Oči DOSLOVA přivírám již od kočárku. Coby nemluvně jsem se prý křenila do sluníčka a snaživě se otáčela mimo dosah jeho paprsků. Jak to dopadlo tehdy? Nevím, ale dodnes oči přivírám, kdykoliv vyjdu na prosluněnou ulici.

Okamžitě nasazuji své brýle. Sluneční. Pokud tak neučiním, do minuty mě začne bolet hlava. A to na bolesti hlavy běžně netrpím;-)

Slunečních brýlí mám dva kousky. Oboje plastové. Jedny stály majlant, druhé pakatel. Nebudu se tady rozšiřovat o jejich tvaru, barvě a typu. Jen bych podotkla, že někdy opravdu není lehké sehnat ten správný typ přesně pro specifický tvar obličeje. To, co sluší jednomu, druhému nesluší a naopak.

Takže pro svou potřebu neustále nosit sluneční brýle, (které neodkládám ani u vody, když se chci ponořit do chladivé tříště ) se řadím mezi "brejlovce".

OBRAZNĚ
oči přivírám málokdy. Když se tak stane, víceméně si to ani neuvědomím. Jsem přímý člověk a jednám na rovinu. Pokud mi někdo nebo něco nesedí, řeknu to nahlas a jasně...na následky nehledím. Je každého věc, jak se s mou netaktní upřímností popere. Já jsem schopna následky takového činu unést. Jednou jsme dospělí, měli bychom se podle toho i chovat.

To jsem malinko odbočila, ale určitě to s přivíráním očí souvisí. Pokud nepřivřu oči já ani můj protivník, vznikne spor. A největší boje a spory vznikají doma. Konkrétně mezi mým adolescentem a mnou. Také mezi mnou a tvrdohlavostí postiženou dcerou. Prostě má předlouhá trpělivost občas dojde.

Přiloženou fotku bych nazvala: " Nekoukej na ty chlapy pořád nebo jí pustím..." :-( Podotýkám, že bych nepřivřela žádné z mých očí ba ani obě oči najednou!

Ani dnes mě nasazení brýlí nemine...obloha jako vymetená, slunce hladí nejen střechy domů a vítr fouká, vítr duje....krásný pátek tu je....Elioza

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

n 

Nadherné a zakončené inteligentním, lehkým veršem. Ooo, balzám na duši! M.

Pište své názory a návrhy k dnešnímu tématu „Nad čím přivíráte oči?“. Povídáme si jak o problémech se zrakem, tak i o přeneseném významu uvedeného termínu.

A také mi posílejte prosím fotografie vás v brýlích (pro mou inspiraci) na redakce@zena-in.cz.

Reklama