Čtenářka Eliana potkala „víláka Zubejdu“, nebo také barokního anděla – zubaře, jak ho pojmenovala. Ten změnil její strach jen v malou obavu... Více se již dočtete v hezkém příspěvku.

Málokdo z mých spolužáků si nevzpomene na školní zubní prohlídky a tu malou dětskou dušičku, když se otevřely dveře a z nich vousatá sestra chlapským hlasem zvolala jeho jméno. V tu chvíli se zastavil čas a minuta se měnila v nekonečno než byl vynesen ortel paní zubařky, jejíž lihový dech zmírňoval napjaté dětské nervy. V čekárně ticho jako na pohřbu a poté, co se Stáník z druhé Bé složil na popraskané lino, povolily nejen nervy i mnohým slabším spolužákům a vypukla panika.

Obavy z dětství jsme si přinesli i do dospělosti a u nás žen zubaři konkurovala už jen návštěva gynekologa, co už měl užívat důchodu na rybách. Moje zubiska vyděšena představou případného utrpení si nedovolila se ani kazit či jinak zlobit. Ale jak působí čas i na plomby, čas od času bylo třeba výměny. V takových chvílích jsem umírala. Zelená jak sedma. Ráno jsem raději nejedla, aby nedošlo k duplicitě a znovu-zhlédnutí snídaně. A pokaždé to bylo strašné a strašnější.  Na prevenci jsem nechodila neb jsem se bála strašlivě.

To vše by vydalo na knihu, ale stal se zázrak a já potkala víláka Zubejdu nebo také barokního anděla –zubaře, který změnil můj strach jen v malou obavu. Při našem prvním setkání, jsem ho upozornila, že se dost bojím a on se začal smát, až se mu ty kudrliny na hlavě natřásaly jako ovečce Shaune na skotské vrchovině, a ujistil mne, že se taky zubařů bojí. Protože je to lékař mladý (tedy jako v mém věku a já si nepřipadám stará), mám před očima LCD displey na kterém vidím rtg zubisek přímo před sebou. Když mi za posledních 5 let jednou vrtal plombu, vyprávěl mi nějaký veselý příběh. Já tedy jen vydávala huhlavé skřeky, co taky chcete vydávat, když máte plné hubisko a než jsem se nadála dílo bylo dokonáno. Vždy má dobrou náladu a je pečlivý. Nedávno jsem tam šla už docela sebevědomě na preventivku. Šla jsem spát s mokrými vlasy, takže jsme se potkali v ordinaci jako dva kudrnatí Hobitci, inu za tři minuty a ještě vesele jsem odcházela domů.

Můj muž má problémy se zuby a doktor Zubejda (ne, nejmenuje se tak) mu měl trhat osmičku. Poučeni od všech trpících a po vyslechnutí strašlivých trhacích příhod, jsem nakoupila dětské výživy, kašičky a vše, co se nemuselo moc kousat, vzala si dovolenou, abych muže po zákroku odvezla domů. Šel tam jako na popravu, já šla zatím do města nakoupit s tím, že mám tak hodinku času....za pět minut telefon od manžela. Vyděsila jsem se, že ho povezou do nemocnice nebo se něco stalo. Bylo hotovo. Dostal injekci, zubař zub vytáhl, hodinu neměl kousat a pohoda! Poplašný plán byl zbytečný, muž se domů dovezl sám a večer si dal pořádný dlabanec.

Eliana

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________

Eliano, jestli jste náhodou z Prahy, nedala byste mi na toho barokního anděla kontkat ?? Můj zubař je taky kudrnatý, ale na rozdíl od toho vašeho je to ďábel a ras :(
Děkuji za příspěvek, zdravé zoubky Vám i manželovi.
Saša

Téma dnešního dne 18. října zní: Bojíte se zubařů?

 • A proč?
 • Máte špatné zkušenosti?
 • A nebo se naopak vůbec nebojíte?
 • Jste pro povinné, pravidelné prohlídky u zubaře, alespoň u dětí?
 • Nebo naopak, člověk by měl být za sebe zodpovědný už od dětství?
 • Co říkáte za navrhované platby za všechny úkony, za plomby apod.?
 • Zdá se vám, že se úroveň péče ve zdravotnictví (konkrétně u zubařů) zlepšila, nebo zhoršila?
 • Chodíte na pravidelné prohlídky?
 • Bolí vás často zuby?
 • Jste spokojená se svým zubařem, zubařkou?
 • Máte nějakou historku se zubařského prostředí?

Pište na e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejstatečnější pacinetka u zubaře od nás obdrží dárek: 2 ks zubní pasty Sensodyne a kosmetiku Avon.

zuby

Reklama