Tak já se také přidám s mou troškou do mlýna. Nejdříve bych poznamenala, že jsem vždycky ráda pekla, všem chutnalo a nestalo se snad, že by někdy někomu nechutnalo. Přesto bych se nenechala odradit.

 Od doby, co jsem byla těhotná s dcerkou, jsem odmítala se s velkým břichem motat v kuchyni a k tomu manipulovat s horkými plechy. Jediné, co jsem každý rok nepřerušila, bylo pečení perníčků. Recept jsem převzala od kamarádky. Dělala tehdy dva druhy a mě chutnal víc jen ten, který vám popíšu.

Perníčky (Petra):

100g rostlinného tuku (Hera apod.)
250g medu
130g mouč.cukru
1 vejce
2 lžičky hotového perníkového koření (dá se koupit)
500g hladké mouky
1/2 prášku do pečiva (obyč.)
vejce na potření

Bílková poleva
na zdobení: 2 bílky a 225g moučkového cukru - ušlehat elektrickým šlehačem, dokud se cukr nerozpustí...

V hrnečku dejte rozehřát tuk, přidejte med a cukr. Po rozpuštění nechat vychladnout. Na vál nasypejte mouku s práškem do pečiva a perníkovým kořením. Vytvořte důlek, do něj prdněte celé vejce, ale bez skořápky.

Poté holýma rukama zpracujte těsto, i s obsahem v hrnečku, v hladké těsto. Dokonale hladké těsto ještě naposledy s rozkoší poplácejte a nechte ho jednu hodinku v lednici nebo na okně, prostě kdekoliv v chladu. Pak vyválíte z těsta placku cca 0,5cm tlustou a vykrajujte různé vánoční ( na Velikonoce velikonoční ) tvary. Přesunete opatrně na pečící papír na plech a potřete rozšlehaným vejcem, aby se perníčky krásně leskly po upečení.
Jednou jsem dala toto za úkol mému drahému a vznikly z jeho snažení žíhané "zebrované" perníčky. Naštěstí bílková poleva skryla to nejhorší. Nedivte se, že po vychladnutí perníčky ztvrdnou. To je naprosto normální. Někdo dělá perníčky dříve, aby se uležely a změkly. Já je klidně upeču týden před Vánocemi. Perníčky po ozdobení sáčkem naplněným rozšlehaným sněhem z bílků ponechám zaschnout na vále, plechu či tácu do druhého dne, nejlépe mimo dosah dítek a domácích zvířat.

Už druhý den, když je sklizíte do krabiček, jsou trošku měkčí. Některé můžete navlíknout na háček jako žížalu a pověsíte na stromek. Časem samy perníčky z háčku padají na zem jako zralé hrušky, jak natáhnou vzdušnou vhkost a naše kočka chodí a krade, co upadne, i to, co ještě visí. Navíc perníkové koření a med provoní úžasně byt.
Letos nebudu péct nic jiného než tyto perníčky, zjistila jsem totiž, že cukroví, přestože je fajn a chutné, brzy ztratí zájem u domácích a všechno pak už jen rozdávám...Takže se nebudu mořit hodiny a hodiny u sporáku. Upeču perníčky z dvojité nebo trojité dávky. Loni jsem pekla z dvojité, tedy z kila mouky a nezbylo, musela jsem je schovávat, kde se dalo. Dokonce i pod zámek.

Takže, kdo chce, ať zkusí...jsou vynikající! A to netvrdím jen já. Já jsem totiž alergická na med. ...
Elioza

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Holky, já budu mít takových perníčků... že je budu dělat každý týden! :-) M

Dnešní téma pro vaše e-maily a příspěvky zní: Pečete vůbec na Vánoce cukroví? Jaké? Anebo si ho objednáte u profesionálů? Máte lepší recept na perníčky než náš Guru ? Máte nějaký jiný originální recept na vánoční cukroví?

Vaše příspěvky zasílejte, jako pokaždé na redakce@zena-in.cz

Samozřejmě ještě dnes najdeme chcípáka a borce a na konci dne odměníme váš vylosovaný příspěvek. A čím? No přece přepychovou marmeládou na vánoční cukroví!

Reklama