..o dva roky později, dne 25.12.2012... bydlíme v betonovém bunkru, v noci skončil svět jako ho známe a začínáme od nuly..ne, že by se začal počítat nový letopočet, ale pozemský svět nám smetla pyroplastická vlna, když nám matka země pufla z pár sopek hned poté co amíci šťourali na tajných základnách do hlíny  a chtěli okusit jádro naší planety.

Nebo putují dál, jako kulový blesk dokola a skončí po dlouhé době opět u prvního majitele. Ale nemusí tomu tak být.

Trošku jim pomohla Korea, Čína a ani netuším kdo ještě, když zkoušeli dloubat do země atomovkama.

Žijeme v podzemí, hned jak jsme pochopili, že ten bordel venku koštětem nezameteme. Máme úsporné žárovky a určitě kvalitní biozeleninu...nepoužíváme totiž hnojiva. Zato je nám veselo.

Soused Tomáš pěstuje nějaké bylinky  a koření, co jim stačí umělé osvětlení...když to nasuší a já udělám udělám bramboračku, pár smítek tam přidám. To se pak radujeme i ze záblesků slunce mezi tou mlhou venku.

Módu už nikdo neřeší, frčí směnný obchod....děkuju za ty hromady ponožek k minulým Vánocům, měním je za elektřinu. Okamžitě si nabiju baterie v notebooku a díky kabelu jde i net (wi-fi v tom čmoudu venku neběží, ani mobily....).

Na Žena-in konspiruji s přítelkyněmi jak si poradit s tím či oním... skautky a zkušené matky jsou nejlepší poradkyně...už víme jak upéci chleba a nasytit rodinu, jak ušít oděv, uhňácat svíčky a mýdlo a kde se s čím nejlépe šmelí i jak vyrobit papuče z chlupatého přehozu od tchýně...(poprvé za život jsou tchýně k něčemu dobré). 

 Pohonné hmoty sice občas  k sehnání jsou, ale nemáme kvalitní cesty a tak se vrací do módy kola, trakaře a kárky... naši vietnamští spoluobčané jsou flexibilní v každé době, plastové kárky na jedno použití jsou ke koupi na každém rohu, co na tom, že ve tmě svítí, obchodní inspekce už zavřela krám....

 Musím končit a pošetřit svíčky i baterie a posbírat pár žížal z podzemního skleníku k dnešní večeři...tak zas příště!

Vše nejlepší v novém roce 2011 přeje Eliana

P.S. Dnes budeme pouštět o půlnoci čínský lampión s přáníčkem, tak doufáme, že poletí, nic nepodpálí a že se nám splní přání!

Reklama