Vánoce se kvapem blíží, zbývají celkem čtyři dny a tři noci do Štědrého dne. Také dostávám oběhové smsky s vánoční tématikou a přáníčky. Někdy se dokonce člověk v první fázi i zasměje, jako třeba u totoho přáníčka k Novému roku.

"Až tě pot studený po těle zamrazí
a žhavá rachejtle prdel ti rozrazí,
pak uslyšíš všechny svatý kolem hrát,
a bude pozdě štěstí ti přát!"


V druhé fázi ale...když dojde člověku do mozku obsah a smysl slov v básničce, spíš ho ten studený pot fakticky zamrazí. A nejen ten. Není zrovna vhodné takto se morbidně bavit. Ocení pouze člověk s černým smyslem pro humor.

Další smska zní velmi poeticky a něžně. Kdo ji dostane, dostane zároveň i pořádnou porci klidu a vánoční pohody. Ovšem jen ti, kteří skutečně vlastní krb. Kdo si topí jen ústředním topením nebo jiným, toho tato smska tak nerozněžní.

"Oheň v krbu tiše praská,
v našich srdcích klid a láska,
z oblohy se sype sníh,
vločky tančí v závějích..."


Kdo je realista, ocení tuto verzi vánoční smsky. není sice nijak důvtipná, zato je věcná a mnohdy trefná. Člověk ale nenabyde vánočního klidu a pohody, ani kdyby se rozkrájel. Se slovy "díků" posílá pomstychtivě smsku dál, aby "nasral" i někoho jiného.

"Nový rok za dveřmi a starý v prdeli,
copak nám ježíšek asi tak nadělí?
Plat jako prezident, štěstí až na věky,
času dost vydat se na cesty daleký.
Zdravíčko, odvahu, zážitky veselé...
probuď se, naivo! Zase ti nasere..."


Já nemám komu bych papírové pohlednice posílala. Ale ráda je tvořím, na závěr posílám jednu takovou, velmi jednoduchou, spíš to byla jen zkouška.

foto
e

Ale ráda tvořím lehce zveršovaná nebo hlubokomyslná věnování (darování). Např. věnování do knih...loni jsem věnovala toto přání mému miláčkovi. Nedoporučuju ho věnovat dětem či lidem věřícím v Ježíška.

"Vánoce bez Ježíška jsou jako milování bez lásky!
Ježíšek bohužel neexistuje, existuje tedy láska?
Já vím, že ano! Ty mě o tom každým společným okamžikem přesvědčuješ.
A za to Ti moc děkuji..."


Takže ať tak či jinak, pokud je přání (k čemukoliv) od srdce, je to to pravé. Pak už nezáleží, jakou formou je předáno....Elioza

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


To přáníčko je strašně hezké. Mně se tedy skutečně maximálně líbí. Barevně příjemné, s milou atmosférou a opravdu pozitivní. Normálně bych si vás dvě dala na stěnu jako obrázek do rámu. Míša

Patříte k těm, kteří ještě pošlou na Vánoce klasický pohled? To je vcelku obsáhlé téma pro vaše e-maily, na které se dnes těším na redakce@zena-in.cz

Jinak vás samozřejmě čeká i chcípák a borec, vyhodnocené dvě minulé soutěže a hodně vašich veselých i vážných příspěvků.

Reklama