Drbu se na hlavě a přemýšlím. A nepřicházím na nic šíleného...z mého úhlu pohledu, co bych si kdy nechala na hlavě vytvořit. Zkusila jsem jako mnoho jiných vše...vcelku ale běžné akce s vlasy. Ať už sama nebo s pomocí kadeřnice či kamarádky.

Závidím však, nejen já, vlasy mé dceři...to, co dnes má ona na hlavě je velký úlet a mezi dospělými se jen tak nevidí. Její kudrny jí teď sahají při mytí až pod zadek. To se vodou natáhnou a zvětší tím svou délku. Po usušení a učesání se jí opět zkroutí do ruliček, lokýnek, trubiček, kornoutků...jéžiš, já bych si dala sněhovou kremroli:-))

Obr.1a 2

1Elioza 2Elioza

Když jsme venku, budíme veřejný zájem. Spousta odvážných žen se mě ptá, jestli jí je natáčím...koukám na ně jako na blázny, proč bych měla pětileté holce natáčet vlasy??? A v duchu si klepu na čelo.

Obr.3 a 4 Uvažovala jsem o ostříhání alespoň o polovinu, ale dcerka by zbourala kadeřnictví a hodila nůžky nejspíš někomu do oka, než aby si nechala na své kadeře sáhnout. Je fakt, že kvalitou svých vlasů by mohla z fleku dělat reklamu různým přípravkům na vlasy.

3Elioza 4Elioza

Největší zádrhel bylo česání. Ano, bylo. Na tento problém jsem totiž po hodně dlouhé době našla řešení s pomocí jedné kadeřnice, která zhotovila moderní účes mně. Dcerku jsem k ní vzala pouze na konzultaci. Dala mi vzorek drahé americké vlasové kosmetiky obsahující hedvábí.

A řeknu vám, že sice cena stojí za všechny prachy, ale taky se vyplatí. Než investovat do kil běžných kondicionérů, stačí pár kapek tohoto přípravku (dle délky vlasů). Vlasy se rozčešou lépe nejen mokré, ale další dny po nich klouže kartáč jako horký nůž po másle. Naprostá nádhera a zároveň úleva pro moje nervy a uši. Ta tam jsou scény při rozčesávání vlasů mé dcerky. Přípravek používám i já, ikdyž já teď zrovna háro nemám. Ani nemusíte použít kondicionér.

Ale to jsem odbočila. Nicméně já sice jako malá měla vlásky blonďaté a vlnité, časem ztmavly a vyrovnaly se. Jen se lehce zvlní podél obličeje. Od doby, kdy jsem začala šedivět si vlasy barvím. Zkoušela jsem všechny možné barvy, nakonec jsem zůstala u odstínů fialové. Vlny svým vlasům dodávám uměle a to "trvalou" jednou cca za rok. nedá se to však srovnávat s kvalitou a přirozeností dceřiných vlasů. A věřte či ne. Už tak malá a není spokojená se svými vlasy. Chtěla by prý blonďaté a rovné. No to mě podrž!

Já - před a po;-) obr.4 a 5

5Elioza6Elioza

Uvidíme, jakým úletem mě překvapí v době puberty a jejího dospívání.  Elioza

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Máte obě krásné vlasy!! :)


Co jste kdy měly na své hlavě vy?

Takové je dnešní téma! Pište mi, jakými experimenty jste si prošly. Posílejte i fotografie!

  • Jak jste na tom s experimenty?
  • Jste konzervativní, nebo se rády vrháte do razantních změn?
  • Co jste kdy zkusily? Červenou, modrou, růžovou, oranžovou, zelenou?
  • Byla to neobvyklá barva, neobvyklý střih?
  • Co byste se svými vlasy nikdy neudělaly?
  • Jaký byl výsledek vašich pokusů?
  • Jak jste se z experimentů poučily?
  • Pošlete mi fotografie!

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: vlasy

Těším se na vaše příběhy! Vaše příspěvky budu během dne zveřejňovat na našich stránkách, autorka jednoho z nich bude odměněna!

Můžete získat třpytivé 400ml hydratační tělové mléko s vitaminem E a třpytivý lesk na rty od Avonu.

Avon tělové mléko a lesk

Reklama