Včera téma spojené se smrtí, dnes zase téma nápadně podobné mozkové smrti. Alespoň tedy částečnému zatmění mozku...

V období PMS se totiž většina postihnutých dívek a žen mění, proměňuje. Tato zkratka by se dala přeložit i jako "předmenstruační schíza"... Jindy vtipná, krásná, milující a hodná žena se promění ve velrybu vyvrženou na břeh s běsnícím výrazem šestihlavé saně. Totálně vynervovaná, zdeptaná a bez špetky smyslu pro humor.

U některých toto období zdaleka nekončí počátkem menstruačního krvácení. Jejich nervy tečou, stejně jako krev...nálada na bodu mrazu, kolikrát ještě níž...bodavé bolesti nedávají klid a žena touží státi se mužem...

Když vidí toho svého, jak vtipem jemu vlastním hýří a usmívá se na všechny strany i na ní, nejradši by ho pološílená bolestí praštila pánví po hlavě. Ani by ji to nerozhodilo a nedojalo, když by se s nechápavým výrazem a vizí jiskřícího ohňostroje před očima, poroučel k zemi. Ocenila by spíš obejmutí jeho silných paží, pohlazení, pochopení pro její dočasnou indispozici a ticho. Žádné rady ze strany mužského pokolení nejsou vítány, ať v období před menstruací ba ani po jejím vypuknutí. Zdá se, že PMS někdy nekončí ani s nastoupením "rudé armády". Proč je tomu tak??

Inu, mohou za to zřejmě dědičné dispozice a hormony. Ženy, které berou hormonální antikoncepci tolik neprožívají příznaky PMS. Některé dokonce vůbec. Umělé dodání určitých hormonů do těla vyváží jejich rapidní nedostatek, který se před menstruací projeví. Také psychika ženy je důležitá. Některá se v tom svém období nepříjemností rochní a... vyžívá a... lituje se a... jiná zase ne...;-)

Já osobně jsem zkusila několikerou antikoncepci, sice jsem po dobu jejího požívání nejevila známky PMS a schíza, tolik obávaná muži všech žen před menopauzou, se nedostavila....nicméně jsem to nebyla já...byla jsem jako živoucí mrtvola. Co se erotiky, vzrušivosti a sexuální chtivosti týká, byla jsem studená jako psí čumák. Po vysazení HA se opět dostavila ta stará Elioza, jakou znám i s tím otravným každoměsíčním PMS. Myslím si, že za to mi to stojí. Holt pár dní budu dštít oheň a síru, budu nebezpečná nejen sobě, ale i svému okolí, budu vybuchovat na první našlápnutí jako mina...ale pak to přejde. A bude dobře!

Co pomáhá vám na PMS?? Mně nic... A na menstruační bolesti?? Ibalgin 200 a poloha plodu ve vyhřáté posteli.

A básnická "vložka" nakonec:-))

Když já trpím PMS
posílám ti sms:
"Nezlob, nepiš, nevolej,
nechoď, nepruď, poslouchej.
Neraď, co já dělat mám,
poraď si s ním zatím sám.
Pět... šest... sedm... dní,
brzy PMS mé odezní.
Pak mi chlapče zavolej,
nepiš, přijď a nadbíhej..."

Elioza

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Super! M.

O svých zkušenostech případně zaručených způsobech, jak zmírnit PMS, případně o jeho podobě ve vašem případě pište na redakce@zena-in.cz.

Vylosované autorce dnešního emailového příběhu pošlu knížku „Jak se modlí čarodějky“, kterou jsem sama sesmolila a kterou před odesláním opatřím věnováním.

Reklama