Tak já narozdíl od většiny pisatelek jsem se nestěhovala ještě ani jednou. Bydlím v rodinném domku vlastně od narození. Prožila jsem zde batolecí i předškolní věk, následně školní léta a pak i středoškolské studium. Z dětství si toho moc nepamatuju, jak už jsem se dříve zmínila, ale dokonale si pamatuju, když jsem se připravovala na maturitu o tzv. svatý týden ( svaťák ). Tehdy se rozhodlo: "Budeme malovat."

Vzhledem k tomu, že dům je z konce devatenáctého století, stropy jsou vysoké. Tolik, že bez štaflí a šikovného chození (na štaflích) pana malíře by se malování neobešlo. Se štukováním stěn se za celý můj život nikdo neobtěžoval, tudíž je potřeba nerovnost stěn zamaskovat třeba válečkem. To je taková ta věc, která má na sobě různý reliéf...kytičky, kolečka, kostičky, lístečky, všelijaké ornamenty a nově i geometrické tvary. Dnes už se dají pomocí válečku vytvořit na zdi i jiné zajímavé kreace. O tapetách tu nemohla být dříve ani teď vůbec řeč, protože v tom předminulém století asi neznali jakoukoliv izolaci domu. Podél obvodových stěn se v zimě táhne mokrý pruh do výše téměř metru a plíseň je náš stálý nezvaný zimní host. Toto se týká pouze bytu v přízemí, který teď jaksi obývám já a mé dětičky.

Abych se vrátila ke "svaťáku", tak tehdy to tu vypadalo jako při každém malování. Veškerý nábytek postavený uprostřed místností, přikrytý igelitem a jinými plachtami k tomu určenými, dokonce se tu objevily na skříních i prostěradla. Já se tehdy vecpala mezi skříň, komodu, válendu a stůl a učila se...no spíš si pročítala otázky celé dva dny. Pak už bylo po malování a já musela pomáhat s úklidem. Maturitu jsem přece jen udělala. Ale od té doby nesnáším malování.

Kdo mi příjde vymalovat??:-))

Co se týká zařizování bytu...to bych moc ráda. Byt se snažím zařizovat, modernizovat postupně. Protože jsem na to sama a z jednoho příjmu to zrovna není na zlatem vykládaný stůl a křesílka, jde to hodně... hodně... hodně pomalu. S manželem jsme kdysi začínali téměř z ničeho. Dokonce jsme neměli do narození syna ani postel. Spávali jsme na molitanových matracích uprostřed obýváku. Od té doby prošel byt spoustou změn, ale finální podobu dle mých představ zdaleka nemá:-(

Já zařizuju půdu. Staré, starší i nejstarší vybavení bytu expeduju buď potřebným, do sběru nebo na půdu....Tam se dnes najde jak starý stůl, rohová sedačka do kuchyně z červené koženky, vyřazené těžké žaluzie, toaletka se zrcadlem coby starožitnost, důkladně prolezlá červotočem, tak i ptačí klec, matrace, dřevěná truhla, stočený koberec, lustr, obrazy nebo jen rámy z nich a další a další...a na všechno tam sedá prach a pavouci si vesele tkají své sítě....ti ale mají luxusně vybavený byteček.

Až se někdy budu stěhovat, pokud se někdy budu stěhovat, tak mi to ta havěť na půdě neodpustí.

Hezky "zařízený" čtvrtek přeje Elioza

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

To vám rodiče měli dát svatý pokoj ve svatém týdnu, ne? :) ...a oni přijdou s malováním!


Dnešním tématem dne je Zařizování vašeho bytu či domu.

  • Dělalo vám zařizování nového bytu radost?
  • Kolikrát už jste byt či dům zařizovaly?
  • Jak zařizování probíhalo?
  • Co byl pro vás největší problém?
  • Pomáhal vám při tom někdo?
  • Zařizovaly jste bydlení s partnerem?
  • Docházelo k nějakým sporům či hádkám kvůli odlišnému vkusu a představám?
  • Mluvili vám do toho rodiče?
  • Co byste dnes udělaly v bytě/domě jinak?
  • Máte-li nějaké fotografie k tématu, pošlete je...

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: zařizování

Výherce se může těšit na 7denní omlazující péči od Avonu.

vyhra

Reklama