Bulvár

Elioza: Jsem "nevěřící Tomáš"

A také jsem hodně praktický typ člověka. Pokud a dokud nemám podloženo nebo ověřeno, nevěřím takřka nikomu a ničemu. Pokud se přesvědčím o skutečnosti, funkčnosti a stabilitě daného (jakéhokoliv) projektu, jsem ochotna přispět v rámci možností. Protože jsem také realista, vím, že osud a život všem nezměním.

Je zajímavé, že téma charity je nejvíc aktuální u lidí, kteří mají více méně hlouběji do kapsy. Ano, píše se o "slavných", kteří se v rámci své profese nebo i jinak věnují charitě a různým charitativním spolkům. Od nich je to očekávatelné a vzhledem k získaným prostředkům i chvályhodné. Vždyť každá druhá otázka, která je položena soutěžícím na soutěžích krásy, zní...A co by jste dělala, kdybyste vyhrála hlavní cenu, případně finanční odměnu?" A každá druhá odpověď zní mimo jiné ..."část věnuji charitě".

Věřím, že kdybychom i my řádoví občané a zaměstnanci s výdělkem kolem sedmi tisíc měli jejich možnosti, věnovali bychom se různým charitativním projektům mnohem častěji a aktivněji.

Já osobně občas zakoupím drobnosti, za jejichž koupi přispěji na výzkum a prevenci rakoviny prsu. Nenošené nebo jinak vyřazené oblečení věnuji potřebným, ale konkrétním lidem. S těžkým srdcem posílám příspěvek pro postižené lidi za malované pohlednice, které jsou doručovány do schránek pravidelně před vánocemi. S těžkým srdcem proto, protože nemám jistotu, že se opravdu dostanou k autorům pohlednic. Živila jsem psa sousedům, kupovala jsem psí konzervy, ovesné vločky, vitamíny, protože neměl dostatečnou stravu. Nemohla jsem se koukat, jak strádá. Zásadně nepřispívám na konta, ani formou sms, už vůbec NE pouličním vyběračům příspěvků na vše možné.

Považuji za skvělé adoptovat zvíře v Zoo, z útulku či dítě z rozvojových zemí Afriky. Také nákup a darování přístroje, věci, pobytu u moře nebo jen oblečení pro konkrétní dítě, muže či ženu. Takže pokud někdo chce pohnout mým srdcem a mou peněženkou, musí být velmi konkrétní. Do detailů...

Hezký den s charitou...Elioza

Text nebyl redakcí upraven.

Poslední věta se mi opravdu líbí. Jste člověk, který v životě snad nikomu nenaletí.

Naše téma se pomlau blíží ke konci. Využijte poslední půlhodinky a napiště nám, co si myslíte o charitě.

redakce@zena-in.cz

 

   
23.09.2010 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [2] dadma [*]

  Můj syn má adoptovaného páva v Zooparku Chomutov.

  superkarma: 0 23.09.2010, 23:46:26
 2. avatar
  [1] babicka11 [*]

  také dávám pejskovi u sousedů salám, buřtíka, ale nepohrdne ani houskou či chlebem....Sml16

  superkarma: 0 23.09.2010, 17:50:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme