Asi bych to neměla zveřejňovat, ale nikdy (vyjma těhotenství ) jsem se nebála jít tmavým parkem či městem nebo vesnicí. Jen v lese ve tmě znejistím.

Možná to je způsobeno tím, že jsem dosud nebyla skutečně přepadena a násilí, které je často námětem mnoha filmů, na mě nebylo spácháno. Myslím tím znásilnění, fyzický útok či ohrožování střelnou zbraní.

Stalo se mi však cca v osmnácti, coby dívka lepých tvarů jsem byla vtažena na táboře do vojenského hangáru poblíž koupaliště za jistým účelem. Muže jsem samozřejmě znala. Začalo to nevinně, měli jsme hrát karty. Ale osud mi rozdal takové karty, s kterými jsem sice hrála zpočátku dost těžko, ale nakonec jsem vytáhla všechny trumfy a ze hry vyšla jako vítěz.

Sotva jsme totiž došli na místo určení, chlapík se na mě vrhl a shodil mě svou vahou na polní postel. Pak se snažil ze mě servat oblečení a že to měl usnadněno...měla jsem na sobě jen plavky, dvojdílné. Kupodivu jsem si ho udržela "od těla" na tak dlouho, až jeho vzrušení přece jen opadlo. A on mě pustil. Sice jsem byla vyděšená a pádila se zchladit do blízké vodní nádrže. Přesto jsem to tehdy ve své mladické naivitě nikomu neřekla. V podstatě k ničemu nedošlo. Bylo to sexuální obtěžování a jeho chtíč převládl nad rozumem, ne však nad mým odhodláním se ubránit.

Bojové umění neovládám, ale kdysi jsem k němu tíhla. Stačilo odkoukat pár postojů a pohybů ....a už se loudilové klidili. Navíc, pokud se neusměju, působím přísným a nedostupným dojmem. Což je v tomto případě také výhoda.

To ale nic nemění na faktu, že jako matka jsem velmi opatrná a obezřetná. Dokážu předvídat a hlídám si svoje kuřátka, jak nejlépe dovedu. Zdraví a bezpečí dětí je pro mě hodně důležité a pokud by jim někdo jen zkřivil vlásek, budu zlá. Hodně zlá!

Syn absolvoval několik lekcí bojového umění Taekwondo ( korejské bojové umění sebeobrany ). Když ho ale jednou, cestou ze školy, oslovil a poté chtěl napadnout již dospělý muž, syn neváhal a dobře mířenou pravačkou mu dal pěstí do...asi mezi oči. Dotyčný, značně posilněn na egu, ale zároveň oslaben požitím alkoholu, se složil do prachu chodníku.

Poté přiběhnul domů ( syn, né ten opilec ). Když jsem ho viděla, jak se klepe, klouby na ruce odřené do krve, moc mi to nepřidalo. Musel mi vše podrobně vylíčit, než jsem usoudila, že je vše ok. Zřejmě bylo dobře, že syn sice nepoužil, co se měsíce učil v lekcích Taekwonda, ale dobře využil momentu překvapení. Jednal v sebeobraně a reflexně.
Dala jsem mu přednášku, poučení, co všechno se může stát i pochvalu, že to zmáknul, že to dobře dopadlo...

Taekwon-do

r

Až moje princezna opustí svůj svět panenek, kostýmů, pohádek a vzdušných zámků...připravím ji na tvrdou realitu. Zatím musí stačit prevence, že si nesmí od nikoho nic brát, s nikým nikam chodit, s nikým cizím se bavit, musí chodit vedle mě nebo přede mnou a v cizím městě se nepouštět mé ruky ani na chodníku.

Hezký zbytek dne...přeje Elioza


Jak říkáš, mluvit, vysvětlovat, dávat příklady…klidně donekonečna a klidně se opakovat. Také to dělám – u Johanky. Chápu, že jí tím nudím, ale raději vypadat jako sklerotik, než mít pocit, že člověk něco dost důrazně neřekl. M.

  • Stalo se vám, nebo někomu z vašeho okolí, že byl přepaden?
  • Ovládáte nějaký styl sebeobrany?
  •  Pomohl vám někdy v reálu?
  • Nebo jste se snad rozhodli právě na nějaký začít chodit?

To je téma pro dnešní den, ke kterému mi prosím pište své příběhy, názory a komentáře na redakce@zena-in.cz

Vylosovaný autor příspěvku k  tématu, tentokrát obdrží sadu různých čajíků pro studené večery a rána.

Reklama