S tetováním a pohledem na něj mám jednu krásnou příhodu:

Bylo mi asi šest let a já šla s maminkou ze školy. Najednou si to proti nám vykračuje obrovitý chlap. Měl na hlavě motorkářský šátek z pod kterého se mu v podzimním slunci kroutila řídká hříva notně prošedivělých vlasů. Celé paže v tričku bez rukávů měl „pokreslené“ hady, draky a kdo ví čím ještě. Mamka mě obranně chytila za maličkou ručku a s předstíranou odvahou jsme se chystaly na střet s oním prapodivným mužem. Máma by mě asi honem rychle odtáhla pryč, kdyby jen věděla na co se chystá má dětská hlava. Už jsme „motorkáře“ míjely, když jsem se mu zahleděla do jeho starých vodnatých očí a řekla: „Dobrý den.“

Muž se zarazil ve své rázné chůzi a maminka zbledla. Zatáhla mě za ruku a svižným krokem uháněla pryč se mnou v závěsu. Jako většina z vás chtěla vědět, co mě to popadlo a já jí s nechápavým výrazem řekla, co nám ten den povídali ve škole a to že staré lidi máme zdravit...

Jako každý vzpurný teenager jsem měla své „tetovací“ období. O to víc, že strýc má na levém rameni vytetovaného nádherného draka v letu. Kolem tetovacích salonů jsem obcházela jako očarovaná, ale vnitřní krotkost mi nedovolila vejít dovnitř. To samé ovšem neplatilo o piercingu, který jsem si na protest, proti dědečkově upjatosti nechala nastřelit do ucha. Na bolest jsem při tom nedbala, přestože to byl impuls, který mě přesvědčil o tom, že tetování není pro mě. I to chvilkové štípnutí při probodnutí jemné kůže se mi zařízlo až do morku kostí. Absolutně si nedokážu představit, že bych musela vydržet stovky vpichů při tvorbě těch krásných uměleckých děl, která lidé nosí na svých tělech.

Všem odvážným a otrlým tedy ze srdce přeji jejich osobní obrázky, které máte stále s sebou. Budu vás z dálky obdivovat a spílat své slabosti.

Vaše Eliotka

Text nebyl redakcí upraven.

Eliotko, odvahu! U piercingu jsem taky trpěla, ale kérka byla senzační a bezbolestná!

Téma na dnešek je tetování. Co si o tomto způsobu zdobení těla myslíte? Líbí se vám, nebo ho považujete za ohyzdnost? Máte kérku, nebo byste ji nikdy nechtěla?

Pište nám své názory a posílejte fotky svých tetování na e-mailovou adresu

  redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu pondělka zveřejňovat a jednu z vás odměníme balíčkem s vlasovou kosmetikou Gliss Kur.

Reklama