Domácnost

Elis byla původně krmení pro hady

Jaké trápení si prožila potkanka Elis čtenářky Lipli? Je to smutné vyprávění, ale zatím snad dobře končí...

Lipli, držte se! Přeju Elis hodně zdravíčka!


Elis

Dobrý den, chtěla bych se s vámi podělit o strasti a slasti naší Elis.

Máme s přítelem potkanky, dvě potkanky Elis a Sissi. Elis je něco přes rok a je to laborantní potkan původně určený jako krmení pro hady. Koncem května loňského roku najednou začala padat v kleci z patra, když po nás lezla, tak najednou spadla z ramena a taky se pořád točila. A neustále měla hlavičku na stranu. Vůbec jsme neveděli, co s ní je. Tak jsem se dohodli, že s ní zajdeme k veteřináři. Ale to není tak jednoduché. Proto jsem sedla k internetu k stránkám chovatelů potkanů, kde v praze je veteřinář, který má specializaci na malé hlodavce.

Naštěstí jsme našli a hned jsme se Elis vyrazily. Paní doktorka byla moc milá ale tím, co řekla, mě nepotěšila. Buď může mít Elis zánět ucha, nebo mohla mít mozkovou mrtvici. My jsme měli štěstí, že to nebylo smrtelné protože v té době mým znamým zemřeli potkánci ve stejném věku na stejnou diagnozu.

Dopadlo to tak, že jsme se rozhodli nechat jí vyčistit ouško, zda jí to pomůže. Já jsem Elis k zvěrolékařce přinesla a přítel jí pak vyzvedával a celý týden jí dával antibiotika. Ale dát potkanovi antibiotika i když v tekuté podobě je téměř nadlidský výkon i ve dvou lidech. nakonec to Elis nepomohlo, byla to tedy mozkové mrtvice. Od té doby se Elis trochu spravila. Už tolik nepadá a to co během dní nemoci zhubla, během půl roku znova nabrala. O Vánocích oslavila rok a doufáme že tu s námi bude ještě alespoň rok. Je možné že se to bude časem zase zhoršovat ale jsme připraveni upravit jí klec aby si neublížila.

Přeji příjemný den a doufám, že všem mazlíčkům se povede jako těm našim, tedy budou zdravý a štastní.

Lipli

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou

Mazlíčkové téma

Potřebujeme povzbudit, protože Charonek na tom neí poslední dobou zdravotně nejlíp, posílejte mi proto dnes příspěvky do Mazlíčkovho tématu! Příspěvek musí obsahovat fotku mazlíčka, o kterém píšete a nějakou historku, kterak mazlíček stonal a jak to dobře dopadlo!

   
17.02.2010 - Zvířátka - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [3] átéčko [*]

  Jéje, tohel mi připomnělo něco úplně jiného. Ale hezkého!!

  Kamarádčina dcerka Kanička měla kanárka. Tomu ptáčkovi se zařezalo do nožičky to značení - kroužek. Byl smutný a bolelo ho to hodně. Janička odnesla kanárka na veterinu. Pan doktor nožičku musel amputovat. Janička dávala kanárkovi antibiotika a chodila s ním denně na převazy.

  Uzdravil se.

  Když se Janička zeptala lékaře, kolik mu má zaplatit, odpověděl jí, že nemá v ceníku amputaci nožky kanárka, ani ovazování pahýlku. Že má také radost, že to její malý kamarád přežil.

  Kanárek žil s jednou nožkou ještě hodně let!

  superkarma: 0 17.02.2010, 20:05:55
 2. [2] dadma [*]

  Tak pokud bych se chtěla zbavit manžela, tak přinesu domů potkana.Strašně se myší bojí a štítí, má fobii jako někdo na pavouky.

  superkarma: 0 17.02.2010, 16:08:22
 3. [1] jastura [*]

  je nádherná, snad už jí bude jen lépeSml79

  superkarma: 0 17.02.2010, 15:47:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme