Milá redakce,

zajímavé je, že dnes mě při slově robot vůbec nenapadl kuchyňský šunt, který jsme si koupili před lety jako první věc do domácnosti a také ji před několika lety vyhodily pro vedlejší efekty jako domácí ohňostroj, častá změna tvaru plastových komponentů a prapodivný puch linoucí se z motorku.

Mně se vybavili lidští roboti! A nemyslím tím otroky- zaměstnance ve zdejších asijských korporacích....

Mám před očima ty zářivé postavy v hlavních městech evropských. Jako dítě jsem nemohla spustit oči z těchto postav, které je možno vídat i nyní v Praze na turistických místech. Byli tak krásně stříbrní a já hloupá si myslela, že jsou opravdoví!! Držela jsem se sestry za ruku a valila oči a nechtěla jsem odejít. Měl naprosto přesné pohyby a dokonce mi potřásl rukou. Kdybych nebyla tak malá, jistě bych omdlela! Do Prahy mě táhli tedy roboti, eskalátory a na Ruzyni samootvírací dveře a povinná lední revue, která mě děsně nebavila.

 O mnoho let později, kdy už bylo jasné, že roboti vypadající jako lidi jsou jen ve Star Wars a zbytek jsou jen herci, jsem se vydala s mužem do Londýna a tam k mému velkému překvapení bylo přímo nějaké street robotické představení v Hyde Parku. Perfektní! Dokonalé! Pobavili se všichni kolemjdoucí. Posledního takového robota jsem viděla na nábřeží Labe v Drážďanech, ale bylo moc a moc poznat, že asi rozbitý, protože byl moc, ehm, člověčí. Pravděpodobně to bylo těmi nekvalitními pohyby. Zřejmě pomalu tito roboti vymírají nebo se přesouvají do street - dance skupin, protože jich je jako šafránu v ulicích...

Hezký robotický den

Eliana

Text nebyl redakcí upraven.

Při čtení vašeho příspěvku jsem si vzpomněla na jednu scénu z komedie Eurotrip, které patří mezi moje oblíbené. Snad se nebudete zlobit, když váš příspěvek doplním videem pouliční robotí bitky.

Dnes si povídáme o robotech.

  • Na co všechno máte doma robota?
  • Máte elektrického pomocníka na vaření, mytí nádobí, vysávání, nebo si všechno děláte raději ručně?
  • Na co byste robota chtěla doma mít a teď ho nemáte?
  • Vzpomínáte si na svého prvního robota?
  • Máte v zásobě nějakou pěknou robotickou historku?

Napište nám. Vaše příspěvky budeme v průběhu dneška zveřejňovat a jednu z pisatelek také odměníme.

A protože naše téma je poněkud technické, stejně technická bude i odměna. Speciální sada k počítači na dlouhé zimní dny a noci. Speciální hrneček a k němu USB ohřívač. Vaše káva ani čaj už nikdy nevychladne.

Adresa pro vaše příspěvky je redakce@zena-in.cz

Reklama