Každý někdy rád sportuje. Někdo v létě, někdo v zimě, někdo na jaře, někdo na podzim. Někdo během celého roku. Vzhledem ke změněnému klimatu ve střední Evropě už můžeme mluvit pouze o letním a zimním ročním období a tudíž i sportu. Tak tedy, co vy a zimní sporty? Tedy, co já a zimní sporty?

Jééé, těch je...ráda koukám v tv na krasobruslení, skoky na lyžích, jízdu na bobech... Koukám, hledím, dívám se, ale praktikuji jen krasobruslení na zledovatělém chodníku, odpíchnutý Ritberger s třemi vruty zakončený saltem by mi mohl každý závidět; skoky do hromad špinavého sněhu před autem najíždějícím mi na paty a boby?? Ty (luštěninu) občas požiju ve venkovské bulce nebo dřevorubeckém chlebu. Pak bleskurychle sjíždějí dráhu v mém zažívacím traktu.

Dcerka ale v této sibérii ráda boby vytáhne a hurá na kopec, sedne na ně a vzápětí sviští z kopečka, jak by měla kolečka. Tři čtyři metry si to žene rychlostí neměřenou a v očích se jí třpytí nejen slzy smíchu, ale i tající vločky sněhu.

V tu chvíli je opravdový mistr světa v překonání strachu jí nevlastní.

Syn v zimě sportuje také. Zabalí do tašky cvičební úbor, botky, ručník a odkráčí do blízké posilovny. Tam si dá do těla tak, že ho nohy jen tak tak donesou zpět domů. V rámci školní výuky se zúčastnil několika lyžařských výcviků. Dojmy z tohoto skvělého zimního sportu ho však neuchvátily natolik, aby se mu věnoval nadále.

Já také, naposledy v sedmé třídě základní školy, jela se třídou na hory. Absolvovala jsem základní výcvik ve sjezdu a slalomu. Je zajímavé, že ve slalomu jsem byla lepší. Asi už tehdy jsem uměla dobře kličkovat. A někdy se toto umění hodí i dnes. Stejně tak bravurně vykličkuju z dnešního tématu.

Takže sportu zdar a zimnímu zvlášť...Elioza

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Kličkování máte za jedna :)

  • Sportujete v zimě?
  • Který sport je tím vaším oblíbeným?
  • Jak jste se ke sportu dostala?
  • Co nějaké medaile? Zasloužíte si?
  • Jde vám to? Máte nějaké veselé příhody, co jste při sportu zažila?
  • Co byste ráda zkusila? Co už nikdy nebudete opakovat?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: sport

Ne jednu z vás čeká krásná výhra, která může být i hezkým dárkem. Sportovní souprava Insportline, která obsahuje ledvinku, lahev, krokoměr a činky na zápěstí nebo kotníky.

Vyhraje jedna z vás, která nám pošle do redakčního e-mailu svůj příspěvek k tématu, který bude během dnešního dne uveřejněn na stránkách.

Insportline sada

Reklama