Styl

Elioza: Nehty lze použít i jako zbraň

Jooo nehty, to je kapitola nejen pro nás pro ženy, ale i pro děti a muže. Když začnu u dětí, musím se pousmát, protože moje děti si nehty sice nekoušou, ale každý z nich má jiný "zlozvyk".

Dceři, které je už pět dávno pryč, ostříháte nehty, jen když cca 20 minut tvrdě spí. Protože v bdělém stavu má ze stříhání panickou hrůzu a nedrží ani náhodou. V zachování mého a jejího zdravého rozumu volím raději méně psychicky náročnou úpravu jejích nehtíků. A to nemluvím o její nehtech na nohou. To je schopná mě ze spánku i kopnout, jako kdyby to tušila a cítila.

Můj sedmnáctiletý syn pro změnu nehty ani nestříhá ani nekouše, ale trhá. A kdyby je utrhnuvší alespoň vyhodil do koše. Kdepak. Nacházím různě tvarované útržky nehtů všude po bytě. Dokonce i na dlažbě na záchodě. Jednou jsem hromovala, když jsem si jeho pařátek zapíchla do palce u nohy, přes ponožku. " Sakra, to si nemůžeš ty nehty sebrat a vyhodit?" Ani nezapíral, že nejsou jeho..."Mami, promiň." A tím to pro něj hasne. Jindy zase objevím nehtové pozůstatky na jeho nočním stolku. Asi coby dekoraci. Bych se asi nasmála, kdyby mu někdy spadly do jídla nebo by do nich položil nějakou mňamku, to by si pak pochutnal:-)

U mužů ocením nehty upravené a čisté. Neumím si představit, že by se mě např. při sexuálních hrátkách muž se špínou či kolomazem za nehty a nepřiměřenou délkou, často srovnatelnou z filmových hororových scén, dotýkal, hladil či nedejbože kamkoliv vkládal. Brrrr:-(

No a já??? Já volím raději přirozené nehty. Délku takovou, jaká naroste. Upravuji pouze pilníkem, nestříhám, nekleštičkuju. Piluju do tvaru něco mezi do kulata a do špičky. A piluju často, tedy poslední dobou, na nejméně vhodných místech. Např. v čekárně na alergologii, v čekárně u gynekologa, v autě, na návštěvě či jinde, kde mám pocit, že jinak ztrácím čas sezením a koukáním. Kdysi dávno jsem si zkusmo nechala udělat gelové, následně i akrylové nehty. Ani v jednom případě mi umělé nehty nevydržely déle než týden. Problém asi bude v tom, že mám i v dospělosti nehty měkké a tenké, snadno třepitelné a zatrhnutelné. Navíc lepidlo, které bylo použito k lepení "uměláků", umělých nehtů, mi poničilo mé nehtové ploténky. Měsíc jsem musela natírat výživou, než se trochu vzpamatovaly.

Od té doby si nehty upravuji sama. Nehty se velmi dobře čistí vlhkými ubrousky. Nemyslím papírový ubrousek navlhčený ve vodě, ale obyčejný vlhký ubrousek určený k intimní hygieně nejen kojenců. Laky používám někdy velmi ráda, pouze však jednu vrstvu. Odstíny spíše nenápadné s třpytivým či metalickým efektem. Hodí se tak k nim naprosto cokoliv a jakákoliv rtěnka.

Na závěr bych napsala jednu vzpomínku spojenou s umělými nehty. Pracuji brigádně jako pokladní v nejmenovaném supermarketu. A řeknu vám, že se docela pobavím, když se snaží žena nebo dívka s umělými nehty sebrat mince, kartičku či jen účtenku z odkládací plochy. Kolikrát to tam honí tak dlouho, že se nakonec slituju a svými jemnými nehty, délky maximálně 5mm, seberu to, co tam nahání a s úsměvem podám.

Tenkost mých nehtů má i jiné výhody. V případě potřeby je mohu použít jako velmi účinnou a ostrou zbraň. Vždyť všechny ženy jsou přirozenými šelmami kočkovitými. Nejen se dokážou úžasně tulit a mazlit jako nejroztomilejší koťátka, ale také dokážou dobře a důkladně poškrábat. Ukažte mi nějakou, která nikdy nikoho nepoškrábala...;-)
Elioza

Text nebyl redakcí upraven.

Chtěla jsem se přihlásit, ale pak jsem si vzpomněla na věčné války se ségrou. Tam se bojovalo zuby, nehty...

A jaké jsou vaše nehty?

redakce@zena-in.cz

 

   
26.10.2010 - Krása - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [5] elioza [*]

  Jitulinka — #4 Sml22ano umělými nehty poškrábat nelzeSml23

  a ano je rozdíl, jestli sbíráš mince nebo cokoliv z hladké plochy umělými nebo přírodními nehtySml22

  a prodavačka není pes, nedá se vycvičitSml30Sml32

  superkarma: 0 27.10.2010, 10:51:00
 2. avatar
  [4] Tulinka [*]

  A myslíš,že s přírodními dlouhými nehty je nějaký rozdíl než s umělými sbírat mince Sml23

  Prodavačku si musíš vycvičit....aby dávala peníze do ruky Sml57

  S umělými nehty nejde poškrábat Sml16

  1. na komentář reaguje elioza — #5
  superkarma: 0 26.10.2010, 20:22:56
 3. avatar
  [3] femme [*]

  átéčko — #2 heligona — #1 já ano, jeden můj přítel to měl rád Sml24 Sml30 

  superkarma: 0 26.10.2010, 19:56:37
 4. avatar
  [2] átéčko [*]

  Já ani neúmyslně.Sml23

  1. na komentář reaguje femme — #3
  superkarma: 0 26.10.2010, 15:35:36
 5. avatar
  [1] heligona [*]

  Nikdy jsem nikoho úmyslně nepoškrábala Sml80

  1. na komentář reaguje femme — #3
  superkarma: 0 26.10.2010, 15:01:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme