze zahraničí:)

dsyoss

Reklama