Příspěvek od čtenářky Eliany začíná sice poněkud negativně, ale nakonec vyústí do úvodní titulkové věty. Ona taková příroda a usměvavá, slavná osobnost dělá hodně. Více již v dalším příspěvku.

Krásný den!
Před třemi lety jsme si postavili malý domeček v malém satelitku nedaleko malého městečka. Prošli jsme si mnohými peripetiemi, ale mrzí mne, že za ty tři roky se stále s místními neznáme. Nicméně jsme ve vzájemném soužití pokročili natolik, že nám již půl roku většina odpoví na pozdrav a člověk se necítí tak odstrčen a zatracován. Vyřídit však něco s panem starostou je stále na velmi ubohé úrovni, a protože jsem si sem konečně přehodila bydliště, s mým hlasem ve volbách počítat nemusí.

Další nevýhodou je, že naše vesnička připláclá k malému městečku, je okupována nájezdu romských zlodějíčků. Po jedné takové návštěvě, kdy muž takového nájezdníka načapal uprostřed noci na našem pozemku přímo u okna a následného pročesávání kukuřice místními příslušníky oddělení Pomáhat a chránit, jsme měli problém půl roku v noci usnout a s každým šustnutím jsme vyskakovali s baterkou  v jedné ruce a ocelovou tyčí v ruce druhé.  Díky tomu máme zabezpečeno, ale stejně.....

Problém s prací tu je také nezanedbatelný, ale myslím, že to začíná být celorepublikový problém mimo průmyslové zóny a větší města. Ale je tu krásná příroda a pár fajn lidí se také najde. Zatím, než dostaví sousedé, je tu relativně klid a za kulturou se dá do nedalekého městečka, kde jsem si nedávno na vernisáži pohovořila s báječnou Ivou Hütnerovou. Takže to tu zas tak špatné není :)Veselý obličej.

Eliana

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

______________

No vidíte, všude se dají najít negativa i pozitiva. Na rozdíl od mnohých aspoň bydlíte ve svém.
Ano, Iva Hütnerová je moc milá, sledujete ji v Ordinaci jako Lepařovou? Nejen skvělá malířka, ale i vtipná herečka. :)
Pěkný den a děkuji, že jste napsala
Saša

Téma dnešního dne: Co váš štve v místě vašeho bydliště?

Ať už jde o místo, kde jste se narodily nebo kam jste se přistěhovaly, určitě je spousta věcí, které vás v místě vašeho bydliště štvou.

  • Počínaje psími výkaly, kriminalitou, stavbou megalomanských obchodních center, a na druhou stranu regionální nezaměstnaností.
  • Štvát vás mohou také bezdomovci, nebo neupravené chodníky, drahé parkovné, bary a herny pod vašimi okny, arogantní úředníci na radnici.

Nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Ani naše, byť milované, bydliště.
Postěžujte si, ulevte si, napište, jako byste psaly na vaši radnici.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jeden kvalitní příspěvek odměníme pěkným dárkem: Knihou nakladatelství Argo / Babička drsňačka a diářem na rok 2013.

diar

Reklama