Psal se rok 1997 a náš čtyřletý Péťa v té době velmi rád bral klíče, které děda neopatrně nechával s oblibou na schodech na chodbě a "půjčoval" si moje doklady z peněženky (syn, né děda). Vše důkladně schovával.

Svazek klíčů děda nejednou hledal a nakonec našel asi v desáté botě, co na chodbě byla. Zajímavé je, že je schovával pokaždé do jiné boty. Děda prohledávajíc každou botu a my, rodiče, si vyslechly pravidelnou litanii: "Kam ten kluk zase dal ty klíče, sakra?!" Doklady jsem naštěstí vždycky našla v jeho hračkách. Dodnes se divím, že si nebral peníze. Ale dá se to pochopit. Ještě neznal jejich hodnotu.

V té době jsem tedy usoudila, že je potřeba nějak zasáhnout a usměrnit syna pozváním čerta a Mikuláše. Do té doby jsem tu potřebu neměla, stačilo bohatě "pravidlo tří".
Když zazvonil zvonek u dveří, syn pelášil se svým otcem ke dveřím. V zápětí přilítnul zpět s příšerným řevem a rafnul mě do předloktí, tak silně, že jsem zařvala taky, ale bolestí... Namotal se mi na ruku a klepal se strachy. Manžel dával mezitím Mikulášovi na chodbě instrukce k prohřeškům synáčkovým. Já syna uklidňovala. A děda??? Ten sadisticky vše natáčel na videokameru.
Po přesunutí do kuchyně následovala klasická přehlídka akce, kterou nemá cenu popisovat, každý jistě zná. Když měl Péťa zazpívat nebo zarecitovat, začal svou nacvičenou

"Měla babka, čtyři jabka" U dědouška, který měl jen dvě... už ztrácel hlas, nakonec zoufale řekl, že už dál neví. Ale věděl, jen ho vlastní hlas zradil a vlastní otec mu zase pomohl. Básničku "dorecitovali" spolu. Péťa nakonec dostal spoustu sladkostí, ale obezřetně se stále ohlížel, jestli se čert s Mikulášem nevracejí.

Světe, div se, od té doby zůstaly klíče netknuté, povalovaly se na chodbě beze zájmu, mé doklady v klídku odpočívaly v peněžence a na synovi nezůstaly žádné známky psychické újmy. Jen mně zůstala (asi týden) na předloktí modřina ve tvaru otisku synových zubů.

Příjemně mrazivý pátek a ještě příjemnější víkend všem přeje...Elioza

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Jsi vtělený Herodes! :) M.

Pište své zážitky, názory a veselé historky o čertech a Mikuláších na redakce@zena-in.cz. Také si myslíte, že strašit děti se nemá?

Dnes ještě vyhlásíme chcípáka a borce dne a nakonec vylosujeme jeden z vašich příspěvků.

Vylosovaný autor příspěvku k tématu bude odměněn punčochou s kosmetikou. Tedy za předpokladu, že byl hodný!

Reklama