Bulvár

Elioza: Zabij nudu!

Tipů na kulturní vyžití je fůra. Záleží však na vkusu. Ne každý snese hororový triller v kině a ne každý má vlohy na taneční kreace třeba na plese. Někdo rád to a jiný zase tohle. A také jeden rád vdolky a druhý zase holky. A taky ten dělá to a ten zas tohle...

To poslední je část písničky z filmu Císařův pekař a Pekařův císař. Nejen v době vánoc je tento starý film často k vidění v nabídce tv. A u tv bych zůstala, ale jen na skok. Konkrétně u filmečků. Není to tak dlouho, zhlédla jsem na dvd film Bobule, Bobule 2, Magickou posedlost, Lásku s výstrahou atd. Líbí se mi spousta titulů, ale nejvíc hraje prim film Chceš mě, chci tě!, Žába k zulíbání, Divočáci, Když si Chuck bral Larryho, Kurs sebeovládání a další.

Také chodím ráda do divadla. Nejraději na činohry, pokud možno laděné opět do úsměvné formy. Kdysi dávno jsem shlédla představení "Teď Ne, Darling"
Název této anglické komedie plně vystihuje to, co se na jevišti děje. Vždycky všichni a všechno přijde nevhod. Běží tu o krásné kožichy, velké peníze, kterých se nikdy nedočkáte a přesto budete šťastni, neboť se budete bavit a osvobozující smích je to, po čem všichni toužíme. Odcházela jsem z divadla se smíchem namoženými svaly v obličeji. Ale dobrá nálada mi vydržela ještě hodně dlouho. Představení jsem viděla v alternaci s Pavlem Trávníčkem, Markétou Hrubešovou, Mojmírem Maděrovičem a dalšími. Doporučuju;-)

Také bych zmínila hořkosladkou divadelní komedii v podání bratrů Michala a Vladimíra Dlouhých "Chvála bláznovství" - Elling a Kjell Bjarne jsou regulérní cvoci. Ani jeden z nich nemá žádné nadpřirozené schopnosti, které by mohly obohatit nic netušící lidstvo. Prostě zcela nepřikrášlení, obyčejní cvoci, kteří by mohli jít pěkně na nervy. A panu Franku Aslimu z magistrátu města Oslo, spořádanému, kvalifikovanému a zcela normálnímu člověku, taky na nervy jdou. Jak by ne. Ellingovo a Kjellovo ztotožňování se s Frankovou představou „všedního dne" je tak bizarní, jak jen je možné si představit. Jeho dobré, profesionální úmysly se v jejich rukou proměňují v ohňostroj nesmyslů. Na konci cesty se nabízí otázka, kdo je tu vlastně blázen?!;-)
Ovšem dnes již představení na vlastní oči neuvidíte vzhledem k úmrtí jednoho z hlavních protagonistů. Mohu tedy doporučit přečíst si jednu z knih Ingvara Ambjornsena, který už o Ellingovi napsal čtyři nesmírně úspěšné knihy.

Nejraději čtu knihy humoristické ze současnosti nebo naopak historické romány pro ženy. Nejlépe z období 18.století a dříve odehrávající se v Anglii, Skotsku nebo Irsku.... Prostě v zahraničí. Čím více má kniha stránek, tím lépe. Z humoristických knih bych zmínila od Ivana Krause "Prosím tě, neblázni!" a z historických např. "Nespoutaný horal" od Julie Londonové.

Jak už jsem napsala v úvodu, každý má jiný vkus a jiný způsob, jak trávit volný čas. Někdo dokonce kulturu vůbec nevyhledává. Takže kdo se nechce kulturně vzdělávat, pobavit či obohatit, ať si zajde na bowling, šipky nebo se v televizi koukne na fotbalový či hokejový zápas...

Hlavně, že se v tomto usmrkaném chladném počasí dokáže zabavit a zabít tak nudu podzimních šedých dnů...

Elioza

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Téma dne: Vaše kulturní tipy!

Pozvěte ostatní čtenářky na kulturu!

Viděla jste poslední dobou nějaké zajímavé divadelní představení? Shlédla jste v kině skvělý film? Dočetla úžasnou knihu? Navštívila kvalitní koncert? Balet, operu, muzikál... Pokud ano, podělte se o svůj zážitek s ostatními čtenářkami: Napište svou vlastní krátkou recenzi vašeho kulturního zážitku a upozorněte tak své souputnice magazínem Žena-in.cz na kulturní dění ve vašem regionu či na dobrou knihu! Vaše recenze nechť je dlouhá alespoň jako tento odstavec textu. Získat za ni můžete zajímavou knihu z Knižního klubu: John Curran - Utajené zápisky Agathy Christie a dále originální učební hru Síly přírody od firmy ITE media. Své kulturní tipy posílejte v rámci dnešního tématu na e-mailovou adresu redakce níže...

utajene

 

   
22.11.2010 - Kultura - autor: Klára Wimmerová

Komentáře:

 1. avatar
  [11] hardy [*]

  čtení !!!Sml67

  superkarma: 0 23.11.2010, 08:49:49
 2. avatar
  [10] kobližka [*]

  napsalas to pěkně

  superkarma: 0 22.11.2010, 20:51:15
 3. avatar
  [9] marry.lu [*]

  čtení je fajn

  superkarma: 0 22.11.2010, 18:14:35
 4. [8] ivetinkav [*]

  tak tak ať se každý zaaví po svém, hlavně ať nezlobíSml79

  superkarma: 0 22.11.2010, 17:29:55
 5. avatar
  [7] nadenica [*]

  dcera nás přemlouvá na Harryho Pottera do kina, já bych radši na Občanský průkaz, ale i tak nám to te´d nějak nevychází dojet do Ostravy...pořád je něco jiného.

  k článku: V. Dlouhý byl můj oblíbenec, hlavně jako odvážný Petr Máchal....Sml16

  superkarma: 0 22.11.2010, 17:14:27
 6. avatar
  [6] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  Introvertka — #4 monkee — #5Sml52Sml67---překlepy mám ráda a samotné se mi nevyhýbají, ale nedávno mne jeden cizí odrovnal... kdesi v diskuzi pod článkem se jedna paní upsala v lamentaci na nějakou příhodu v obchodě a místo "jedna prodavačka" napsala jebná prodavačkaSml30

  superkarma: 0 22.11.2010, 16:37:37
 7. avatar
  [5] monkee [*]

  Introvertka — #4 A tys napsala thiller - je to 1:1 Sml16

  Taky ráda čtu. Sml57

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis (Kentánová) — #6
  superkarma: 0 22.11.2010, 16:10:10
 8. avatar
  [4] Introvertka [*]

  Hezky napsané, autorka by měla něco vyhrát. Já jsem spíše na thillery a kriminální seriály (Elioza napsala trillerSml16) A taky ráda čtu.

  1. na komentář reaguje monkee — #5
  2. na komentář reaguje Quentinová z Montargis (Kentánová) — #6
  superkarma: 0 22.11.2010, 15:35:47
 9. avatar
  [3] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  Divočáky můžu vidět dokolaSml57  Stejně tak nevynechám občasnou reprízu na MGM - Klec bláznů Sml29 

  Filmy se u nás doma těší velké oblibě a zrovna na zítra mám překvapení pro těhulku švagrušku, budem spolu čučet na úžasné muzikálové pohádky ze 70tých let  Veronika a Veronika znovu přicházíSml35

  superkarma: 0 22.11.2010, 15:00:52
 10. [2] knihovna [*]

  Sml67 Krásně, svižně a opimisticky napsáno. Chválu bláznovství jsem viděla a jsem za to ráda. Moc se mi líbilo. Michala Dlouhýho miluju!

  superkarma: 0 22.11.2010, 14:58:17
 11. [1] ula [*]

  Je škoda, že Chválu bláznovství už neuvidím, protože Vladimír Dlouhý už není mezi námi. Je to škoda.

  superkarma: 0 22.11.2010, 14:52:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme